close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zestaw napędowy - jaki?

Zestaw napędowy - jaki?

Postautor: NoisemanPL dodano: 01 wrz 2014, 16:15

Stuknęło 8tyś, przyszedł czas na wymianę zębatek i łańcucha i stoję przed dylematem co wybrać. Z tego co widzę to do Virago XV 250 montowane były zestawy 16-45 zębów a u mnie z tyłu jest chyba raptem 34 jesli dobrze pamiętam. Z przodu nawet nie wiem ile jest fabrycznie. Chętnie dałbym z przodu jeden lub 2 zęby więcej, żeby motocykl pracował na nieco niższych obrotach na 4 czy 5 biegu ale tak ,żeby nie odbiło się jakoś katastrofalnie na mocy jednostki. Jakie zestawy macie u siebie? Coś takiego będzie o.k?
http://allegro.pl/zestaw-naped-owy-yama ... 64261.html
http://allegro.pl/zestaw-napedowy-yamah ... 19046.html
NoisemanPL
Forumowicz
 
Posty: 12
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:29
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Motocykl: Lifan LF-250
Płeć: mężczyzna

Re: Zestaw napędowy - jaki?

Postautor: NoisemanPL dodano: 02 wrz 2014, 16:02

Mała poprawka. Jednak w Lifanie z tyłu też jest 45. Ktoś wie ile jest z przodu?
NoisemanPL
Forumowicz
 
Posty: 12
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:29
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Motocykl: Lifan LF-250
Płeć: mężczyzna

Re: Zestaw napędowy - jaki?

Postautor: Michał_66 dodano: 02 wrz 2014, 17:58

w oryginale jest 16 ale niektórzy montują 17 wtedy jest trochę wyższa przelotowa kosztem lekkiej ale to naprawdę lekkiej straty mocy

Sam jak miałem Roadstarka przy zmianie napędu dałem przełożenie 17/45
Michał_66
 

Re: Zestaw napędowy - jaki?

Postautor: Michoł dodano: 02 wrz 2014, 18:28

Masz, popatrzaj sobie na tą stronkę http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=111267. I pamiętaj że dobry łańcuch kosztuje od 250 do 350zł (sam łańcuch, nie mylić z całym zestawem napędowym). Za jakość trzeba zapłacić inaczej kupisz łańcuch wystrugany z marchewki. Chyba że lubisz wymieniać napęd co 8000km wtedy spoko. Ja już mam przejechane na zębatkach JT i łańcuchu RK 10000km i nie widać żeby był do wymiany. Naciągałem go może z 4 razy jak się układał. jestem przekonany że jak będę o niego dbał, czyli regularnie smarował i czyścił oraz dbał o odpowiedni naciąg, to zrobię na nim dwa razy tyle.
Jak byś nie kombinował to trzeba 400zł położyć żeby było dobrze. Żadnych wynalazków takich jak wyszukałeś na allegro nie polecam. Jest to wyrzucanie pieniędzy. Najważniejszym argumentem abyś wybrał markowy, sprawdzony zestaw jest to, że nie dostajesz gwarancji na wyroby firmy krzak. Pamiętaj że są to części typowo eksploatacyjne i jeśli będziesz domagał się wymiany gwarancyjnej, to producent ci powie że nie dbałeś o odpowiednią konserwacje i naciąg i dlatego się napęd skondonił, przez co będziesz mógł im naskoczyć. Nie rób sobie problemów i zaufaj firmą co robią dobry produkt i ciesz się jazdą a nie siedź w garażu i narzekaj na chińskie gówno.
Awatar użytkownika
Michoł
Forumowicz
 
Posty: 396
Rejestracja: 03 cze 2010, 13:40
Lokalizacja: Kielce
Motocykl: Zipp RoadStar 250
Tel. kom.: 603362340
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Zestaw napędowy - jaki?

Postautor: Michał_66 dodano: 02 wrz 2014, 18:33

zgadzam się z Michołem te 400 stówy trzeba liczyć za zestaw dobrej jakości ja dałem za swój na łańcuchu DID-a złoto czarnym i zębatkach JT około 420 dokładnie nie pamiętam
Michał_66
 

Re: Zestaw napędowy - jaki?

Postautor: Sułek dodano: 02 wrz 2014, 19:59

A dlaczego nie ma w ofercie kompletów do virago zębatek o grubości 9mm tylko 6mm?Ja nie chciałbym wymieniać na cieńsze,które siłą rzeczy szybciej się zużywają bo moc jest przenoszona na mniejszą powierzchnię.Czy ktoś wymieniał zestaw napędowy na taki jaki był założony fabrycznie? Mam na myśli oczywiście produkt zastępczy a nie oryginalny chiński.
Sułek
Forumowicz
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:38
Lokalizacja: Świnoujście
Motocykl: Zip Roadstar 250, Versys X-300
Tel. kom.: 792852999
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: Zestaw napędowy - jaki?

Postautor: Michał_66 dodano: 02 wrz 2014, 22:02

Sułek pisze:A dlaczego nie ma w ofercie kompletów do virago zębatek o grubości 9mm tylko 6mm?Ja nie chciałbym wymieniać na cieńsze,które siłą rzeczy szybciej się zużywają bo moc jest przenoszona na mniejszą powierzchnię.Czy ktoś wymieniał zestaw napędowy na taki jaki był założony fabrycznie? Mam na myśli oczywiście produkt zastępczy a nie oryginalny chiński.

no niestety takich nie dostaniesz no chyba że chiński 530 bo w oryginale Virago ma 520 a w 520 grubosc jest 6mm
Michał_66
 


Wróć do Lifan LF-250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron