close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Pomysł na super głos silnika romet r 250

Pomysł na super głos silnika romet r 250

Postautor: power91 dodano: 25 mar 2017, 00:11

Witam:)
Wiem że temat "głosu" naszych 250 jest już znany:) ale mam mały pomysł:)
Plan jest prosty mam pomysł na lepszy dźwięk naszych maszyn, ale nie chce oryginalnych tłumików niszczyć, przerabiać ciąć itp.:)
Wie może ktoś z forumowiczów naszych gdzie można dostać kolanka wydech identycznie wygięte jak w naszych motocyklach????
Hmm jeśli ktoś pomógł by mi ogarnąć temat kolanek do tłumików to jestem ciekawy jaki będzie efekt, najlepiej było by
oryginalne do Rometa r 250 albo do hondy rebel 250. Jeśli coś źle myślę lub mówię to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość i proszę mnie poprawić:):)
Mianowicie oglądałem motocykle dokładnie honda rebel 250 tak ten motocykl jest jak by starsza siostra rometa r 250
Ale dla mnie dźwięk i wygląd to poezja:):)

Poniżej dodaje link do filmiku na youtube czekam na ocenę dźwięku:

https://www.youtube.com/watch?v=PbKcKLKMHm4
https://www.youtube.com/watch?v=_iRQmW0vMXA
power91
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 01 paź 2015, 20:02
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Pomysł na super głos silnika romet r 250

Postautor: robson dodano: 25 mar 2017, 13:59

Gość na filmie powsadzał zwykłe rury hydrauliczne. Na wolnych jest głośno a co dopiero na ulicy. Tanim kosztem można coś w garażu wyprodukować, masz mój przykład w dwóch Z175 Opis ze zdjęciami pod filmem. Na kanale YT są inne z dźwiękiem.
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

Re: Pomysł na super głos silnika romet r 250

Postautor: power91 dodano: 25 mar 2017, 21:52

Dzięki za pomysł:)
Ale mi chodziło o to czy ktoś może wie gdzie można dostać kolanko wydechu?? Albo cały tłumik od 250 lub 150
power91
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 01 paź 2015, 20:02
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Pomysł na super głos silnika romet r 250

Postautor: gregor dodano: 12 kwie 2017, 01:04

Ale wiesz, że dźwięk Rebelki i Rometa z oryginalnymi wydechami niczym się nie różni? Oba wydechy są identyczne a silniki wydają dokładnie tai sam dźwięk bo też są niemal identyczne (różnią się chyba tylko napisami na pokrywach ;) ) oczywiście mam na myśli Rebelkę CA 250 bo CMX 250 ma już inaczej zamontowane wydechy no ale to akurat nie ma znaczenia jeśli chodzi o dźwięk :D . A gdzie kupić? może na allegro?
Staraj się jeździć tak, aby Twój umysł zdążył ogarnąć co się dzieje w okół Ciebie.
Awatar użytkownika
gregor
Forumowicz
 
Posty: 97
Rejestracja: 29 lip 2015, 02:46
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Pomysł na super głos silnika romet r 250

Postautor: power91 dodano: 12 kwie 2017, 21:59

Hmm cały czas szukam kolanek jeśli dobrze mówie "kolanka"
Szukałem na ebay...
hm i taki koszt tłumika cały komplety około 300$ hmm do tego przesyłka ;/ ehh a mi tylko ta część potrzebna;/
wg ogarnąłem temat mocowania tłumika, z obu stron w hondzie rebel występują takie "wieszaki" na wahaczach :) nawet wiem jak to dorobić albo ominać problem:D ale cały mój problem to nieszczęsne kolanka. :(
Na allegro nie spotkałem sie z nowymi kolankami, widziałem podobne wzory gięcia kolanek ale nie jestem pewien czy dobrym tropem ide:( i czuje że temat zamilknie trudno.
Wg tak zapytam :D kto był na zlocie w Częstochowskie :D teraz 9.04.2017?? Ja byłem choć było pochmórno to było cudnie:D:D
Boże jak trafiłem w środek peletonu to myślałem że mój Romek zgasł:D:D super maja głosy w nawet 500 chopperach :D
power91
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 01 paź 2015, 20:02
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Pomysł na super głos silnika romet r 250

Postautor: eNgine dodano: 12 kwie 2017, 22:21

Profesjonalnie to się chyba nazywa kolektory wydechowe (lub wydechu), możesz poszukać pod tym hasłem, ewentualnie wymontować obecny i i podejść do jakiegoś specjalisty żeby ci na wzór tego pospawał kolejny.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Pomysł na super głos silnika romet r 250

Postautor: power91 dodano: 13 kwie 2017, 18:27

ktoś zna takiego fachowca w okolicy Częstochowy lub wielunia?? A tak wg ma ktoś z was dojścia do oryginalnych tłumików do Rometa 250??
power91
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 01 paź 2015, 20:02
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Pomysł na super głos silnika romet r 250

Postautor: gregor dodano: 15 kwie 2017, 02:41

power91 pisze:Hmm cały czas szukam kolanek jeśli dobrze mówie "kolanka"

Kolanek jak Ty to piszesz nie dostaniesz bo to jest wydech zespolony czyli jednolity czyli jeden element kolanko i tłumik to całość jedynie możesz to rozłączyć gumówką.

power91 pisze: A tak wg ma ktoś z was dojścia do oryginalnych tłumików do Rometa 250??

Ale tobie chodzi o dojście za darmo? No bo jeśli chodzi o zakup no to chyba najprościej w sklepie rometa?
Staraj się jeździć tak, aby Twój umysł zdążył ogarnąć co się dzieje w okół Ciebie.
Awatar użytkownika
gregor
Forumowicz
 
Posty: 97
Rejestracja: 29 lip 2015, 02:46
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Pomysł na super głos silnika romet r 250

Postautor: Morph dodano: 15 kwie 2017, 08:51

W sklepie Rometa to prędzej kupisz Świateczne pisanki niż tłumik do R250 :/ Kolanko czy cały tłumik kupisz w Anglii ,ale cena 140 - 300 £ _boisie i to raczej do modelu z przed 2012 ,bo po 2012 to przeszczep był i cholera wie z czego ten tłumik wsadzili ??
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1751
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Pomysł na super głos silnika romet r 250

Postautor: gregor dodano: 16 kwie 2017, 03:06

Bo to panie drogie rzeczy są takie rasowe maszyny , nie byle guzio :D
A w Anglii chyba najpopularniejsze. No ale u nas też można dostać za te 3 stówki. A co do modelu po 2012 to wydaje mi się, że to jakaś kombinacja już samego Rometa bo Jinluna takiego jeszcze nie widziałem.
Staraj się jeździć tak, aby Twój umysł zdążył ogarnąć co się dzieje w okół Ciebie.
Awatar użytkownika
gregor
Forumowicz
 
Posty: 97
Rejestracja: 29 lip 2015, 02:46
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Następna

Wróć do Jinlun/Romet 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość