close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Ciśnienie w oponach

Re: Ciśnienie w oponach

Postautor: Mariuszz dodano: 03 wrz 2017, 20:39

dziadek zbyszek pisze:..Importerzy naszych motocykli w instrukcji obsługi napisali ze ciśnienie w oponach wg zaleceń producenta opon.


Dziwaczne te instrukcje. Ja i w "Ravenie" i w "Junaku" miałem jasną informację o wartości ciśnienia w kołach.
W "Zipp-ie" była nawet tabelka z podziałem na wartości podczas jazdy solo oraz z pasażerem.
W "Junaku" też jest napisane jak wół-2.25 przód i tył.
A do ostrzeżeń przed przepompowaną oponą -również warto dodać że znacznie spada jej przyczepność.
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1161
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Ciśnienie w oponach

Postautor: gregor dodano: 03 wrz 2017, 23:05

Instrukcja instrukcją, wiadomo podaje optymalne wartości dla pojazdu ale pojazd to pojazd a opona to opona i tu trzeba albo stosować się do zaleceń producenta opony albo zmienić opony na takie które dadzą wartości optymalne z instrukcji pojazdu. Więc sprawdzam to co pisze w instrukcji i to co na oponie a potem dobieram tak aby nic nie kolidowało. Przykładowo w instrukcji napisali tył 2,25 na oponie napisali max 2,25 to logicznie ze względów bezpieczeństwa tyle nie nabijam tylko 1,95 lub 2,0. Podczas jazdy kiedy opona się rozgrzeje ciśnienie wzrasta czasem nawet o te 0,25 . Raz, że przepompowana ma mniejszą przyczepność, dwa, że zużywa się nierównomiernie a trzy raczej nie chciałbym aby mi strzeliła opona podczas jazdy przy 100km/h. Przeżyłem to w aucie, na motocyklu sobie nie wyobrażam.
Staraj się jeździć tak, aby Twój umysł zdążył ogarnąć co się dzieje w okół Ciebie.
Awatar użytkownika
gregor
Forumowicz
 
Posty: 97
Rejestracja: 29 lip 2015, 02:46
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Poprzednia

Wróć do Jinlun/Romet 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość