close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Początek motocyklowej przygody ;)

Re: Początek motocyklowej przygody ;)

Postautor: Sułek dodano: 27 wrz 2014, 22:11

Witaj! :czapa:
Sułek
Forumowicz
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:38
Lokalizacja: Świnoujście
Motocykl: Zip Roadstar 250, Versys X-300
Tel. kom.: 792852999
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: Początek motocyklowej przygody ;)

Postautor: gaziarz71 dodano: 28 wrz 2014, 08:02

Witaj.
gaziarz71
Forumowicz
 
Posty: 98
Rejestracja: 05 cze 2014, 20:48
Lokalizacja: Olkusz
Motocykl: Roadstar>Kawasaki VN800A
Płeć: mężczyzna

Re: Początek motocyklowej przygody ;)

Postautor: Shalashaska dodano: 28 wrz 2014, 10:07

Czy są na forum osoby, które mogłyby mi doradzić jak nim jeździć? Wiem, że to dziwne pytanie, ale chciałbym znać wasze opinie i uwagi dotyczące prowadzenia tego motocykla ;)
"Ten, który podchodzi do Ciebie bez broni, ma dwie za plecami"
Awatar użytkownika
Shalashaska
Forumowicz
 
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:31
Lokalizacja: Płoty, Zachodniopomorskie
Motocykl: Challenger 200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 27

Re: Początek motocyklowej przygody ;)

Postautor: beniamin82 dodano: 28 wrz 2014, 11:28

Kup sobie książkę "motocyklista doskonały" bo to temat rzeka.

A całkowite podstawy to masz tutaj: http://www.klub-chinskich-motocykli.pl/forum/viewtopic.php?f=66&t=5050&p=101029#p101029 :czytaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6675
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Początek motocyklowej przygody ;)

Postautor: andrzej_sl dodano: 28 wrz 2014, 13:13

Shalashaska pisze:Czy są na forum osoby, które mogłyby mi doradzić jak nim jeździć? Wiem, że to dziwne pytanie, ale chciałbym znać wasze opinie i uwagi dotyczące prowadzenia tego motocykla ;)


Jak jeździć? Do przodu :D

Po prostu. Jeżeli jeździłeś puszką, to znasz już ogólne zasady panujące w naszej "dżungli" komunikacyjnej.
Jeżdżąc na moto niestety musisz mysleć za innych i mieć oczy dookoła głowy (dosłownie). Jeździj, gdy jest sucho, na początek na pewno unikaj mokrej nawierzchni, dopóki nie nauczysz się jazdy i niezbędnych odruchów konkretnie na tym motocyklu. Nie szarżuj z prędkością (głupio zabrzmiało :) ), ale nawet takie "maleństwo mocowe" potrafisz rozbujać do 100 km'h, a to już nie przelewki :aniol:
A pamiętaj. Ty nie masz zderzaków, poduszek powietrznych, abs, stref kontrolowanego zgniotu itd. Nie. Jednak piszę nieprawdę. Masz. Wszystko w swoim ciele :kicha: Więc każde praktycznie zdarzenie na drodze bierzesz na tzw. "klatę". Nic tu ci nie pomoże typu skóra, ochraniacze, kask (ale też nie zaszkodzą). Najważniejsze, to prędkość dostosować do swoich możliwości opanowania motocykla. I zawsze mieć zapas na drogę hamowania w momencie wystąpienia nieoczekiwanych sytuacji.
Na drodze ustąp "głupiemu", bądź innemu wariatowi. Jeżeli coś takiego nastąpi, niech jedzie. Zostaw go w spokoju. Szkoda twojego zdrowia, życia. On i tak kiedyś się doigra. Oby nie kosztem innych :kicha:
Na drodze cały czas myśl. Pamiętaj jedziesz, aby osiągnąć cel napawając się widokami i wiatrem we włosach, a nie osiągnąć przejazd z punktu A do punktu B w jak najkrótszym czasie. Czasem po prostu...........wyrzuć zegarek :cwaniak: (oj chyba zapatrzyłem się na "dzikie wieprze" :_hura: )

Pozdro :bike03:

P.S. Przygodę motocyklową raczej zaczynaj jeżdżąc boczniejszymi drogami, nie ładuj się na dwupasmówki, bądź autostrady, bo to raczej męczarnia, a nie jazda :pliz:
Trzy najpopularniejsze słowa na świecie - "Made in China".
andrzej_sl
Klubowicz
 
Posty: 753
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:30
Lokalizacja: Gliwice
Motocykl: Mińsk125-JL150-GS500-ST1100
Tel. kom.: 600413426
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Początek motocyklowej przygody ;)

Postautor: Shalashaska dodano: 28 wrz 2014, 14:58

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :) Dziękuje bardzo.
"Ten, który podchodzi do Ciebie bez broni, ma dwie za plecami"
Awatar użytkownika
Shalashaska
Forumowicz
 
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:31
Lokalizacja: Płoty, Zachodniopomorskie
Motocykl: Challenger 200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 27

Re: Początek motocyklowej przygody ;)

Postautor: Piter dodano: 28 wrz 2014, 15:17

Karol i nie przejmuj się, że na początku twoja jazda będzie wyglądała jakbyś jeździł skuterkiem 50ccm.
Jeżeli dotąd nie jeździłeś na jednośladzie to naturalne , że będziesz miał pietra przy prędkości 60 wzwyż.
Dlatego nie przejmuj się innymi uczestnikami ruchu , którzy będą patrzeć i myśleć " ale motor , a jedzie jak na komarze".

Ja jak kupowałem motor to na trasie max 70 km/h i wówczas wydawało mi się że lecę jak rakieta, aczkolwiek nieswojo mi było , że mnie tiry wyprzedzają.

Natomiast tak jak Andrzej napisał, jazda motorem, zwłaszcza na początku to nie relaks, tylko cały czas analiza sytuacji na drodze.
Trzymanie odległości ( motocykl potrzebuje więcej odległości na hamowanie niż samochód), wchodzenie w zakręty, palce prawej ręki przygotowane do hamowania , obserwacja innych, obserwacja drogi (z uwagą na dziury, piach (hamowanie na nim lubi zarzucić przednim kołem), koleiny, oleje ( tych jest pełno przy skrzyżowaniach) itp.

Jak już kupisz motor, jedź gdzieś na placyk i poćwicz hamowanie + kilka razy zblokuj tylne koło hamulcem, żebyś wiedział jak to się odczuwa.(przy prędkości max 25)
Z czasem nabierzesz wprawy i pewne czynności będziesz wykonywał automatycznie.

Ps kupiłeś już motor ?
Pozdrawiam
Piotrek

"nawet największy problem nie oprze się procesowi długotrwałego myślenia"
Awatar użytkownika
Piter
Forumowicz
 
Posty: 200
Rejestracja: 20 cze 2014, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: ni mo
Tel. kom.: 533650481
Płeć: mężczyzna
Wiek: 43

Re: Początek motocyklowej przygody ;)

Postautor: Shalashaska dodano: 28 wrz 2014, 17:45

Tak, za miastem mamy duże, nieużywane lotnisko, tam będe ćwiczył wraz z tatą, który miał "motocykli więcej niż ja lat" :D Pierwsze wrażenie to trochę się bałem, przyznaję. Tak motocykl już kupiłem, miałem go na oku od początku czerwca. Zarobiłem przez wakację i pomyślałem, że w ładne dni będe ćwiczył i przygotowywał się do prawdziwej jazdy. Być może byłem głupi i powinienem pomyśleć nad czymś słabszym, ale to pokaże czas. :) Piter dziękuje za rady :)
"Ten, który podchodzi do Ciebie bez broni, ma dwie za plecami"
Awatar użytkownika
Shalashaska
Forumowicz
 
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:31
Lokalizacja: Płoty, Zachodniopomorskie
Motocykl: Challenger 200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 27

Re: Początek motocyklowej przygody ;)

Postautor: DaJan dodano: 28 wrz 2014, 18:26

Szacun...widze ze rozsądnie podchodzisz do sprawy....i niech to zaowocuje długim smiganiem.... :motor: -pozdro.
Największym przeciwnikiem marzeń jest portfel.
Awatar użytkownika
DaJan
Klubowicz
 
Posty: 1460
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:58
Lokalizacja: Krosno
Motocykl: Keeway Cruiser 250V-Romet R150
Tel. kom.: 511429521
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 5789859
Wiek: 68

Re: Początek motocyklowej przygody ;)

Postautor: Shalashaska dodano: 14 paź 2014, 11:36

Motocykl kupiony, pierwsze jazdy zaliczone. Moje wrażenia są mieszane... to jest mój pierwszy w życiu motocykl, podczas ćwiczeń dawałem sobie radę, zmiana biegów, ułożenie się na zakręcie itp. ale dalej nie mogę wypuścić myśli o tym, że kąt skrętu jest bardzo mały, a przez to nie będe w stanie nim odpowiednio manewrować. Wieżę jednak, że nauczę się go opanowywać. Egzaminy i testy zaczynam w marcu aby w lato cieszyć się przyjemną jazdą.

Kiedy pierwszy raz nim jechałem to okrążałem jezioro, było ciepło, a słońce odbijało się w tafli wody, ciepły wiaterek smugał po policzkach, a ja mogłem zobaczyć siebie na motorku w odbici z jeziora, magia.
"Ten, który podchodzi do Ciebie bez broni, ma dwie za plecami"
Awatar użytkownika
Shalashaska
Forumowicz
 
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:31
Lokalizacja: Płoty, Zachodniopomorskie
Motocykl: Challenger 200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Challenger 200

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron