close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Blokada

Re: Blokada

Postautor: paweljunkers dodano: 23 paź 2017, 18:46

Prościej - to pod obciążeniem nie wkręcisz silnika do skrajnych obrotów,bez obciążenia to nawet do urwania korbowodu .Od i co!?
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Blokada

Postautor: gregor dodano: 24 paź 2017, 04:07

Jak pisałem RAZ udało mi się właśnie z ciekawości czy ma odcięcie i więcej nie próbowałem, bo jakoś nie mam zaufania do tych silników czy przypadkiem coś się nie urwie w środku i nie wylezie bokiem na przykład przy zbyt długiej jeździe z otwartą manetką na max na autostradzie :D A na postoju, bo podczas jazdy raczej się nie uda na szczęście i na gorącym silniku, na zimnym to było by chyba ostatnie wkręcenie na obroty dla silnika :D
Staraj się jeździć tak, aby Twój umysł zdążył ogarnąć co się dzieje w okół Ciebie.
Awatar użytkownika
gregor
Forumowicz
 
Posty: 97
Rejestracja: 29 lip 2015, 02:46
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Blokada

Postautor: robson dodano: 24 paź 2017, 12:58

Przy gaźniku jakie odcięcie zapłonu w tych chinolach ja pytam, co Wy piszecie? Zróbcie sobie test, przy pełnym gazie jest czerwony przycisk do wyłączania zapłonu, wyłączcie go na 0,5 sek. i napiszcie co się stało.

Odcięcie paliwa przy wtrysku to tak.
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

Re: Blokada

Postautor: Luca dodano: 24 paź 2017, 14:01

robson pisze:Przy gaźniku jakie odcięcie zapłonu w tych chinolach ja pytam, co Wy piszecie? ....
Odcięcie paliwa przy wtrysku to tak.

No nie tak do końca, bo moduł zapłonowy może mieć ograniczenie ilości cykli w jednostce czasu i spotyka się takie rozwiązania. W chińskich sprzętach to bardziej może się przekładać, że ograniczenia jako takiego nie ma, ale cały układ zapłonowy już nie wydala i nie nadąża z iskrą na świecy.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Blokada

Postautor: Luca dodano: 24 paź 2017, 14:16

gregor pisze:... bo jakoś nie mam zaufania do tych silników czy przypadkiem coś się nie urwie w środku i nie wylezie bokiem na przykład przy zbyt długiej jeździe z otwartą manetką na max na autostradzie :D

Przy tych rzędowych silnikach 250cc nie ma czegoś takiego jak zbyt długa jazda z otwartą manetką na maxa na piątym biegu. Można jechać i jechać aż padnie się samemu ze zmęczenia. Testowałem kilkakrotnie i żadnych problemów z tego powodu.
Natomiast dawanie w palnik bez obciążenia to jak najbardziej urwać się coś może. Praktycznie każdy silnik spalinowy można wykończyć na postoju maksymalnymi obrotami, jeśli nie ma zabezpieczeń.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Blokada

Postautor: Damianos 980 dodano: 24 paź 2017, 14:23

Dzięki za wyjaśnienia :)
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Re: Blokada

Postautor: robson dodano: 24 paź 2017, 15:16

Przy 8tyś z obciążeniem Z175 wyje już i wyraźnie się męczy i już nie jedzie. A jest filmik w necie pacjent go kręci do ponad 10tyś :D
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

Re: Blokada

Postautor: Markus dodano: 24 paź 2017, 15:44

Panowie defakto jest coś w formie blokady dokładnie tak jak pisał Beniamin na początku można bawić się modułem. Mam magików co przerabiali mi forda Explorera z silnikiem4.2 ale ja to do lasu potrzebuje i zerkneli na rometa i werdykt 250 tka szybciej wytknie kopyta niż da radość z jazdy, wiec pod tym względem nic już nie przerabiam zostaje oryginał :-)
Awatar użytkownika
Markus
Forumowicz
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 sie 2016, 00:54
Lokalizacja: Gniezno Wielkopolskie
Motocykl: Romet R 250 / VIRAGO 1100
Tel. kom.: 508102238
Płeć: mężczyzna
Wiek: 48

Re: Blokada

Postautor: gregor dodano: 24 paź 2017, 16:01

robson pisze:Przy gaźniku jakie odcięcie zapłonu w tych chinolach ja pytam, co Wy piszecie? Zróbcie sobie test, przy pełnym gazie jest czerwony przycisk do wyłączania zapłonu, wyłączcie go na 0,5 sek. i napiszcie co się stało.

Odcięcie paliwa przy wtrysku to tak.

Ale o czym Ty piszesz? Że gaźnikowe nie mają odciny? Ty naprawdę myślisz, że wszystkie przecinaki są na wtrysku? W gaźnikach odcina nie zamyka paliwa tylko wyłącza iskrę zmniejszając obroty. A jak myślisz, jak ogranicza się obroty w skuterach bez wtrysku czyli w większości?
Nie mam obrotomierza więc nie wiem ile wykręca ale swoją moc ma jak podaje instrukcja przy 8000 obrotów na minutę więc 0,5 sekundy to nieco ponad 66 obrotów wału trochę dużo za dużo jak na odcinkę ;)
Staraj się jeździć tak, aby Twój umysł zdążył ogarnąć co się dzieje w okół Ciebie.
Awatar użytkownika
gregor
Forumowicz
 
Posty: 97
Rejestracja: 29 lip 2015, 02:46
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Blokada

Postautor: robson dodano: 24 paź 2017, 20:35

No dobrze, może mają może nie, w tych prostych chińskich modułach nie sądzę, dużych japońców w to nie mieszajmy. A widział ktoś z Was rozbieganego diesla? Dlaczego nie wkręca się np. do 20tyś obr? Przecież wtedy nie ma żadnych ograniczeń.
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jinlun/Romet 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron