close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Rozleciał się tylny napęd - czym zastąpić ?

Rozleciał się tylny napęd - czym zastąpić ?

Postautor: Hugon dodano: 10 lut 2015, 15:08

Czołem,

W zeszłym roku na wiosnę zakupiłem R250 w salonie. Motocykl stał u nich 2 lata, więc udało mi się go kupić w promocji. Jest to mój pierwszy motocykl, więc wielkiego porównania nie mam, ale frajda z jazdy przednia. Zaledwie w ciągu jednego sezonu przejechałem nim prawie 10 000 KM. Zjechałem nim pół Polski. We wrześniu zeszłego roku w drodze na zimowanie miałem nieciekawą historię. 10 km przed celem podróży spadł mi łańcuch (tak mi się wydawało w pierwszej chwili). Myślę sobie - OK, faktycznie ostatnio dawno go nie naciągałem. Jednak po chwili dokładniejszej analizy okazało się, że łańcuch spadł, bo zerwała się tylna zębatka. Łańcuch wpadł pomiędzy zerwaną zębatkę, a felgę. Ogólnie wyglądało to nieciekawie. Dodatkowo jedna ze śrub znajdująca się na końcu obu wahaczy (ta którą reguluje się naciąg łańcucha) została wciągnięta do środka tej srebrnej blaszki na której się opierała. Ogólnie totalna destrukcja. Motocykl odholowałem na miejsce zimowania i od tamtego czasu do niego nie zaglądałem. Nie wiem zatem, czy uszkodziła się tylko zębatka i te 4 trzpienie mocujące, czy rozwaliło mi również gniazda tych trzpieni, które są częścią felgi.
Tak, czy inaczej wymiany na pewno wymaga: tylna zębatka, łańcuch, a jak łańcuch i tylna zębatka, to i chyba powinno się wymienić też przednią. Za miesiąc będę się zabierał za naprawę, więc przy okazji sprawdzę, czy nie trzeba czasem wymienić też felgi. Jeżeli tak, to i opony, ale o felgach i oponach założę oddzielny wątek.
Do meritum:
Jakie zastosować zamienniki oryginalnego łańcucha, zębatki przedniej i tylnej ? Chciałbym zainwestować w coś trwałego i nie koniecznie wykonanego z plasteliny, jak te poprzednie. Co radzicie ? Jakieś konkretne nazwy ?
Jak już pisałem jest to mój pierwszy motocykl, więc jestem w tych tematach kompletnie zielony.
Z góry dzięki za pomoc.

Hugon
Awatar użytkownika
Hugon
Forumowicz
 
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:39
Motocykl: Romer R250
Tel. kom.: 796940360
Płeć: mężczyzna

Re: Rozleciał się tylny napęd - czym zastąpić ?

Postautor: waludi dodano: 10 lut 2015, 15:25

http://www.larsson.pl/start.html
tutaj znajdziesz i dobierzesz odpowiednie zębatki i łańcuch
Awatar użytkownika
waludi
Klubowicz
 
Posty: 1256
Rejestracja: 01 sty 2014, 15:38
Lokalizacja: Zabrze, Pradła w Jurze
Motocykl: romet r150, honda shadow VT600
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Re: Rozleciał się tylny napęd - czym zastąpić ?

Postautor: Karol dodano: 10 lut 2015, 16:25

Hugon pisze:Nie wiem zatem, czy uszkodziła się tylko zębatka i te 4 trzpienie mocujące, czy rozwaliło mi również gniazda tych trzpieni, które są częścią felgi.

Dziwna sprawa z tym zerwaniem, sama zębatka jest zabezpieczona podkładką z pierścieniem Segera, całkiem solidnie to jest spasowane.
Te trzpienie (palce zabieraka) siedzą w tulejach metalowo-gumowych. Zwał koło i zobacz jak to tam wygląda, być może wystarczy wymienić tuleje - do kupienia w Romecie.

Hugon pisze:Jakie zastosować zamienniki oryginalnego łańcucha, zębatki przedniej i tylnej ? Chciałbym zainwestować w coś trwałego i nie koniecznie wykonanego z plasteliny, jak te poprzednie. Co radzicie ? Jakieś konkretne nazwy ?

To zależy od portfela - w ekonomicznej wersji kupujesz bezoringowy łańcuch RK 520/108 i zębatki JT (JT F270 przód, JT R279 tył), a w wersji biznesowej gotowy komplet do Hondy http://www.larsson.pl/index.php?c=odk&n ... bid=103790

Wszystko najłatwiej zakupić choćby w podanym przez waludiego Larssonie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Forumowicz
 
Posty: 1076
Rejestracja: 02 lip 2010, 17:27
Lokalizacja: Toruń
Motocykl: Chituma CTM250-3 Fastran
Tel. kom.: 602356890
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 10691947
Wiek: 40

Re: Rozleciał się tylny napęd - czym zastąpić ?

Postautor: beniamin82 dodano: 10 lut 2015, 16:31

Podobny problem miał chyba Morph i jak się nie mylę Daemiens.
Na szybko nie umiem teraz znaleźć postów.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6673
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Rozleciał się tylny napęd - czym zastąpić ?

Postautor: Hugon dodano: 10 lut 2015, 16:41

Dzięki,

Karol, w linku który przesłałeś jest 5 zestawów. Wszystko jedno który wybiorę ?
Awatar użytkownika
Hugon
Forumowicz
 
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:39
Motocykl: Romer R250
Tel. kom.: 796940360
Płeć: mężczyzna

Re: Rozleciał się tylny napęd - czym zastąpić ?

Postautor: Karol dodano: 10 lut 2015, 16:48

Tak, to wszystko do Hondy Rebel 250, z resztą jak zajrzysz w każdy zestaw to widać że różnią się one tylko najdroższym elementem napędu - łańcuchem. Uprzedzam, że 108 ogniw to za dużo i kilka będziesz musiał wybić.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Forumowicz
 
Posty: 1076
Rejestracja: 02 lip 2010, 17:27
Lokalizacja: Toruń
Motocykl: Chituma CTM250-3 Fastran
Tel. kom.: 602356890
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 10691947
Wiek: 40

Re: Rozleciał się tylny napęd - czym zastąpić ?

Postautor: Hugon dodano: 10 lut 2015, 16:54

OK,

Dzięki za podpowiedzi. Za miesiąc zabieram się za wymianę zębatek i łańcucha. Nigdy tego nie robiłem, ale mam nadzieję, że dam radę.
Awatar użytkownika
Hugon
Forumowicz
 
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:39
Motocykl: Romer R250
Tel. kom.: 796940360
Płeć: mężczyzna

Re: Rozleciał się tylny napęd - czym zastąpić ?

Postautor: krysz dodano: 10 lut 2015, 17:12

beniamin82 pisze:Podobny problem miał chyba Morph i jak się nie mylę Daemiens.
Na szybko nie umiem teraz znaleźć postów.

To same moto, ale jak jeszcze było w posiadaniu foxia, i to on z tym walczył.
Więc najlepiej jakby u niego zasięgnął porad.
Deamiens oczywiście też.
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1561
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Rozleciał się tylny napęd - czym zastąpić ?

Postautor: Deamiens dodano: 10 lut 2015, 17:46

Moją jedyną wg. mnie sensowną poradą jest wyp...rzucić to cholerstwo na śmietnik i zastosować tylne koło w którym zabierak zębatki jest osadzony na gumach. Bo inne rozwiązania to przedłużanie agonii, wymienisz tuleje to prędzej niż później Ci je znowu wybije, będą się robiły luzy powodujące znacznie szybsze zużycie napędu etc etc. Ogólnie pomysł osadzania tylnej zębatki na bolcach wpuszczonych w tuleje gumowo-metalowe gdzie gumy jest z 8mm to chyba jakaś zemsta chińczyków i nie powiem o tym ani jednego dobrego słowa. A tak wymieniasz tylko co jakiś czas gumy zabieraka co zamyka się w niewielkiej kwocie i powoduje znacznie mniej nerwów.
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1308
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Rozleciał się tylny napęd - czym zastąpić ?

Postautor: Morph dodano: 10 lut 2015, 18:16

beniamin82 pisze:Podobny problem miał chyba Morph i jak się nie mylę Daemiens.
Na szybko nie umiem teraz znaleźć postów.


krysz pisze:To same moto, ale jak jeszcze było w posiadaniu foxia, i to on z tym walczył.
Więc najlepiej jakby u niego zasięgnął porad.
Deamiens oczywiście też.


Deamiens pisze:Moją jedyną wg. mnie sensowną poradą jest wyp...rzucić to cholerstwo na śmietnik i zastosować tylne koło w którym zabierak zębatki jest osadzony na gumach. Bo inne rozwiązania to przedłużanie agonii, wymienisz tuleje to prędzej niż później Ci je znowu wybije, będą się robiły luzy powodujące znacznie szybsze zużycie napędu etc etc. Ogólnie pomysł osadzania tylnej zębatki na bolcach wpuszczonych w tuleje gumowo-metalowe gdzie gumy jest z 8mm to chyba jakaś zemsta chińczyków i nie powiem o tym ani jednego dobrego słowa. A tak wymieniasz tylko co jakiś czas gumy zabieraka co zamyka się w niewielkiej kwocie i powoduje znacznie mniej nerwów.


Walczył fox ,po 6000 km od kupna od foxa walczyłem ja ,dlatego sensownym wydaje się to co napisał Deamiens ,wywalić koło i kupić od R250 z przed 2012 roku ,który miał gumy zabieraka a nie te durne bolce :swir:
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1748
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Następna

Wróć do Jinlun/Romet 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość