Jakie opony na roadstara

Jakie opony na roadstara

Postautor: Michoł dodano: 02 wrz 2013, 20:00

Cześć.
Pisze w tym dziale, bo tu więcej ludzi zagląda ujeżdżających V-kę.
Już 3 sezon na oryginalnych oponach tłukę i mam już dosyć tego łysego tyłu, który potrafi się ładnie ślizgać, a w szczególności na mokrym. Może nie jestem super rajderem, czasem lubię jak wyjeżdżam z podporządkowanej i jest trochę piachu na poboczu, to odkręcę i trochę uślizgnie dupką na kontrolowanym (jaka radość w tedy, że jednak 250 za mieli lekko kapciem :) ), ale te niekontrolowane uślizgi pupcią na mokrym już mnie denerwują, bądź przyprawiają o dreszcze emocji. Nawet na suchym boję się mocno składać w zakrętach.
Przechodząc do setna, potrzeba założyć ładny nowy komplet na motur.
Ja jestem za tym aby założyć jakiś komplet z jednej firmy. Wiadomo że cena jest ciężka do udźwignięcia, bo za dobry, nowy komplet, markowy, trzeba położyć 600 - 700zł, a za tyle to ja ubieram auto osobowe na 15-tkach felgach. No ale raz na 5 lat można poszaleć. Chociaż, może jest coś w miarę dobrego, w mniejszych pieniądzach? Nie przemawia do mnie opona DURO za 90zł na przód, ale może ktoś na tym jeździ i jest zadowolony, to może i ja zmienię zdanie. Myślę ze temat ważny i nie tylko ja mam problem z doborem opon, bo na auto to ja jestem kumaty i wiem co mam założyć i na czym się dobrze jeździ, a co jest wielkie G warte. Opony na moto raczej kiepsko, za małe doświadczenie i za mało moto w życiu mordowałem żeby to doświadczenie zdobyć.
Więc co polecacie, a co odradzacie?
Awatar użytkownika
Michoł
Forumowicz
 
Posty: 396
Rejestracja: 03 cze 2010, 13:40
Lokalizacja: Kielce
Motocykl: Zipp RoadStar 250
Tel. kom.: 603362340
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Jakie opony na roadstara

Postautor: Deamiens dodano: 02 wrz 2013, 20:19

Opony to temat rzeka. Tak jak piszesz, te 700 na względnie sensowny komplet trzeba wyłożyć, do tego koszty dodatkowe jak chociażby wyważenie (chyba że masz możliwość we własnym zakresie). Niestety ów sensowny komplet nie pociągnie Ci tyle, ile twarde chińczyki typu Duro, więc czy raz na 5 lat... zależy ile jeździsz. Myślę, że na komplecie do 15k km można liczyć. Oczywiście, bardziej przyczepne opony to mniejszy przebieg na nich. Są opony dwuskładnikowe, gdzie na środku masz dość twardą mieszankę a na bokach miękką, zapewniające większy przebieg i wciąż sensowne trzymanie w złożeniach, ale to już nie będzie 600-700 za komplet a za sztukę prawie że... Dodatkowo Roadstar ma wąski przód, co obawiam się że skutecznie zmniejszy opcje "kompletu" do max kilku modeli. Podsumowując, co polecam? Poszukaj jakie opony z kompletu będą u Ciebie w ogóle pasować, i wydaj ile jesteś w stanie. Z tego co widzę Metzelery ME77 wymiarowo są OK, sam używałem i byłem zadowolony, wg. sprzedawcy nie są jakieś super pro, ale w miarę dają radę na mokrym i nie znikają w oczach (z doświadczenia własnego - może i nie są super pro, ale do seryjnych nie było porównania). Kilka osób z forum też się o nie pokusiło, może powiedzą więcej.
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1311
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Jakie opony na roadstara

Postautor: Michoł dodano: 06 wrz 2013, 16:42

Nie wiem co się dzieje. Nikt nie wymieniał opon w swoim że taka cisza w temacie?
Jedynie Deamiens pokusił się o oponki?
Na obecną chwile to najtaniej wychodzi komplet z pierrnelli DEMON CITY (oczywiście wiem że pisze się pirelli). Da się wyrwać za 550zł bez montażu.
Poczekam jeszcze, może ktoś jeszcze się wypowie. Jak nie, to trudno, pozostaje w takim razie mi przetestowanie pierrnelli.
Awatar użytkownika
Michoł
Forumowicz
 
Posty: 396
Rejestracja: 03 cze 2010, 13:40
Lokalizacja: Kielce
Motocykl: Zipp RoadStar 250
Tel. kom.: 603362340
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Jakie opony na roadstara

Postautor: beniamin82 dodano: 06 wrz 2013, 18:58

Myślę że na forum temat opon byl dosyć czesto poruszany, a i tak wiekszość (?) ludzi dojeżdża oryginalne chińczyki do końca lub do pierwszego szlifu (mój przypadek).
Są tematy o oponach, ja wymieniłem w romecie kostkę na Dunlopa, ale czy rzeczywiście mialem lepsza przyczepność? Od tamtego czasu w deszczu jeżdżę ostrożnie jak tylko się da, nie pochylam motocykla i tyle. I w przyszłym sezonie czeka mnie zmiana Opon i nie wiem czy nie kupię znów Cheng Shinów...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6682
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42


Wróć do Lifan LF-250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość