close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

osiowość, koła czy zębatki?

Re: osiowość, koła czy zębatki?

Postautor: Luca dodano: 26 cze 2017, 07:39

Jeśli koła są w osi a zębatki nie to jest coś nie teges. A jak sprawdzasz tym sznurkiem, że koła są w osi ? Szerokości opon są różne, więc nie jest to takie oczywiste.
Najprościej to ustaw zgodnie z zębatkami i sprawdź, czy zostaje za tobą pojedyńczy ślad, gdy jedziesz prosto.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: osiowość, koła czy zębatki?

Postautor: gregor dodano: 02 lip 2017, 21:58

No więc tak, ustawiłem prawie idealnie, no tak na 99,98% jedno i drugie, test wody na drodze ok. Motorek idzie prosto tylko różnicą na znacznikach z lewej i prawej to prawie jedna kreska. Nie wiem czemu.
Staraj się jeździć tak, aby Twój umysł zdążył ogarnąć co się dzieje w okół Ciebie.
Awatar użytkownika
gregor
Forumowicz
 
Posty: 97
Rejestracja: 29 lip 2015, 02:46
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: osiowość, koła czy zębatki?

Postautor: Damianos 980 dodano: 02 lip 2017, 23:37

To się nie sugeruj znacznikami tylko jak idzie łańcuch na zębatkę i czy nie zostawiasz 2 śladów. Najważniejsze jest to aby łańcuch współgrał z zębatkami, bo jak łańcuch zacznie spadać to nie będzie fajnie. Jak to mówią jeździć, obserwować :D
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Re: osiowość, koła czy zębatki?

Postautor: gaziarz71 dodano: 03 lip 2017, 07:24

Witam. Miałem motcykl Zipp Roadstar i taką samą sytuację. Koła były w osi , a łańcych chodził idealnie po zębatkach, niestety na znacznikach naciągu łańcucha różnica była troszkę ponad 1 kreskę. Pojechałem do takiego "czarodzieja" od chińczyków i powiedział, że niestety ten typ tak ma . Po prostu się z tym pogodziłem i ciszyłem się jazdą. Mogę jedynie dodać,że motocykl na drodze zachowywał się poprawnie i nie jest to tylko moja opinia ale też moich dwóch bardziej doświadczonych kolegów którzy tym motocyklem jeździli.
gaziarz71
Forumowicz
 
Posty: 98
Rejestracja: 05 cze 2014, 20:48
Lokalizacja: Olkusz
Motocykl: Roadstar>Kawasaki VN800A
Płeć: mężczyzna

Re: osiowość, koła czy zębatki?

Postautor: Luca dodano: 03 lip 2017, 11:14

gregor pisze: Motorek idzie prosto tylko różnicą na znacznikach z lewej i prawej to prawie jedna kreska. Nie wiem czemu.

Czyli teraz już wiesz, że na znaczniki się nie patrzy. Ja ustawiam na suwmiarkę.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Jinlun/Romet 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron