close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Rekordowe przebiegi V 250 lifan

Rekordowe przebiegi V 250 lifan

Postautor: Michał_66 dodano: 30 sie 2012, 08:59

Witam

Pozazdrościłem Jelonkom tematu o przebiegach więc zakładam w V-kach
chwalcie się swoimi przebiegami
ja na początek podam swój choć to jest jego pierwszy sezon
na dzień dzisiejszy mam 11500 km i poza czujnikiem luzu ale to jeszcze było na gwarancji chodzi jak żyleta tylko lać i jeździć :))
Michał_66
 

Rekordowe przebiegi V 250 lifan

Postautor: Michoł dodano: 30 sie 2012, 12:36

14563km w tym momencie.
Ale ja nie mogę się wypowiedzieć co padło bo musiało. Za dużo rzeczy powymieniałem i dalej wymieniam, bo tak mi się podoba. Ten motocykl z każdym dniem ma mało wspólnego z oryginałem.
Awatar użytkownika
Michoł
Forumowicz
 
Posty: 396
Rejestracja: 03 cze 2010, 13:40
Lokalizacja: Kielce
Motocykl: Zipp RoadStar 250
Tel. kom.: 603362340
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Rekordowe przebiegi V 250 lifan

Postautor: daro dodano: 30 sie 2012, 20:03

Pierwszy sezon i już naganiane 11 500? Lubisz pan jezdzić :)) I do tego nawalił tylko jeden mały drobiazg! Cholera, faktycznie dobre te Zippy. A u mnie po 3,5 roku naganiane zaledwie 14 822 km. Ale ja niedużo jeżdżę a za spędami nie przepadam. A jeżeli chodzi o usterki to lista jest długa. A więc:
odkręciły mi się szpilki mocujące silnik,w tym jedna pękła i wróciłem z wyprawy ujeżdżając wiertarkę do betonu:)) Odpadały mi śrubki i niemalże pogubiłem różne elementy typu tylne siedzenie (dobrze,że bez pasażera :))) Oryginalny łańcuch szybko się rozciągnął i przy 7 kkm zwisał jak nie powiem co (ten DIDa zwykły, wzmocniony co mam teraz przy takim samym przebiegu wykazuje niewielkie zużycie). Dodatkowo przy okazji wraz z łańcuchem rozleciały się tuleje zabieraka,czy jak to się tam nazywa. Zresztą teraz ponownie mi się rozleciały, bo dzisiaj wymieniałem. Gasł mi na światłach,bo syf dostawał się do komory pływakowej, więc trzeba było założyć dodatkowy filtr paliwa. A teraz uwaga - przy ponad 9 kkm urwał mi się zawór i rozpierdzielił dziurę w tłoku, czyli wyciąganie silnika z ramy, planowanie głowicy, kupowanie i zakładanie nowego tłoka z pierścieniami. Od cholery roboty. Oprócz tego dwa razy urwał mi się klakson, odkręciła mi się taka mała wredna śrubeczka w zegarze przez co tarcza ze wskazaniami się przekręciła. Czyli musiałem rozebrać nierozbieralny element. Przepalają się żarówki w lampie. Chyba już co najmniej 3 razy wymieniałem. Z kontrolek to już chyba tylko ta od "długich" mi się świeci. Resztę olałem, bo i tak nie są mi potrzebne. Tylna guma lubiła się czasem ślizgnąć po asfalcie. Zresztą elementy gumowe w tym motocyklu mają tendencje do pękania i rozlatywania się a wszelkie metalowe do rdzewienia. Ogólnie to jak za takie pieniądze to nie ma się specjalnie co dziwić i wymagać. Masz kasę to idziesz i kupujesz jakiegoś świeżego Japońca a pózniej serwisujesz go w autoryzowanych serwisach. Nie masz, to bierzesz chińszczyznę i dłubiesz jak ci coś nawali. Lubię tego małego chińskiego pędziwiatra ;)
Awatar użytkownika
daro
Forumowicz
 
Posty: 472
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:45
Lokalizacja: Izabelin k/Wawy
Motocykl: prawie Yamaha Virago 250:)
Płeć: mężczyzna
Wiek: 47

Rekordowe przebiegi V 250 lifan

Postautor: krysz dodano: 30 sie 2012, 20:41

daro, rzeczywiście tych usterek trochę Ci się uzbierało :( . Też jeżdżę Keewayem i po za problemem z uszczelką na samym początku to teraz (już prawie 10 tys. od marca) zero problemów, nawet jedna żarówka się nie przepaliła :) . Oryginalny łańcuch niewiele podciągany, jeszcze długo posłuży. Oby tak dalej...
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Rekordowe przebiegi V 250 lifan

Postautor: Michał_66 dodano: 30 sie 2012, 20:49

oj przepraszam żarówkę w reflektorze już wymieniałem :)) no i kiedyś mi przerywał na jeden gar ale to Arcon naprawił na trasie luźne były wsuwki na cewce zapłonowej ale to są normalne pierdoły eksploatacyjne a tak to nie narzekam :))
Michał_66
 

Rekordowe przebiegi V 250 lifan

Postautor: daro dodano: 01 wrz 2012, 23:11

krysz pisze:daro, rzeczywiście tych usterek trochę Ci się uzbierało :( . Też jeżdżę Keewayem i po za problemem z uszczelką na samym początku to teraz (już prawie 10 tys. od marca) zero problemów, nawet jedna żarówka się nie przepaliła :) . Oryginalny łańcuch niewiele podciągany, jeszcze długo posłuży. Oby tak dalej...

No wprost nie do uwierzenia :wielkieoczy: Albo jesteś sprzedawcą Keewaya ;) albo oni te Keewaye poprawili, albo Cruisery są po prostu lepsze, albo ja mam pecha...
Awatar użytkownika
daro
Forumowicz
 
Posty: 472
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:45
Lokalizacja: Izabelin k/Wawy
Motocykl: prawie Yamaha Virago 250:)
Płeć: mężczyzna
Wiek: 47

Rekordowe przebiegi V 250 lifan

Postautor: Zbigniew dodano: 02 wrz 2012, 09:43

daro pisze:
krysz pisze:daro, rzeczywiście tych usterek trochę Ci się uzbierało :( . Też jeżdżę Keewayem i po za problemem z uszczelką na samym początku to teraz (już prawie 10 tys. od marca) zero problemów, nawet jedna żarówka się nie przepaliła :) . Oryginalny łańcuch niewiele podciągany, jeszcze długo posłuży. Oby tak dalej...

No wprost nie do uwierzenia :wielkieoczy: Albo jesteś sprzedawcą Keewaya ;) albo oni te Keewaye poprawili, albo Cruisery są po prostu lepsze, albo ja mam pecha...

Chyba rzeczywiście masz pecha , u mnie też 15 tyś. na budziku i poza drobnymi regulacjami [ sprawy normalnie eksploatacyjne , do naprawy we własnym zakresie ] wszystko chodzi jak należy .
Pozdrawiam
Zbyszek
Zbigniew
Klubowicz
 
Posty: 961
Rejestracja: 04 paź 2009, 16:17
Lokalizacja: GCZ Koczała
Motocykl: Lifan LF250
Tel. kom.: 604643449
Płeć: mężczyzna
Wiek: 52

Rekordowe przebiegi V 250 lifan

Postautor: coronerpl dodano: 03 wrz 2012, 11:40

Witam.
Ja swoim Lifanem przerobiłem 17 tys. km z kawałkiem. Z usterek to uszczelka cylindra na początku eksploatacji a potem tylko linka sprzęgła i gazu. Tyle... Motorek niezły, choć troche maławy. Ale nie narzekam. Cieszę sie tym co mam... pozdrawiam
Awatar użytkownika
coronerpl
Klubowicz
 
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2009, 11:50
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Motocykl: Lifan LF 250, Romet V 250
Tel. kom.: 459319474
Płeć: mężczyzna
Wiek: 59

Rekordowe przebiegi V 250 lifan

Postautor: Lepes dodano: 03 wrz 2012, 12:00

O usterkach nie mogę nic powiedzieć, bo za mojej kadencji żadnych nie było, a o wcześniejszych nie wiem.

Przebieg ok 16,5 tys. km. Z czego moich raptem ~780.
Awatar użytkownika
Lepes
Forumowicz
 
Posty: 228
Rejestracja: 26 wrz 2011, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk
Motocykl: Honlei (Roadstar) LF250
Tel. kom.: 505899495
Płeć: mężczyzna
Wiek: 44

Rekordowe przebiegi V 250 lifan

Postautor: Michał_66 dodano: 05 wrz 2012, 19:24

A mi pękł kolejny bezawaryjny tysiączek stan licznika na dziś 12530 km jutro malutki przegląd przed wyjazdem na zakończenie sezonu :))

-- EDYTOWANY Dzisiaj, 17:35 --

no i kolejny tysiączek zaliczony stan licznika 13620
Michał_66
 

Następna

Wróć do Lifan LF-250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość