close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

wibracje podczas jazdy

wibracje podczas jazdy

Postautor: m0bile dodano: 26 mar 2010, 10:31

mam taki problem ze jak jade powyzej 70 to moto daje taki wibracje na podnozki ze ciezko utrzymac je na podnozkach bez trzesawicy
m0bile
 

wibracje podczas jazdy

Postautor: eNgine dodano: 26 mar 2010, 12:43

Zawsze możesz przywiązać sobie nogi do podnóżków, albo podkleić grubą gąbkę pod buty ;) a tak na poważnie to dziwne , że już przy 70 km / h tak wibruje, u mnie (co prawda inny silnik) zaczyna się tak dopiero przy 100-105 km /h na 5 biegu lub odpowiednio 7-8 tysiącach obrotów na niższych biegach. Jeżeli Twój motocykl jest jeszcze na dotarciu to wibracje z czasem zmaleją. Na forum były już opisywane sposoby częściowych eliminacji takich wibracji - poszukaj.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

wibracje podczas jazdy

Postautor: tomek2385 dodano: 27 mar 2010, 21:14

Wymień zębatki. Mi pomogło. Pozdrawiam
tomek2385
 

wibracje podczas jazdy

Postautor: m0bile dodano: 27 mar 2010, 22:55

moto ma nie całe 2000km czy to jest na dotatrciu ?
m0bile
 

wibracje podczas jazdy

Postautor: eNgine dodano: 28 mar 2010, 00:33

W końcowej fazie - jeszcze może się troszkę zmienić - choć nie będzie to duża różnica. W takim razie spróbuj poszukać jakiegoś sposobu wymienionego na forum, który wpłynie na twoje odczucia najbardziej - np. silent bloki - mocowanie silnika w ramie - zębatki by zmniejszyć obroty przy tej samej prędkości.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

wibracje podczas jazdy

Postautor: herrmannek dodano: 08 kwie 2010, 11:12

Hej,
Jestem, że tak powiem znawcą tego modelu :). U mnie te niesłychanie silnie wibracje szły od szpilek tłumika... odkręć tłumiki i dokręć same szpilki. takie 6mm do skuterów pasują, od biedy mogą być zwykłe śruby 6mm przycięte na wymiar. To na wypadek jakby, któraś szpilka była do wymiany. Kup uszczelki tłumika nowe też bo stare od wibracji pewnie szlak trafil, mosiężne obrączki do skutów 26mm pasują. Skręć wszystko mocno. Możesz też pozbyć się kapturków daj normalne nakrętki z podkładkami sprężynującymi. U mnie po tej poprawce wibracje są dalej, ale przynajmniej noga z podnóżka nie zjeżdża :)
Pozdrawiam. Jelśi masz pytania wal...
herrmannek
 


Wróć do Challenger 200

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron