close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

wymiana zębatki

wymiana zębatki

Postautor: senekkorzenna dodano: 08 kwie 2009, 19:38

Dotarcie nie jest problemem tylko obroty jakie miałeś przy 70-80 km/h on miał niższe przez co silnik nie cierpiał.
Oszczędzanie silnika na dotarciu to właśnie nie nadwyrężaniem go obrotami jak i staranie się dochodzić do bezpiecznie wysokich powoli.
senekkorzenna
 

wymiana zębatki

Postautor: krzyżak dodano: 09 kwie 2009, 11:07

Ja zmieniłem zębatki z przodu na 17 a z tyłu na 35 obie ze sklepu podanego we wcześniejszych postach od hondy 125. Wibracie są dużo mniej dokuczliwe, 5-kę traktuję jak nadbieg. Równo i bez dokuczliwych wibracji na prostych jadę spoko 80 km/h przy obrotach jeśli obrotościomierz dobrze pokazuje 5500 z rezerwą na manetce/proba rozpędzenia na prostej to spoko 130 km/h tylko wtedy wirbacje stają się dokuczliwe/ ale można uciec lub wyprzedzić. Ale za to na 1 biegu nie idzie wolniej jechać jak 20 km/h. Zębatki zmieniłem już przy 500 km na liczniku jakoby godząc się na utratę gwarancji jak sprawdzą.
Awatar użytkownika
krzyżak
Forumowicz
 
Posty: 221
Rejestracja: 21 paź 2008, 16:13
Lokalizacja: Bartoszyce-Lidzbark Warmiński/okolice
Motocykl: Ch200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 74

wymiana zębatki

Postautor: jacek dodano: 09 kwie 2009, 13:29

dzięki za wiadomości przed częstochową chyba jeszcze wymienie tylna zębatke bo przednia juz wymieniona w tamtym sezonie

-- Dzisiaj, 10:31 --

już zamowilem mysle ze przed częstochową dojdzie

-- Dzisiaj, 10:21 --

35 zębów już śmiga - troche spokojniejsza jazda i mniej drgan jest OK
jacek
 

wymiana zębatki

Postautor: herrmannek dodano: 26 kwie 2009, 14:12

Hej, Jacku! I jak zębatki? Też myślę o podmianie obu(przednią już mam, ale nie założoną), dużo po mieście jeżdżę więc może nie warto tylniej zmieniać, jeśli mam mieć kłopoty z jazdą w korkach...
herrmannek
 

wymiana zębatki

Postautor: jacek dodano: 26 kwie 2009, 16:00

dla mnie jest OK jak po mieście tak i w trasie
jacek
 

wymiana zębatki

Postautor: Krzysiek dodano: 27 kwie 2009, 10:33

Po przeczytaniu wszystkich informacji na temat wymiany zębatek zdecydowałem się na wymianę, zamówienie wysłałem do sklepu o którym mowa w postach.
Niestety dzisiaj otrzymałem wiadomość iż 17 stka jest niedostępna i będzie na magazynie w czasie 4 do 6 tygodni (jest to przy obecnej pogodzie cała wieczność) więc zdecydowałem się na 16 tkę którą mi zaproponowano. Przesyłkę otrzymam prawdopodobnie jutro. Po wymianie napiszę coś o efektach.
Krzysiek
 

wymiana zębatki

Postautor: jacek dodano: 27 kwie 2009, 12:07

wolał bym od razu 17
jacek
 

wymiana zębatki

Postautor: senekkorzenna dodano: 27 kwie 2009, 21:45

Ja zamówiłem dzisiaj w serwisie Yamahy na Rydla i jutro mam ja odebrać przed drugą.Do mojej z 150 podchodzi zębatka 4.28x18x20 od Hondy sprawdzał to sprzedawca z katalogiem gdzie były podane wymiary a ja swoją zębatkę miałem ze sobą ponieważ ją wymontowałem.
Rozmawiałem tez z mechanikiem który stwierdził że przy małej zębatce z tyłu ślizgi łańcucha będą sie zużywały ze względu na mocniejsze tarcie i dlatego lepiej jest założyć optymalnie większą zębatkę z przodu.
senekkorzenna
 

wymiana zębatki

Postautor: jacek dodano: 28 kwie 2009, 11:16

no tak ale w moim moto optymalna wielkośc to 17 zębów bo większa nie wejdzie wiec pomogłem sobie zębatką tylna dalem mniejszą o3 zeby a ze sie zetrze szybciej ---to sie szybciej wymieni przecież to nie jest na lata
jacek
 

wymiana zębatki

Postautor: Krzysiek dodano: 28 kwie 2009, 21:21

Ja niestety 17 nie otrzymałem, bo nie ma na magazynie i żeby nie czekać 4-6 tygodni założyłem z przodu 16 a z tyłu 35. Zębatki pasowały idealnie bez żadnych przeróbek. W przyszłości mam zamiar zmienić przód na 17 ale jak na razie efekty są znakomite,a czekać 6 tygodni przy takiej pogodzie to trochę za długo. :buttrock:
Krzysiek
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Challenger 200

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron