close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Hamulec przedni R250

Hamulec przedni R250

Postautor: Laknat dodano: 07 sie 2018, 19:02

Witam

W moim Romecie R250 mam problem z przednim zaciskiem hamulca. Zacisk jest mocowany na dwie śruby. Górna trzyma mocno (tak mocno, że nie da się jej nawet odkręcić), natomiast dolna, ta przy której jest też zamocowany regulator prędkości nie trzymała, tzn, została mi w ręku jak sprawdzałem czy śruby nie mają luzu. I teraz nie można jej wkręcić, tzn. wygląda tak jak by nawet nie dosięgała do gwintu w zacisku. Zdemontowałem tę dźwignię trzymająca czujnik prędkości aby sprawdzić czy śrubę wtedy da się przykręcić, ale niestety, wygląda to tak, jak by gwint w zacisku był uszkodzony. Czy ktoś wie gdzie i jaki zacisk kupić.
Jedyne co znalazłem w necie to taki komplet:
https://motor-x.pl/hamulec-kompletny-pr ... pl-,p.html
samego zacisku nie mogę znaleźć.
Jest zacisk do modelu V250, czyli taki
https://motor-x.pl/zacisk-hamulca-przod ... zt-,p.html
ale nie wiem czy będzie pasował do mojego motoru. Może ktoś będzie miał podobny problem i będzie mi umiał doradzić co robić.
Pozdrawiam
Laknat
Laknat
Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2016, 08:29
Motocykl: Romet R250

Re: Hamulec przedni R250

Postautor: eNgine dodano: 08 sie 2018, 00:39

Czy ten gwint to nie jest czasem w ladze a nie w zacisku ? Sprawdź dokładnie. Zawsze możesz spróbować przegwintować otwór w ladze.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Hamulec przedni R250

Postautor: Laknat dodano: 08 sie 2018, 07:12

Raczej nie. Zacisk jest dokręcony od tyłu lagi, śruba przechodzi przez lagę i dopiero dochodzi do zacisku. Poza tym gdyby w ladze były jakieś resztki gwintu to śruba nie powinna wchodzić z luzem. Widać to nawet na zdjęciach tego zacisku co dałem w linkach, że tam jest gwint.
Laknat
Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2016, 08:29
Motocykl: Romet R250

Re: Hamulec przedni R250

Postautor: eNgine dodano: 08 sie 2018, 11:25

Rzeczywiście teraz się przyjrzałem. Zmierz średnicę w otworze zacisku i może rada będzie taka sama - przegwintować jeszcze raz otwór i razem ze śrubą górną powinno dobrze trzymać - skoro górną tak ciężko odkręcić to widać ktoś przyłożył za dużo siły i gwint ukręcił.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Hamulec przedni R250

Postautor: Laknat dodano: 08 sie 2018, 11:47

Na tę chwilę to jest jakiś plan. Najlepiej było by zdemontować ten zacisk, przegwintować dolny otwór i skręcić wszystko z powrotem do kupy. Jeszcze to co przyuważyłem to zacisk nie jest idealnie prostopadle do osi, dół jest o jakiś milimetr dalej niż góra. To może być też powodem, że śruba nie chwyta prawidłowo gwintu w zacisku. Poza tym w mojej ocenie ta śruba powinna być troszkę dłuższa niż górna, bo ona dodatkowo trzyma też taki kątownik na którym zamocowany jest czujnik prędkości. A jak to nie pomoże to wymiana pozostanie wymiana zacisku. W sklepie Rometa jest taki
https://sklep.romet.pl/czesci-zamienne- ... 32869.html

więc to prawie na pewno to samo co w linku z pierwszego postu, tym bardziej, że do wersji V wygląda na zdjęciach identycznie

https://sklep.romet.pl/czesci-zamienne- ... 32866.html

Grunt, że taki zacisk da się dokupić, bo jak by nie było części to miałbym problem. A jak jest część zamienna to coś się wymyśli, pozostaje kwestia pieniędzy jakie trzeba będzie wydać.
Laknat
Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2016, 08:29
Motocykl: Romet R250

Re: Hamulec przedni R250

Postautor: NIKT dodano: 08 sie 2018, 15:18

Zobacz jeszcze czy gwint na śrubie nie jest zniszczony i zamiast śruba być śrubą to jest bolcem z czymś co przypomina gwint.
jak zdejmiesz zacisk zobacz czy można wkręcić górną śrubę w otwór na dolną. jeśli tak to gwint jest spoko a śruba zepsuta.

Pamiętaj, że przy przegwintowywaniu wsadza się większą śrubę i może ona nie przejść przez otwory w zacisku.

Do zniszczonego gwintu używałem osobiście takiego zestawu naprawczego:
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... mrc&uact=8

Rozwiercasz dziurę - gwintujesz - wkręcasz sprężynę aż nie zerwie się ta poprzeczka - wkręcasz śrubę o poprzedniej średnicy.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Hamulec przedni R250

Postautor: R63 dodano: 10 sie 2018, 12:12

Są też dostępne tulejki naprawcze samogwintujące, idealne do aluminium, wzmacniamy gwint ( teraz będzie stalowy) i nie zmieniamy średnicy. Sprężynki przy naprawie karteru nie sprawdziły się mi się. Pozdrawiam Rysiek.
R63
Forumowicz
 
Posty: 60
Rejestracja: 12 kwie 2015, 11:54
Lokalizacja: pomorskie okolice Kwidzyna-Sadlinki
Motocykl: Zipp Raven 250, Yamaha 535
Tel. kom.: 660845863
Płeć: mężczyzna
Wiek: 60

Re: Hamulec przedni R250

Postautor: danielx74 dodano: 10 sie 2018, 12:54

Czy ten zacisk był kiedyś demontowany? Może śruby są różnej długości i ktoś je zamienił przy składaniu?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
danielx74
Forumowicz
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2017, 20:08
Motocykl: Brak
Płeć: mężczyzna

Re: Hamulec przedni R250

Postautor: Laknat dodano: 18 sie 2018, 11:44

Motor już naprawiony. Pomogła wymiana śruby na trochę dłuższą i poprawienie gwintu w zacisku. Temat do zamknięcia.
Laknat
Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2016, 08:29
Motocykl: Romet R250


Wróć do Jinlun/Romet 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość