close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

ŁAŃCUCH + ZĘBATKI

ŁAŃCUCH + ZĘBATKI

Postautor: Gaber dodano: 21 sty 2009, 13:13

Awatar użytkownika
Gaber
Forumowicz
 
Posty: 108
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:24
Lokalizacja: Siedlce/Stok Lacki
Motocykl: R-150
Tel. kom.: 606259487
Wiek: 56

ŁAŃCUCH + ZĘBATKI

Postautor: Ginias dodano: 25 mar 2009, 20:46

powiedzcie mi jak sie naciąga łancuch w Jelonku 150???
Ginias
Forumowicz
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2008, 21:00
Motocykl: kiedyś Jinlun 150-5
Płeć: mężczyzna

ŁAŃCUCH + ZĘBATKI

Postautor: Ginias dodano: 26 mar 2009, 16:11

dzieki;) Luk@
Ginias
Forumowicz
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2008, 21:00
Motocykl: kiedyś Jinlun 150-5
Płeć: mężczyzna

ŁAŃCUCH + ZĘBATKI

Postautor: eddek1987 dodano: 10 kwie 2009, 21:15

witam
wiecie kiedy szykuje się jakiś zlot jinlunów ????
eddek1987
 

ŁAŃCUCH + ZĘBATKI

Postautor: Lupus dodano: 10 kwie 2009, 21:31

oj poczytaj w dziale imprezy motocyklowe - jest tam jeden dłuuuuuugi temat odnośnie zlotu w tym roku na wiosnę i wiele innych tematów
Awatar użytkownika
Lupus
Sympatyk
 
Posty: 1277
Rejestracja: 27 sty 2009, 20:29
Lokalizacja: Dzierżoniów
Motocykl: Honda CBF 600S
Płeć: mężczyzna
Komunikator: whatsup :D
Wiek: 44

ŁAŃCUCH + ZĘBATKI

Postautor: jarb dodano: 27 kwie 2009, 21:35

Luk@ pisze:
Ginias pisze:powiedzcie mi jak sie naciąga łancuch w Jelonku 150???


u mnie w r250 tak:
Luzujesz koło Klucz 17 i 19. Z tyłu wachaczy masz sruby napinające i po 2 skontrowane nakrętki na każdej(10 chyba).
Luzujesz tą z tylu i tą przednią dokręcasz i liczysz obroty klucza(albo ilość rowków gwintu z tylu) - chodzi o to by po obu stronach było tyle samo. Przy śrubie koła niby są takie rowki na wachaczu ale wg tego to mi krzywo wychodziło.
jak już łańcuch ma około 3 cm ugięcia na środku kontrujesz nakrętki naciągu i dokręcasz koło. Done

Wracam z jeszcze jednym pytaniem, a mianowicie, czy podczas naciągania łańcycha nie należy popuścić hamulec ??
Jarek
Obyś tyle razy do domu wrócił, ile razy z niego wyjedziesz,,,
Awatar użytkownika
jarb
Sympatyk
 
Posty: 1394
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo
Motocykl: Aktualnie rower
Tel. kom.: 883764001
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

ŁAŃCUCH + ZĘBATKI

Postautor: Shipp dodano: 27 kwie 2009, 21:48

jarekb pisze:Wracam z jeszcze jednym pytaniem, a mianowicie, czy podczas naciągania łańcycha nie należy popuścić hamulec ??

A po co?? ??
Shipp
Forumowicz
 
Posty: 1345
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:42
Motocykl: .

ŁAŃCUCH + ZĘBATKI

Postautor: jarb dodano: 28 kwie 2009, 09:04

Shipp pisze:
jarekb pisze:Wracam z jeszcze jednym pytaniem, a mianowicie, czy podczas naciągania łańcycha nie należy popuścić hamulec ??

A po co?? ??

A wydaje mi się , że jak przesunie się koło od tyły (czyli naciągnie się łańcych)to automatycznie naciągnie sięl inka od hamulca tylnego _bezradny
Jarek
Obyś tyle razy do domu wrócił, ile razy z niego wyjedziesz,,,
Awatar użytkownika
jarb
Sympatyk
 
Posty: 1394
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo
Motocykl: Aktualnie rower
Tel. kom.: 883764001
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

ŁAŃCUCH + ZĘBATKI

Postautor: Luca dodano: 28 kwie 2009, 09:21

jarekb pisze:A wydaje mi się , że jak przesunie się koło od tyły (czyli naciągnie się łańcych)to automatycznie naciągnie sięl inka od hamulca tylnego _bezradny

To zależy od konstrukcji ale jeżeli mocowanie osłony linki jest na wahaczu to przy naciąganiu łańcucha trzeba sprawdzać czy aby okładziny hamulca nie zaczynają już ocierać. W przypadku gdy przy naciaganiu łańcucha koło tylne sporo cofnie się do tyłu to hamulec tylny może zacząć hamować i można spalić okładziny podczas jazdy. Odczucie jest, że moto jakoś słabo ciągnie a my jedziemy na ręcznym :D

P.S.
W MZ mi się tak przytrafiło :]
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4992
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

ŁAŃCUCH + ZĘBATKI

Postautor: jarb dodano: 28 kwie 2009, 12:25

Luca pisze:
jarekb pisze:A wydaje mi się , że jak przesunie się koło od tyły (czyli naciągnie się łańcych)to automatycznie naciągnie sięl inka od hamulca tylnego _bezradny

To zależy od konstrukcji ale jeżeli mocowanie osłony linki jest na wahaczu to przy naciąganiu łańcucha trzeba sprawdzać czy aby okładziny hamulca nie zaczynają już ocierać. W przypadku gdy przy naciaganiu łańcucha koło tylne sporo cofnie się do tyłu to hamulec tylny może zacząć hamować i można spalić okładziny podczas jazdy. Odczucie jest, że moto jakoś słabo ciągnie a my jedziemy na ręcznym :D

P.S.
W MZ mi się tak przytrafiło :]

Tak właśnie myślałem :oklasky:
Luca dzieki, muszę poprostu zwracać uwagę czy kolo kręci się lekko i to wszystko :buttrock:
Dam radę,,,,,
Jarek
Obyś tyle razy do domu wrócił, ile razy z niego wyjedziesz,,,
Awatar użytkownika
jarb
Sympatyk
 
Posty: 1394
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo
Motocykl: Aktualnie rower
Tel. kom.: 883764001
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jinlun/Romet 150

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość