Części zamienne, zapasowe, materiały eksploatacyjne

Części zamienne, zapasowe, materiały eksploatacyjne

Postautor: Jaro2002 dodano: 10 maja 2009, 12:22

Przeglądając forum zorientowałem się, że duża grupa użytkowników ma kłopoty z naprawę niektórych elementów nie znając ich typu, zamiennika itp.
Celem niniejszego tematu jest skupienie w jednym miejscu informacji i typie oleju, typie żarówki, zębatki, sprawdzonego zamiennika itp.,- aby ułatwić eksloatację motocykla innym forumowiczom.
Nie zamieszczajcie tu sposobu naprawy, wymiany, a tylko ew. odnośnik do innego tematu, ale napiszcie szczegółowo i możliwie profesjonalnie typ części zamienej i ew. sposób jej pozyskania.

Pozdrawiam,
Jaro2002
:motor:

-- Dzisiaj, 19:41 --

OK. Przyjmuję krytykę. Nie przedstawiłem się. Po wielu latach braku kontaktu z motocyklem, i nie będę Was straszył po jak wielu...kupiłem pięknie się prezentującego Challengera 200 jeszcze na dotarciu...I jestem mocno niedoinformowany w zakresie jego eksploatacji. Zwyczajnie nie mam do niego odpowiedniej instrukcji, żeby zaopatrzyć się w awaryjne, i te po prostu eksploatacyjne elementy . Sądzę, że ten problem dotczy nie tyko mnie. Na początek przejechałem Challengerem ponad 300km do domu i poprostu "wytrzęsła mi się żarówka" z oprawki reflektora. Dzięki Wam (inne tematy) wiem jak to poprawić.

Sprawdziłem żarówkę kierunkowskazów przednich: typ.R10W

Pozdrawiam,
Jaro
Jaro2002
 

Części zamienne, zapasowe, materiały eksploatacyjne

Postautor: herrmannek dodano: 10 maja 2009, 22:37

Sprężyna szczęk tylnego hamulca. Czarne oryginał, żółta zamiennik, dostałem w serwisie nie wiem z jakiego pojazdu
ObrazekObrazek

krótka szpilka kolektora wylotowego 6mm od chińskich skuterków(silnik BT139QMB) idealnie pasuje u nas, można je dostać w sklepah z częściami do skuterków lub z tej strony ale b-drogo sobie liczą.
http://www.sklep.motorek.pl/index.php?p ... w-bt139qmb


uszczelka kolektora wydechowego 25mm-32mm okrągła miedziana też chyba od silnika BT139QMB (allegro, sklepy skut-motocyklowe)

żarówka przednia(allegro, sklepy skuterkowe, motocyklowe) BA20D 12V35/35W
żarówka tylna(do kupienia w każdym markecie) BAY15D 12V21/5W
postojowe żarówka T4W BA9S
herrmannek
 

Części zamienne, zapasowe, materiały eksploatacyjne

Postautor: tomek2385 dodano: 13 maja 2009, 22:24

Witam.Znacie może jakieś sklepy internetowe z częściami do naszych maszyn? Konkretnie chodzi mi o części nadwozia(błotnik, lampa, gmole)?
tomek2385
 

Części zamienne, zapasowe, materiały eksploatacyjne

Postautor: slawek3275 dodano: 12 mar 2010, 12:38

Witam wszystkich,jestem posiadaczem challengera 200,czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki rodzaj i symbol świecy zapłonowej jest odpowiedni do tego modelu? Z góry dziękuję.
slawek3275
 

Części zamienne, zapasowe, materiały eksploatacyjne

Postautor: beniamin82 dodano: 12 mar 2010, 20:58

Nie wiem jak z zakupami części, ale stronka jest zajebiaszcza. Zaraz nowinki można znaleźć i oczywiście masę części...

tu troszkę Jinlnun Motorcycles..
http://www.alibaba.com/trade/search?SearchText=jinlun+motorcycle&Country=&CatId=0&IndexArea=product_en&sq=y
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6681
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42


Wróć do Challenger 200

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron