close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

łańcuch, napęd

łańcuch, napęd

Postautor: forti dodano: 12 sie 2009, 14:31

Witam wszystkich, ostatnio pękł mi łańcuch. Kupiłem nowy, pomyślałem, że wymienię od razu zębatki ale jak usłyszałem cenę 350 za komplet do dałem sobie spokój. W każdym bądź razie mam następujące pytanie:
Czy macie u siebie tak, że luz łańcucha po dokręceniu jest ok, ale jak się przekręci trochę kołem to w innym położeniu jest już inny luz?
Myślałem, że może coś schrzaniłem przy składaniu napędu, bo rozkręciłem całe tylne koło no ale nie. Składałem dwa razy po kolei i wygląda, że wszystko jest ok. W sumie to trochę mnie niepokoją te nierówności napięcia łańcucha. Motocykla ma przejechane dopiero 2500 więc chyba mało prawdopodobne aby zębatki były zjechane...Czytałem, że co poniektórzy wymieniali zębatki, jestem ciekaw skąd je zamawialiście czy z Kingway.(tam ceny są kosmiczne).
Jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat.
pozdr.
Rafał
forti
 

łańcuch, napęd

Postautor: eNgine dodano: 12 sie 2009, 15:48

Też tak mam, łancuch oryginalny od nowości (1300 km), podejrzewam, że któraś zębatka jest fabrycznie jajowata (niesymetryczne koło) i dlatego raz naciąga łańcuch mocniej, a raz lżej - moim zdaniem nie ma się co tym przejmować, a po wymianie zębatek powinno ustąpić.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

łańcuch, napęd

Postautor: stahuza dodano: 12 sie 2009, 18:41

forti pisze:Witam wszystkich, ostatnio pękł mi łańcuch. Kupiłem nowy, pomyślałem, że wymienię od razu zębatki ale jak usłyszałem cenę 350 za komplet do dałem sobie spokój. W każdym bądź razie mam następujące pytanie:
Czy macie u siebie tak, że luz łańcucha po dokręceniu jest ok, ale jak się przekręci trochę kołem to w innym położeniu jest już inny luz?
Myślałem, że może coś schrzaniłem przy składaniu napędu, bo rozkręciłem całe tylne koło no ale nie. Składałem dwa razy po kolei i wygląda, że wszystko jest ok. W sumie to trochę mnie niepokoją te nierówności napięcia łańcucha. Motocykla ma przejechane dopiero 2500 więc chyba mało prawdopodobne aby zębatki były zjechane...Czytałem, że co poniektórzy wymieniali zębatki, jestem ciekaw skąd je zamawialiście czy z Kingway.(tam ceny są kosmiczne).
Jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat.
pozdr.
Rafał

Ja kupiłem w sklepie http://czesci-moto.pl/index.php?k116,czesci-zebatki .Tam jest duży wybór i umiarkowane ceny ale trzeba sobie dobrać według wymiarów swojej starej zębatki bo nie są opisane jako części do JL 150. Ja w swoim Jiliunie 150-5 wymieniłem małą zębatkę zdawcza z 15 na 16 zębów i jest OK. Przeglądnij dokładnie forum KCM i tam jest sporo o zębatkach i łańcuchu
stahuza
Forumowicz
 
Posty: 54
Rejestracja: 17 kwie 2009, 21:38

łańcuch, napęd

Postautor: forti dodano: 13 sie 2009, 07:23

ok, dzięki za info. Z tego co się wstępnie orientowałem to te nasze zębatki są "nietypowe". Z zębatkami w rękach obleciałem cały Słupsk i nie udało mi się kupić jakiejś aby pasowała, a to piasta itp.nie ta, a to otworki inaczej ....Ta duża zębatka to w ogóle jakaś dziwna, nitowana....ale dzięki przejrzę tę stronę
forti
 

łańcuch, napęd

Postautor: stahuza dodano: 13 sie 2009, 10:48

forti pisze:ok, dzięki za info. Z tego co się wstępnie orientowałem to te nasze zębatki są "nietypowe". Z zębatkami w rękach obleciałem cały Słupsk i nie udało mi się kupić jakiejś aby pasowała, a to piasta itp.nie ta, a to otworki inaczej ....Ta duża zębatka to w ogóle jakaś dziwna, nitowana....ale dzięki przejrzę tę stronę

Ja kupiłem w tym sklepie zębatkę małą JTF 259-16 zębów rozmiar 428. Jest to zębatka do Hondy, Kawasaki, SYM ale ma te same wymiary co Julek 150.Tylnej nie kupowałem ale według mojej wiedzy ma to być odpowiednik JTR 269 rozmiar 428. Najlepiej pomierz swoje zębatki i porównaj z rysunkami tych ze sklepu. Według mnie ceny są przystępne a zębatka przyzwoitej jakości.
stahuza
Forumowicz
 
Posty: 54
Rejestracja: 17 kwie 2009, 21:38

łańcuch, napęd

Postautor: daro dodano: 14 sie 2009, 15:44

Witam. Miałem dokładnie taki sam problem. Przyczyną nierównomiernego naciągu łańcucha może być wybicie tulei gumowo-metalowych fabrycznie wprasowanych w tylne koło,do których na szpilkach zamocowana jest tylna zębatka. Przynajmniej tak było w moim motocyklu. Można było zamówić nowe (koszt okolo 10 zł sztuka -4 sztuki). Natomiast wymiana jest bardzo trudna. Trzeba udać się z tym do ślusarza (w moim przypadku koszt 100 zł).
Awatar użytkownika
daro
Forumowicz
 
Posty: 472
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:45
Lokalizacja: Izabelin k/Wawy
Motocykl: prawie Yamaha Virago 250:)
Płeć: mężczyzna
Wiek: 47


Wróć do Jinlun/Romet 150

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość