close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

opony

Re: opony

Postautor: jacek.rc dodano: 27 lut 2017, 21:35

NIKT-o a jak masz w Cruiserku ,bo ja wymieniałem jak dotąd tylko tył i dałem tak jak była bezdętkową ,a przód mam (po wentylu) dętkową ?? ,na razie jeszcze dobra ,ale ciekawe.Ogólnie to chińczyki górą , bodzisiaj zamawiałem na wyjazd do Portugalii ,do Hondzi ( ta co mam ma 3mm i mogłoby ją braknąć ) nową oponkę http://www.oponeo.pl/dane-opony-motocyk ... #132315712 i to troszkę boli :D .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2213
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: opony

Postautor: NIKT dodano: 28 lut 2017, 11:18

A ja tam nie wiem jeszcze nie zmieniałem :P na razie mój potwór stoi rozebrany :P
Ale na feldze mam H2 więc opona bezdętkowa (H2 – podwójny kołnierz, czyli wygarbienie na krawędzi felgi, które przeciwdziała zsuwaniu się opony, kiedy działają duże siły poziome. Kołnierz zabezpiecza też przed utratą ciśnienia w oponie).

Oznaczenie profilu przekroju Nazwa Uwagi
H Hump Garb po wewnętrznej stronie felgi
H2 Double Hump Garb po obu stronach felgi
FH Flat Hump Garb płaski po wewnętrznej stronie felgi
FH2 Double Flat Hump Garb płaski po obu stronach felgi
CH Combination Hump Dwa różne typy garbów
EH2 Extended Hump Rozszerzony garb – dla niektórych opon typu run flat
EH2+ Extended Hump + Rozszerzony garb – dla niektórych opon typu run flat

Istnieje również przesąd że jak ktoś ma alufelgi to 99.9% szans na to że ma bezdętkową.

Jak nie miałbym oznaczenia to osobiście zdjąłbym przednie koło, spuścił powietrze i jak z łatwością by mi weszła opona wgłąb felgi to ukazałby się moim oczom dętka.
Chociaż dętkowa zazwyczaj ma na zaworze nakrętkę dokręconą do felgi.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: opony

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 25 lip 2017, 21:40

Walde18 pisze:Nie speszyłem się i dalej drążę. Z zewnątrz nie ma żadnych oznaczeń,może od środka? Co to znaczy. P i H? A najbardziej to zależy mi na odpowiedzi czy KTOŚ założył opony bezdętkowe na fabryczne obręcze
R-150?


Dzisiaj założyli mi w serwisie nową oponę bezdętkową twierdząc że felga jest na pewno bezdętkowa. Poruszyłem kwestię przeróbek otworu na wentyl to majster uśmiechnął się i pokazał wentyl i poinformował o jego cenie 20 zł Po zaakceptowaniu ceny założył wentyl napompował koło, wyważył i na razie trzyma :D
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: opony

Postautor: R63 dodano: 02 sie 2017, 16:57

W Ravenie 250 zmieniłem King Roady na Mitasy MC 7F. Chińskie były chopperowe czyli twarda zelówa miękkie boki, na dziurawej drodze czuć że Mitasy są troszkę twardsze, zniknęła jednak shima między 40/50 ( pomimo wyważenia ). Ogólnie jest lepiej, na starych zrobiłem 30 tkm (przód), 20 na fabrycznej + 10 na drugiej (tył). Koszt Mitasów 390,- z wysyłką (Hurt Opony). Pozdrawiam - Rysiek.
R63
Forumowicz
 
Posty: 60
Rejestracja: 12 kwie 2015, 11:54
Lokalizacja: pomorskie okolice Kwidzyna-Sadlinki
Motocykl: Zipp Raven 250, Yamaha 535
Tel. kom.: 660845863
Płeć: mężczyzna
Wiek: 60

Re: opony

Postautor: Paweł dodano: 28 lis 2017, 11:59

A ma ktoś jakieś doświadczenie z oponami zimowymi tj, całorocznymi? Bo planuje zmianę i rozważam taką opcję.
Był Zipp vz2
Jest Silverblade efi
Paweł
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:46
Motocykl: Silverblade 125
Tel. kom.: 999999990
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 5622167. Gg
Wiek: 40

Re: opony

Postautor: NIKT dodano: 29 lis 2017, 12:09

Paweł pisze:A ma ktoś jakieś doświadczenie z oponami zimowymi tj, całorocznymi? Bo planuje zmianę i rozważam taką opcję.

Do samochodu czy do skutera lub motocykla ?? :)
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: opony

Postautor: jacek.rc dodano: 01 gru 2017, 23:47

Czytam ,bo w moim KSL-u też fabryczna oponka dokonuję żywota 130/90/15 i mam dętkową ,a bezdętkowe są chyba tańsze ,chociaż i tak ceny są z kosmosu _boisie . Na feldze też się nie dopatrzyłem żadnego H ,może słabo szukałem _bezradny .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2213
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: opony

Postautor: beniamin82 dodano: 02 gru 2017, 11:57

Pamiętajcie że opony muszą zgadzać się z dopuszczeniem drogowym. Wszelkie inne rozmiary mogą spowodować wupięcie się ubezpieczyciela...Cóż czasy się zmieniły.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6675
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: opony

Postautor: jacek.rc dodano: 02 gru 2017, 23:42

Wystarczy wpisać u " wuja" nazwę motocykla ,model i rozmiary wyskakują same :D . Tylko wyskakują bezdętkowe ,a mam dętkową i nie wiem czy w razie " W" da się wsadzić dętkę ?? . Na szczęście jeszcze jest troszkę czasu do początku sezonu . Za to z Cruiserkiem mam problem ,bo przegląd mam do 12.12 i chciałbym to przeciągnąć do wiosny ,ale podobno mają się zmienić przepisy ?? i harcerze mają mieć zabrane emerytury _boisie , czy przeglądy _boisie , a może barbórkę , już się w tym pogubiłem :swir: ,ma być nowa świecka tradycja ( EX .. ) jak zabiorą dowód ,to oddadzą kamienicę ... aaa :rotfl: .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2213
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: opony

Postautor: robson dodano: 03 gru 2017, 10:44

Każda opona może być "zimowa". Liczy się umiejętność panowania nad motocyklem, i nabieranie pewnych nawyków/doświadcznia. Ci to trochę próbowali kontrolowanego driftu tyłem wiedzą doskonale o co chodzi. Poślizg przodem jest bardzo nieprzyjemny i oznacza prawie natychmiastową glebę, takie tematy trzeba ćwiczyć i to długo. W zimę w miarę przyjemnie/bezpiecznie z abs'em się jeździ. Na śnieg a tym bardziej lód w legalny sposób nie ma opcji żeby jeździć po drogach publicznych, no chyba, że motocyklem z koszem.
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Jinlun/Romet 150

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość