close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zawory - słabe smarowanie

Zawory - słabe smarowanie

Postautor: TomaszS1984 dodano: 22 kwie 2015, 20:37

Witam.
Wyremontowałem swojego JINLUNA i pojawił się nowy problem....
Gwiżdżą mi zawory. Rozebrałem i są prawie suche. Pompa oleju była wymieniana. Zmieniłem na starą i dalej do samo. Przedmuchałem dodatkowo kanały.
Macie może pomysły co może byc przyczyną słabego smarowania zaworów?
TomaszS1984
Forumowicz
 
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2014, 16:14
Motocykl: JINLUN 150cc

Re: Zawory - słabe smarowanie

Postautor: Luca dodano: 23 kwie 2015, 13:33

No to coś jest nie tak, bo olej powinien być dostarczany na samą górę. Musisz mieć coś przytkane, lub źle poskładane. A silikon był używany do składania?
Teraz to odpal silnik ze zdjętą kopułą i naocznie sprawdź czy olej dociera do zaworów.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4993
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Zawory - słabe smarowanie

Postautor: TomaszS1984 dodano: 23 kwie 2015, 19:53

Nie używałem żadnego silikonu. Poskładane było dobrze. Przejechałem ponad 300 km i teraz dopiero to się zaczeło. Właśnie olej nie dociera na górę. Może przy docieraniu jakieś opiłki coś zablokowały.......
TomaszS1984
Forumowicz
 
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2014, 16:14
Motocykl: JINLUN 150cc

Re: Zawory - słabe smarowanie

Postautor: Luca dodano: 24 kwie 2015, 09:32

A czy wprowadzenie oleju pod ciśnieniem do wnętrza wału masz dobrze poskładane, bo jak olej leje się gdzieś bokiem to nie będzie w układzie odpowiedniego ciśnienia i na górę oleju już nie wypchnie.
Nie wiem jak jest w 150cc, ale u mnie jest taki grzybek na sprężynce, który odpowiada za wprowadzenie oleju do wnętrza wału. Wystarczy, że spadnie przy zakładaniu dekla i silnik już nie ma właściwego smarowania.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4993
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Zawory - słabe smarowanie

Postautor: TomaszS1984 dodano: 24 kwie 2015, 13:04

Wiesz co ja wymieniałem tłok z cylindrem. Robiony miałem przegląd głowicy. Do tego wymiana sprzęgła plus pompy oleju. Raczej to wszystko było złożone dobrze. Ten grzybek, o którym piszesz to gdzie on się dokładnie znajduje?
TomaszS1984
Forumowicz
 
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2014, 16:14
Motocykl: JINLUN 150cc

Re: Zawory - słabe smarowanie

Postautor: TomaszS1984 dodano: 26 kwie 2015, 09:35

Wszystko jasne. Słabo drożny był kanał prowadzący olej do zaworów i dodatkowo były wyrobione oringi pod pompą oleju. Jak narazie wszystko działa.
TomaszS1984
Forumowicz
 
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2014, 16:14
Motocykl: JINLUN 150cc

Re: Zawory - słabe smarowanie

Postautor: piotr dodano: 08 sie 2015, 08:57

witam , chciałbym odgrzać temat pytaniem jak długo trzeba czekać na pojawienie się oleju przy zaworach , pytam bo wyregulowałem zawory i postanowiłem sprawdzić to smarowanie przy otwartym deklu , uruchomiłem silnik i nic , a pewnie nie trzeba czekać aż tak długo / czekałem ze 30 sekund /, o silniku nic nie wiem bo kupiłem go kilka dni temu za naprawde małe pieniądze więc nie dziwią mnie usterki , to co widać to właśnie składanie na silikon czyli możliwe zapchanie kanału, luz zaworowy to prawdziwy rekord -miał około 2 mm - klekotało strasznie ale chodził / myślałem że to wał /, niebawem sprawdzę pompę oleju , pozdrawiam
piotr
Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:18
Motocykl: romet k125
Płeć: mężczyzna

Re: Zawory - słabe smarowanie

Postautor: TomaszS1984 dodano: 19 sie 2015, 12:26

U mnie po przepchaniu kanału olej idący na zawory pojawił się po kilku sekundach. Wylewał się dosłownie jak lawa z wulkanu, tak to wyglądało. Jeżeli silnik był uszczelniany na silikon to z całą pewnością dostał się on do tych kanalików i je zatkał. Możliwe, że pompa oleju jest też słaba jednak stawiałbym na silikon w kanałach. U mnie kanaliki zatkały mikroskopijne opiłki, które powstały w wyniku docierania motocykla.
Należałoby przedmuchac wszystkie kanały sprężonym powietrzem, ale aby to zrobic to trzeba zdjąc prawy dekiel tam gdzie jest sprzegło. Następnie zdemontowac pompę olejową i dmuchac po tych wszystkich kanałach zarówno tam gdzie była ona przykręcona jak i nad nią (tam tez są takie maleńkie kanaliki). Powinno pomóc.
TomaszS1984
Forumowicz
 
Posty: 26
Rejestracja: 10 lis 2014, 16:14
Motocykl: JINLUN 150cc


Wróć do Jinlun/Romet 150

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość