close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Keeway supershadow 250

Keeway supershadow 250

Postautor: Michoł dodano: 13 sie 2012, 15:04

Znowu jest problem z wyżej wymienionym sprzętem.
Tym razem rozleciały się tulejki tylnego zabieraka. U mnie w raodstarze jest to tak zrobione jak w virago i za jakby takim koszem na który przychodzi tylna zębatka, są takie trójkąty gumowe, a w tym super shadow w feldze są gniazda na tulejki. Te tulejki właśnie się rozleciały w drobny mak. Skąd takie tulejki wziąć. Oczywiście było zdzwonione do dwóch sklepów. Najbliższy dealer od kielc jest w skarżysku, a potem było dzwonione do punktu gdzie był zakupiony moto. Tam oczywiście nie wiedza o co chodzi, tłumaczą że keeway nie ma czegoś takiego jak katalog części i nie wiedzą jak mają taka część zamówić, oraz nie wiedza czy w ogóle taka część występuje. Czyli jak zwykle nic się nie da zrobić. Wydaje mi się ze zostaje jak zwykle rzeźbienie tych tulejek.
Kto ma takiego supershadow chyba powinien wiedzieć o co chodzi i może już przerabiał temat. Może jest jakiś paten na te tulejki i np. pasują od innego moto.

Do mojego roadstara to ja idę do pierwszego lepszego sklepu i kupuje oryginał od virago 250 i pasuje. A tu w tym keeway-u jest chyba tak zrobione jak zabierak od WSK. Tam chyba też były takie tulejki na zabieraku. (tulejki od wsk-a nie pasują :) )

Jak ktoś ma pomysła na to, to niech coś podpowie.
Awatar użytkownika
Michoł
Forumowicz
 
Posty: 396
Rejestracja: 03 cze 2010, 13:40
Lokalizacja: Kielce
Motocykl: Zipp RoadStar 250
Tel. kom.: 603362340
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Keeway supershadow 250

Postautor: daro dodano: 13 sie 2012, 16:37

Właśnie znów walczę z tym tematem, bo mi się kolejny raz rozleciały i lata mi cała zębatka. Dzisiaj dzwoniłem do serwisanta Keewaya ale oni nie mają już na stanie tych tulei. Może w przyszłym sezonie.. Siedzę teraz,grzebię w necie i główkuję co z tym fantem zrobić. Może będą pasować jakieś tuleje od skutera? Np. taka http://motor-x.pl/tuleja-metal-gumowa-20x8x17x19-vp?vTypeRoute=skutera&vManufacturerSlug=keeway Jest podobna i może pasuje? Jutro ściągnę koło,postaram się je wyciągnąć i zmierzyć. Poprzednim razem jak pisałem aby wyciągnąć te tuleje musiałem jechać do okolicznego ślusarza, bo się zapiekły. Ślusarz ten stwierdził, że to jest kiepsko rozwiązane i ma pomysł aby to przerobić tak,aby było porządnie. Ale jak twierdził przy większej ilości kół. Facet miał jakiś patent na to, ale nic nie chciał powiedzieć. Zresztą to taki człowiek do którego przejeżdżają ludzie z serwisów motocyklowych i motocykliści aby coś dorobił. Jak nie dopasuję czegoś od innego pojazdu to do niego pojadę z kołem jak poprzednio i zobaczymy co mi powie.
Awatar użytkownika
daro
Forumowicz
 
Posty: 472
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:45
Lokalizacja: Izabelin k/Wawy
Motocykl: prawie Yamaha Virago 250:)
Płeć: mężczyzna
Wiek: 47

Keeway supershadow 250

Postautor: Zbigniew dodano: 13 sie 2012, 18:37

Dajcie dorobić z poliuretanu firmy znajdują się w Olkuszu , Bolesławiu , namiary w necie . Na pewno posłużą o wiele dłużej niż orginały .
Pozdrawiam
Zbyszek
Zbigniew
Klubowicz
 
Posty: 961
Rejestracja: 04 paź 2009, 16:17
Lokalizacja: GCZ Koczała
Motocykl: Lifan LF250
Tel. kom.: 604643449
Płeć: mężczyzna
Wiek: 52

Keeway supershadow 250

Postautor: Michoł dodano: 15 sie 2012, 09:54

Na obecna chwilę zostały dopasowane jakieś tulejki. Nie powiem wam od czego konkretnie, bo po odwiedzeniu któregoś z kolei moto-zbytu udało się dopasować prawie, ale to prawie pasujące tulejki od niewiadomo czego. Na razie moto poskładane i jeździ ale chyba jest to rozwiązanie tymczasowe.
Po starych tulejkach zostały w feldze jeszcze te tulejki zewnętrzne, wydłubane pozostałości gumy i wklejone zostały dopasowane tulejki. Średnica zewnętrzna tych dobranych tulejek jest w miarę pasowna ale wewnętrzna średnica tulejek niestety ma otwór 9,5mm a szpilka od zębatki ma 9mm. Dlatego została docięta z puszki po konserwie jeszcze jedna tulejka aby zapchać luz na szpilce.
Dlatego że jest to straszna rzeźba bo klejone i z konserwy utkane to uważam że jest to tymczasowe rozwiązanie. Pewnie za 3000km to się znowu rozleci ale właścicielowi zależało aby jak najszybciej wrócić na drogę.

Nie mam czasu doświadczać i szukać zamienników które by były zgodne z oryginałem dlatego mam nadal prośbę, że jeśli ktoś znalazł by takie tulejki które pasują prawie P&P, tylko trzeba by je tam rozwiercić na szpilkę np. 2mm i wszystko pasi to proszę o odpowiedz w tym temacie.
Awatar użytkownika
Michoł
Forumowicz
 
Posty: 396
Rejestracja: 03 cze 2010, 13:40
Lokalizacja: Kielce
Motocykl: Zipp RoadStar 250
Tel. kom.: 603362340
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Keeway supershadow 250

Postautor: LEFTHANDY dodano: 21 sie 2012, 18:23

Michoł pisze:Znowu jest problem z wyżej wymienionym sprzętem.
Tym razem rozleciały się tulejki tylnego zabieraka. U mnie w raodstarze jest to tak zrobione jak w virago i za jakby takim koszem na który przychodzi tylna zębatka, są takie trójkąty gumowe, a w tym super shadow w feldze są gniazda na tulejki. Te tulejki właśnie się rozleciały w drobny mak. Skąd takie tulejki wziąć. Oczywiście było zdzwonione do dwóch sklepów. Najbliższy dealer od kielc jest w skarżysku, a potem było dzwonione do punktu gdzie był zakupiony moto. Tam oczywiście nie wiedza o co chodzi, tłumaczą że keeway nie ma czegoś takiego jak katalog części i nie wiedzą jak mają taka część zamówić, oraz nie wiedza czy w ogóle taka część występuje. Czyli jak zwykle nic się nie da zrobić. Wydaje mi się ze zostaje jak zwykle rzeźbienie tych tulejek.
Kto ma takiego supershadow chyba powinien wiedzieć o co chodzi i może już przerabiał temat. Może jest jakiś paten na te tulejki i np. pasują od innego moto.

Do mojego roadstara to ja idę do pierwszego lepszego sklepu i kupuje oryginał od virago 250 i pasuje. A tu w tym keeway-u jest chyba tak zrobione jak zabierak od WSK. Tam chyba też były takie tulejki na zabieraku. (tulejki od wsk-a nie pasują :) )

Jak ktoś ma pomysła na to, to niech coś podpowie.


Tiaaaa... ja kupiłem całe tylne koło i je po prostu wymieniłem. Koszt coś ok.... nie pamiętam. Dzwoń do Wa-wy do Greeda to teraz master-dizaster od zamawiania części w kiłeju na Polskę. Choć on goovno załatwi. :D
Ale spróbuj. może będziesz miał farta?

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest po prostu zakupienie kompletu kół w Zippie i ch... Kiłej ssie.
Sprawdź, czy twoje spasione dupsko pasuje do wymarzonego sprzęta: http://cycle-ergo.com/
Awatar użytkownika
LEFTHANDY
Forumowicz
 
Posty: 1620
Rejestracja: 28 mar 2008, 11:02
Lokalizacja: Praga_TARG?WEK
Motocykl: Rude Bettie V250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Keeway supershadow 250

Postautor: daro dodano: 30 sie 2012, 19:07

:_hura" :rad: No to problem rozwiązany. Namierzyłem takie tulejki u KINGWAYA na ich stronie http://kingway.pl/sklep/prod.php?idg=39 To te pierwsze 20x24x9. Aby kupić trzeba się tam zarejestrować i zalogować. Błyskawiczna przesyłka - wczoraj rano zamówione, dzisiaj po 14 puka kurier. I najważniejsze że pasują. Jedna mi się elegancko wsunęła bez żadnego luzu a trzy pozostałe musiałem nabić młotkiem. Ale to bardzo dobrze, bo nie ma luzów. Szpilki też pasują idealnie. To chyba dokładnie ten rozmiar tulei. Koszt 4 x 8zł cena tulejek + 20 zł koszt przesyłki a więc 52 zł. Tak swoją drogą to bardzo tanie są chińskie tulejki. No i niestety najwyrazniej mało trwałe.
Awatar użytkownika
daro
Forumowicz
 
Posty: 472
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:45
Lokalizacja: Izabelin k/Wawy
Motocykl: prawie Yamaha Virago 250:)
Płeć: mężczyzna
Wiek: 47

Keeway supershadow 250

Postautor: LEFTHANDY dodano: 24 paź 2012, 20:28

No ja skorzystałem z tych tulei. Niestety wymiana ich to masakra: zapiekły się i nie da rady ich ruszyć. Macie jakiś patent na ich usunięcie?
Próbowałem smarem miedziowym.
Sprawdź, czy twoje spasione dupsko pasuje do wymarzonego sprzęta: http://cycle-ergo.com/
Awatar użytkownika
LEFTHANDY
Forumowicz
 
Posty: 1620
Rejestracja: 28 mar 2008, 11:02
Lokalizacja: Praga_TARG?WEK
Motocykl: Rude Bettie V250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Keeway supershadow 250

Postautor: daro dodano: 24 paź 2012, 20:56

Bez fachowca się nie obejdzie...
Awatar użytkownika
daro
Forumowicz
 
Posty: 472
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:45
Lokalizacja: Izabelin k/Wawy
Motocykl: prawie Yamaha Virago 250:)
Płeć: mężczyzna
Wiek: 47

Re: Keeway supershadow 250

Postautor: LEFTHANDY dodano: 15 lis 2012, 11:26

Znasz jakiegoś?
Sprawdź, czy twoje spasione dupsko pasuje do wymarzonego sprzęta: http://cycle-ergo.com/
Awatar użytkownika
LEFTHANDY
Forumowicz
 
Posty: 1620
Rejestracja: 28 mar 2008, 11:02
Lokalizacja: Praga_TARG?WEK
Motocykl: Rude Bettie V250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Re: Keeway supershadow 250

Postautor: daro dodano: 15 lis 2012, 19:08

No walczył z tym u mnie jeden ślusarz z okolicy. No i sobie poradził. Adresu już dokładnie nie pamiętam, bo minęły już chyba ze 2 lata. Prześlę ci na privie jak tam trafić.
Awatar użytkownika
daro
Forumowicz
 
Posty: 472
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:45
Lokalizacja: Izabelin k/Wawy
Motocykl: prawie Yamaha Virago 250:)
Płeć: mężczyzna
Wiek: 47

Następna

Wróć do Lifan LF-250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość