close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Potrzebuje pomocy z elektryką

Re: Potrzebuje pomocy z elektryką

Postautor: Karol dodano: 30 kwie 2014, 14:17

Z elektryki mam niby Romka, Jinluna i Lifana, ale kolory instalacji są tam chyba takie same
http://1drv.ms/1fPKjRQ

Musisz mieć multimetr i szybko zobaczysz który kabelek do czego idzie, ewentualnie kawałek przewodu, bateria i żarówka.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Forumowicz
 
Posty: 1076
Rejestracja: 02 lip 2010, 17:27
Lokalizacja: Toruń
Motocykl: Chituma CTM250-3 Fastran
Tel. kom.: 602356890
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 10691947
Wiek: 40

Re: Potrzebuje pomocy z elektryką

Postautor: maximus dodano: 02 maja 2014, 08:12

więc tak na podstawie starego podpiąłem nowy patrząc co od czego idzie i brakuje mi tego co na starym przełączniku czyli długich ( przełącznik na lewym załącza krótkie a po przełaczeniu przyciskiem tylko gaśnie) oraz kierunkowskazów (nadmieniam że przerywacz kupiłem i załączyłem nowy bo już wcześniej nie migały). Jakieś pomysły? będe wdzięczny.
maximus
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 02 kwie 2014, 09:11
Motocykl: jinlun jl 250-5

Re: Potrzebuje pomocy z elektryką

Postautor: eNgine dodano: 02 maja 2014, 08:52

Czy jesteś pewny, że włókno od długich działa? może akurat się spaliło. Co do kierunkowskazów to bez omomierza pewnie się nie rozstrzygnie. Jak widać na schemacie (w zippie np.) z przełącznika błękitny to prawy kierunkowskaz, pomarańczowy to lewy a szary przewód idzie do przerywacza kierunkowskazów. Trzeba sprawdzić omomierzem między przerywaczem a kostką w lampie czy szary przewód ma przejście - a w samej kostce później czy załączanie kierunkowskazów przełącznikiem zwiera przewody szary z odpowiednio pomarańczowym lub szary z błękitnym (lewy , prawy). Jeśli tu będzie wszystko ok to można sprawdzić woltomierzem czy na szarym przewodzie pojawia się pulsujące napięcie 12 V z przerywacza, jeśli i tu będzie wszystko ok to już chyba tylko brak masy gdzieś na wiązkach samych kierunków.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Potrzebuje pomocy z elektryką

Postautor: maximus dodano: 02 maja 2014, 11:47

A jest możliwość sprawdzenia przerywacza?
maximus
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 02 kwie 2014, 09:11
Motocykl: jinlun jl 250-5

Re: Potrzebuje pomocy z elektryką

Postautor: maximus dodano: 03 maja 2014, 10:33

kolejny wieczór w garażu za mną i w rezultacie wszystko podpięte i jak z niego wychodziłem działało. Jeden kabelek w lampie trzeba było zamienić a Przerywacz wnioskuje, że gdzieś nie łączył bo po persfazji dotykowej działa:) dzuękuje wam bardzo serdecznie za pomoc:)
maximus
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 02 kwie 2014, 09:11
Motocykl: jinlun jl 250-5

Poprzednia

Wróć do Jinlun/Romet 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron