close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zabierak tylnego koła

Re: Zabierak tylnego koła

Postautor: Set666 dodano: 11 kwie 2019, 18:02

Jak ustawiasz tylne koło ? Nie ufaj pomiarowi wg napinaczy , oraz w stosunku do wahacza . Ja w swoim r 150 najpierw wstępnie ustawiam , później odkręcam napinacze i już dokładnie za pomocą suwmiarki ustalam położenie koła mierząc odległości pomiędzy środkiem osi a końcem wahacza . Spróbuj jeszcze zdjąć zębatkę zdawcza i sprawdź bicie walka , później pomierz bicie z założona zębatka . ( Bicie sprawdzisz miernikiem zegarowym ) . Mam takie pomysły na to.
Zakładam że jesteś pewien że nie ma żadnych uszkodzeń w wahaczu i jego mocowaniu.
Pozdrawiam Staszek
Set666
Forumowicz
 
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2018, 23:55
Motocykl: Honda cb 400 1983
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Zabierak tylnego koła

Postautor: power91 dodano: 11 kwie 2019, 21:55

Łańcuch nie przeskakuje na zębatce zdawczej ;)
podskakuje łańcuch jak sie bardzo zagrzeje (silnik /sprzęgło) jak by sprzęgło nie równo brało i nie ma płynnego wysprzęglenia ( juz były dwa takie przypadki na forum ale nie było wyjaśnione co było powodem usterki ) ;/;/
Gumy silnika sa nie uszkodzone łancuch jest ustawiony w jednej lini względem zębatek. Łańcuch był założony 520 a zebatka zdawcza jest nowa i nadmiernego luzu nie ma na boli podkładka co trzyma zebatke tez jest nowa i jest taki sam efekt "skakania łańcucha " jak przed wymiana. Czy to możne być pęknięta sprężyna w koszu sprzęgłowym że bierze sprzęgło nie równo ???
power91
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 01 paź 2015, 20:02
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Zabierak tylnego koła

Postautor: power91 dodano: 11 kwie 2019, 22:15

viewtopic.php?f=59&t=5231
Post Kolegi ZimA problem z ruszaniem ZIipp Raven 250
power91
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 01 paź 2015, 20:02
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Zabierak tylnego koła

Postautor: Set666 dodano: 11 kwie 2019, 22:35

Kolego zajrzyj sobie do mojego tematu na temat sprzęgła w 150 , może spróbuj przestawić tarcze jak ja to zrobiłem , sprężyny zmierz jak za bardzo wyrobione dodaj podkładki . Czytałem zamieszczony link i tu problem występuje po rozgrzaniu silnika , w tym sprzęgle nie ma cudów bardzo prosta budowa chyba że daje tutaj popalić rozszerzalność termiczna ( coś może wymiar traci ... , coś luzy łapie )


Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Romet r 150 chopper 2009 ---> honda cb 400N 1982-->honda st 1100---> ???
Set666
Forumowicz
 
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2018, 23:55
Motocykl: Honda cb 400 1983
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Poprzednia

Wróć do Jinlun/Romet 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron