close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Rekordowy przebieg Jinluna

Re: Rekordowy przebieg Jinluna

Postautor: Luca dodano: 05 wrz 2017, 09:30

jacor pisze:A teraz Luca nie ma czym na Połoninę jechać.

No i to mnie martwi. :conf:
Już nie będę mógł sobie jechać tam gdzie oczy poniosą. :swir:

gregor pisze:A uwierzył? ;)

Raczej tak, bo wie, że sporo jeździłem

gregor pisze:Swoją drogą ciekaw jestem czy znajdzie się kiedyś jeszcze jeden taki.

Ja mam nadzieję, że z czasem pojawi się więcej takich.

Mist pisze:Luca, a mogłeś zostawić Jinluna jako pierwszy eksponat w Izbie Pamięci KCM-u.
Byłoby na początek takiej Izby...

Gdyby nie to obowiązkowe OC to nie musiałbym go sprzedawać.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Rekordowy przebieg Jinluna

Postautor: Luca dodano: 06 wrz 2017, 15:08

Przyszła chyba pora na małe podsumowanie.

W styczniu 2005 roku kupiłem chiński motocykl Jinlun 250-5 z założeniem, że będę sobie jeździł góra 3tyś km/rok. Jak wytrzyma 10lat, czyli 30tyś kilometrów to będę bardzo zadowolony. No i tak sobie jeździłem nie dziesięć a trzynaście sezonów i przejechałem nim nie trzydzieści a sto tysięcy kilometrów.
Polskę zjeździłem wszerz i wzdłuż a nawet dookoła. Byłem w takich krajach jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Dania, Belgia, Holandia, Luksemburg, Andora, Francja, Hiszpania, Monako, Włochy, Szwajcaria, Lichtensztajn, Austria, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Serbia (Kosowo), Albania, Macedonia, Grecja, Bułgaria, Rumunia, Mołdawia, Naddniestrze i Węgry. W sporej części krajów byłem po kilka razy.
W okolicy Sofii przy przebiegu 80tyś, miałem poważną awarię, poleciały mi na wałku zdawczym, zęby od piątego biegu. Przy okazji nie dało się używać drugiego biegu i tak przy pomocy jedynki, trójki i czwórki dojechałem do domu. Po powrocie wymieniłem całą skrzynię na nową, bo się nie opłacało wymieniać jedynie zębatek piątego biegu. Przy okazji wymieniłem też łańcuszek rozrządu.
Z ingerencji w silnik to była jeszcze wymiana sprzęgła po 60tyś km (efekt kilkakrotnego palenia gumy) i poza tym to silnik jest oryginał. Głowica, zawory, cylindry, tłoki, pierścienie, korbowody, wał, nie ruszane. Mimo tak dużego przebiegu silnik nadal nie wykazuje spadku mocy, ani apetytu na olej. Jak na mały silniczek, chłodzony powietrzem, nie posiadający czujnika oleju ani nawet filtra oleju, to uważam, że tak duży przebieg jest rewelacyjny. Silnik cały czas jeździ na oleju samochodowym Lotos semisyntetic 10w/40.
Jinluna kupiłem za 8tyś a sprzedałem za 2tyś, czyli niby 6tyś w plecy. Jednak na części zamienne, typu opony, oleje, klocki, łańcuchy, zębatki, skrzynia biegów, sprzęgło, tylne amortyzatory itp. wydałem ze dwa tysiące, więc znowu jest 8tyś.
Teraz paliwo. Żeby Jinlun mógł przejechać 100tyś km to trzeba było ze 3000 litrów bezołowiowej. 3tyś razy średnio 4zł to jest 12000zł.
Niby jazda chińskim motocyklem to tanie hobby, jednak 20tyś kosztów się uzbierało.
Z drugiej jednak strony to gdybym V-Starem tyle przejechał to na samo paliwo poszłoby ze 24tyś PLN.
Kasa kasą, jednak co przeżyłem na Jelonie i ilu fajnych ludzi poznałem, tego nie da się przeliczyć na pieniądze, bo jest bezcenne.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Rekordowy przebieg Jinluna

Postautor: Mist dodano: 06 wrz 2017, 18:04

Luca, to wychodzi prawie 1540 zł rocznie - dużo? - chyba nie ...
A jak, słusznie napisałeś, tego co przeżyłeś nikt Ci nie odbierze.
Piękne podsumowanie, szacun :oklasky:
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Re: Rekordowy przebieg Jinluna

Postautor: beniamin82 dodano: 06 wrz 2017, 18:33

Mist pisze:Luca, to wychodzi prawie 1540 zł rocznie - dużo? - chyba nie ...
A jak, słusznie napisałeś, tego co przeżyłeś nikt Ci nie odbierze.
Piękne podsumowanie, szacun :oklasky:
To tak jakbyś palił niecałe 10paczek papierosów miesięcznie. A że nie palisz...to motor pali.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6675
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Rekordowy przebieg Jinluna

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 06 wrz 2017, 20:47

Luca pisze:Kasa kasą, jednak co przeżyłem na Jelonie i ilu fajnych ludzi poznałem, tego nie da się przeliczyć na pieniądze, bo jest bezcenne.


Najważniejsze że dawał Tobie szczęście że "dotrzymaliście sobie umowy do 100 tys. km" w dbałości i gotowości do końca.
Stan w jakim Go odstąpiłeś nowemu "Kierownikowi" (a obejrzałem Jelona w Pokrzywnej) może świadczyć o tym że nie byłeś zwykłym użytkownikiem tego MOTOCYKLA
Szacunek Luca.
A nowemu "kierownikowi" szerokości, ręki dbającej i odebrania od Jelona swojego szczęścia.
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Rekordowy przebieg Jinluna

Postautor: Luca dodano: 07 wrz 2017, 10:25

beniamin82 pisze:...To tak jakbyś palił niecałe 10paczek papierosów miesięcznie...

W sumie to znam takich co więcej palą ;)
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Rekordowy przebieg Jinluna

Postautor: beniamin82 dodano: 07 wrz 2017, 11:18

Luca pisze:
beniamin82 pisze:...To tak jakbyś palił niecałe 10paczek papierosów miesięcznie...

W sumie to znam takich co więcej palą ;)
I twierdzą że ich nie stać na motocykl.. :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6675
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Rekordowy przebieg Jinluna

Postautor: Elektryk dodano: 07 wrz 2017, 22:53

<...>W styczniu 2005 roku kupiłem chiński motocykl Jinlun 250-5 z założeniem, że będę sobie jeździł góra 3tyś km/rok. Jak wytrzyma 10lat, czyli 30tyś kilometrów to będę bardzo zadowolony. No i tak sobie jeździłem nie dziesięć a trzynaście sezonów i przejechałem nim nie trzydzieści a sto tysięcy kilometrów.<...>

Kupując Roadstara 250 w 2014 r. nie formułowałem założeń ;)
Pozytywy - przejechaliśmy (ja i moja druga połowa) 17 tysi bez awarii.
Negatywy - ale nigdy awaria! Problemem było bicie tarczy - Michoł przetoczył koło i założył nową tarczę (w serwisie). Z dupsów: kontrolka luzu i brak migacza - poprawki w kablach, słabe światło - wymiana żarówki na Narva, spadła pokrętka kranika paliwa - widziałem że ma luzy i nie poprawiłem.

<...> Polskę zjeździłem wszerz i wzdłuż a nawet dookoła. Byłem w takich krajach jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Dania, Belgia, Holandia, Luksemburg, Andora, Francja, Hiszpania, Monako, Włochy, Szwajcaria, Lichtensztajn, Austria, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Serbia (Kosowo), Albania, Macedonia, Grecja, Bułgaria, Rumunia, Mołdawia, Naddniestrze i Węgry. <...>

WOW! Zliczyłem - jakieś 34 czy coś koło tego. Ale liczyłem po CHIŃSKU! Na palcach jednej ręki liczy się od 0 do 9, nie wprawiony jestem, mogłem się walnąć ;) Znaczy ja na razie tylko Słowacja.

<...> W okolicy Sofii przy przebiegu 80tyś, miałem poważną awarię <...>

No to jeszcze dużo przed nami :)

<...> Kasa kasą, jednak co przeżyłem na Jelonie i ilu fajnych ludzi poznałem, tego nie da się przeliczyć na pieniądze, bo jest bezcenne. <...>

Długo nie chciałem wiedzieć ile spala, bo spalanie ma znaczenie w samochodach. A motocykle - one są niezwykłe :) Ważne, żeby wiedzieć co ile tankować do pełna :)
Pozdrawiam

Elektryk
Elektryk
Forumowicz
 
Posty: 29
Rejestracja: 02 kwie 2016, 21:52
Lokalizacja: Kielce
Motocykl: Zipp Roadstar
Płeć: mężczyzna

Re: Rekordowy przebieg Jinluna

Postautor: Luca dodano: 30 maja 2018, 10:32

Ostatnio widziałem mojego starego Jelona i na liczniku było coś koło 1500km :)
Obecny właściciel jest przeszczęśliwy z jazdy Jelonem.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Rekordowy przebieg Jinluna

Postautor: LadyDragon dodano: 30 maja 2018, 10:42

Mam nadzieję, że wie, że kupił sławny motocykl :)
Awatar użytkownika
LadyDragon
Klubowicz
 
Posty: 1453
Rejestracja: 15 sie 2011, 23:43
Lokalizacja: Głogów, dolnośląskie :)
Motocykl: plecaczek
Tel. kom.: 500721926
Płeć: kobieta
Wiek: 52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jinlun/Romet 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron