Przepalanie żarówki świateł mijania

Przepalanie żarówki świateł mijania

Postautor: pawelb dodano: 25 mar 2009, 00:04

Przepala się żarówka świateł mijania. Po wymianie na nową problem się powtarza. Co nalęży zrobić?
pawelb
 

Przepalanie żarówki świateł mijania

Postautor: Shipp dodano: 25 mar 2009, 00:39

pawelb pisze:Przepala się żarówka świateł mijania. Po wymianie na nową problem się powtarza. Co nalęży zrobić?

Prawdopodobnie nie przepala się a ukrusza włókno od wibracji. Sprawdź zamocowanie oprawki, czy żarówka nie lata tam za bardzo, a najlepiej spróbuj dobrac mocowanie żarówki z jakiegoś auta. Ja miałem taki sam problem, żarówki leciały jedna za drugą! Wymieniłem oprawkę, włożyłem żarówkę dwuwłóknową H2 55W i problem zniknął a jeszcze polepszyło mi się światło! :))
Shipp
Forumowicz
 
Posty: 1345
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:42
Motocykl: .

Przepalanie żarówki świateł mijania

Postautor: herrmannek dodano: 25 mar 2009, 01:32

Przód wibruje bardzo mocno w c200. MI żarówki często się palą(raz długie raz mijania) Ze 3 już poszły, pierwsza trzymała najdłużej, połamało się też mocowanie reflektora.... te 3 plastikowe uszy odstające od lustra... Taki model plus raczej tandetna konstrukcja żarówki... Zrobić co radzi ship, albo kupić sobie kilka i jeździć ze śrubokrętem... Radzę, też wozić tylną...
herrmannek
 

Przepalanie żarówki świateł mijania

Postautor: krzys59 dodano: 25 mar 2009, 17:56

A ja sobie z tym na razie poradziłem tak, że dałem podkładkę gumową z dętki rowerowej pod oprawkę żarówki, i jak na razie 2 miesiące świeciła żarówka. Wcześniej 50-100 km i spalona. Ale i tak w kuferku leżą trzy na zapas :D
krzys59
 

Przepalanie żarówki świateł mijania

Postautor: krzyżak dodano: 25 mar 2009, 21:28

:D ja zmieniłem element optyczny i dałem żarówki H4 35/35-jak sprawdzę jak to wygląda w praktyce to się odezwę. Wiem, że przy żarówce H4 55/65 moto na wolnych gasło
Awatar użytkownika
krzyżak
Forumowicz
 
Posty: 221
Rejestracja: 21 paź 2008, 16:13
Lokalizacja: Bartoszyce-Lidzbark Warmiński/okolice
Motocykl: Ch200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 74

Przepalanie żarówki świateł mijania

Postautor: pawelb dodano: 27 mar 2009, 21:45

Witam,
po sprawdzeniu oprawka żarówki miała zbyt duży luz, co sprawiało zrywanie włukna przez wibracje. Jako środek zaradczy zastosowałem dorobioną gumową uszczelkę pod oprawkę. Po sprawdzeniu napiszę czy jest to skuteczna metoda.
Następny problem to popękane mocowania lustra. Ja miałem 2 mocowania uszkodzone. Skleiłem klejem LOCTITE 406, oraz pod śruby mocujące podłożyłem gumowe podkładki.
pozdrawiam Paweł
pawelb
 

Przepalanie żarówki świateł mijania

Postautor: herrmannek dodano: 26 kwie 2009, 12:28

Hej, wiecie może gdzie przez internet można tanio zamówić wkład reflektora h4 pasujący do c200? I najlepiej kostkę do żarówki z zakręcanymi konektorami...
herrmannek
 

Przepalanie żarówki świateł mijania

Postautor: Mocarzu dodano: 17 kwie 2012, 13:54

Shipp pisze:
pawelb pisze:Przepala się żarówka świateł mijania. Po wymianie na nową problem się powtarza. Co nalęży zrobić?

Prawdopodobnie nie przepala się a ukrusza włókno od wibracji. Sprawdź zamocowanie oprawki, czy żarówka nie lata tam za bardzo, a najlepiej spróbuj dobrac mocowanie żarówki z jakiegoś auta. Ja miałem taki sam problem, żarówki leciały jedna za drugą! Wymieniłem oprawkę, włożyłem żarówkę dwuwłóknową H2 55W i problem zniknął a jeszcze polepszyło mi się światło! :))


Gdyby po latach ktoś nadal szukał pomocy w tym temacie to faktycznie standardowe żarówki palą się hurtowo - ja mam saochodówkę, jak napisał kolega wyżej.

Uwaga, przyzwyczaiłem się, że pod światłami wyłączam przód bo jak się parę minut postoi (nie daj Boże na długich) to lubi się prąd skończyć.
Mocarzu
Forumowicz
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2012, 12:55
Motocykl: Kingway Challenger
Tel. kom.: 510099711
Płeć: mężczyzna


Wróć do Challenger 200

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość