close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Wiosenne serwisowanie Cruisera...

Re: Wiosenne serwisowanie Cruisera...

Postautor: beniamin82 dodano: 11 wrz 2017, 17:24

Luca pisze:
krysz pisze: Po za tym mam nowe motto; jestem za stary, żeby się śpieszyć :)

Jaki tam stary, raczej odpowiednio dojrzały. ;)
To co ja mam powiedzieć? Jestem za młody żeby się spieszyć? Czy też już za stary?
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6681
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Wiosenne serwisowanie Cruisera...

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 11 wrz 2017, 17:53

beniamin82 pisze:
Luca pisze:
krysz pisze: Po za tym mam nowe motto; jestem za stary, żeby się śpieszyć :)

Jaki tam stary, raczej odpowiednio dojrzały. ;)
To co ja mam powiedzieć? Jestem za młody żeby się spieszyć? Czy też już za stary?


Czyli wychodzi na to ze starość to nie kwestia metryki :D
A odpowiednio dojrzałym mozna sie urodzic ;)
Albo zwolnić i udawać odpowiednio dojrzałego staruszka :D
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2226
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Wiosenne serwisowanie Cruisera...

Postautor: krysz dodano: 12 lis 2017, 10:50

Dobra, wracając do tematu... Ostatnio miałem okazję przejechać się moim byłym Cruiserem i porównać pracę skrzyni biegów, sprzęgła do silnika Blackstera wyprodukowanego na rynek angielski, którym jeżdżę obecnie. No cóż, różnica jest kosmiczna, na plus Blackstera.
- skrzynia Bl; zarówno na zimnym jak i na ciepłym biegi wchodzą cicho, miękko, najmniejszego problemu z wrzutką na luz (w Cruiserze na zimnym silniku był z tym problem). Więcej; przy odpowiednim dozowaniu manetką gazu, jadąc mogę w ogóle nie używać sprzęgła. Dobre jest to, kiedy robię fotki z ręki przejeżdżając przez miasto...
- sprzęgło; w Cruiserze podczas regulacji (naciągu linki) koniecznym było znaleźć punkt między szarpaniem podczas włączania 1 biegu, a poślizgiem sprzęgła jadąc na 5-tce. W Blacksterze raz na początku ustawiłem na czuja i jest ok.
Powyższe uwagi potwierdził obecny właściciel Cruisera, który dla odmiany przejechał się moim Keewayem.
Wnioski są takie, że Chińczycy z QJ cały czas pracują nad jakością, chyba, że na rynki zachodniej europy jadą produkty lepiej wykonane.
To takie moje niedzielne dywagacje... chyba z nudów :)
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Wiosenne serwisowanie Cruisera...

Postautor: jacek.rc dodano: 12 lis 2017, 11:13

No to nie wiem _bezradny ,bo w moim Cruiserku biegi zapinają się (może nawet lepiej niż w Hondzi ) bez problemowo ,a znalezienie luzu czy zimny ,czy ciepły na słuch bez problemów . Podobnie jest ze zmianami biegów bez sprzęgła . Może jak rozbierałeś Twojego starego motorka ( słyszałem ,że coś robiłeś z silnikiem ) ,to za mocno ,albo za słabo coś dokręciłeś ?? . Może przebieg ma tu znaczenie ,ja mam dopiero 38 k ,albo po prostu fart ( wiadomo produkcja z środy najlepsza :rotfl: ).Tak szczerze to po przyjechaniu z Benem z Włoch ,to całkiem przestałem kopać w motorach ,tylko łańcuch ,olej i wacha . Jednak 250 od Keewaya ,to cały czas jest dla mnie Nr 1 :motor: .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2218
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Wiosenne serwisowanie Cruisera...

Postautor: paweljunkers dodano: 12 lis 2017, 12:12

Aż moło posłuchać ,rozglądałem sie juz za czymś mocniejszym ale przemyslałem że na mocniejszy motocykl będę miał tyle samo czasu co teraz.Trzeba by dołożyć kasy,mieć szczęście by się nie naciąć na minę no i spalanie 3,4l z plecakiem przy 95kmh,chyba niewiele moto to przebije.Oczywiście zdałaoby się zmienić opony, jakieś spacerówki i obowiązkowo przeróbka kanapy i można kontynuować przygodę ucząc się jeździć moto,które wiele wybaczy :P
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 842
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Wiosenne serwisowanie Cruisera...

Postautor: krysz dodano: 12 lis 2017, 18:25

jacek.rc pisze: ... Może jak rozbierałeś Twojego starego motorka ( słyszałem ,że coś robiłeś z silnikiem ) ,to za mocno ,albo za słabo coś dokręciłeś ?? . Może przebieg ma tu znaczenie ,ja mam dopiero 38 k ,albo po prostu fart ( wiadomo produkcja z środy najlepsza :rotfl: )

Mój Cruiser miał tak od początku, silnika nie rozbierałem, wymieniłem tylko uszczelkę pod głowicą. Widocznie był z poniedziałku :D
Za to był pierońsko oszczędny; na trasie pode mną (!) mieścił się w 2,5 l/100 przy średniej przelotowej ok. 90 km/h. Obecnie ma na liczniku prawie 50 tys. i cyka jak nowy.
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Wiosenne serwisowanie Cruisera...

Postautor: krysz dodano: 12 lis 2017, 18:39

Mam pytanko; może ktoś podpowie co to za ustrojstwo i do czego służy. Wygląda jak taki mały przekaźnik, umiejscowiony pod zbiornikiem w Keeway'u FI. Ciekawostka, że w Cruiserze zamontowali "made in china", a w Blacksterze made in Japan (na chwilę podmieniliśmy celem sprawdzenia czy sprawny) .
Obrazek
Obrazek
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Wiosenne serwisowanie Cruisera...

Postautor: beniamin82 dodano: 12 lis 2017, 21:02

To jest przekaźnik, nais idzie chyba na pierwszy montaż do hondy. Ale od czego on jest to nie wiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6681
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Wiosenne serwisowanie Cruisera...

Postautor: paweljunkers dodano: 12 lis 2017, 21:13

Stawialbym na przekaźnik pompy,moze kiedyś sprawdzę
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 842
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Wiosenne serwisowanie Cruisera...

Postautor: paweljunkers dodano: 18 gru 2017, 01:37

A ja miałem małą ,,techniczną, ,przygodę w drodze do Jankowa na zakończenie sezonu. Miałem zajęty piątek i niedziele, postanowiłem więc wpaść na zakończenie w sobotę na kilka godzin tak by zobaczyć chociaż kilku z KCMu ,no nie ukrywam była okazja wygonić tchórza i pojechać gdzieś dalej od komina .Rano odkladałem wyjazd zgodziny na godzinę bo prognozy fatalne i słońca nie widać. Ale jak nie dzisiaj to kiedy?ubieram się, jadę. Za Kłodawą wyszło słońce, plecaczek nawiguje, fajnie się jedzie -szkoda ze nie zdążę na wspólne zdjęcie. Wjechalem do Śleszyna,widzę żaglówki na przystani myślę zjadę będzie fajne foto .Odbijam w prawo a tu łańcuch i zakaz wjazdu, trudno zaoszczędze czas,zawracam chce szybko wlonczyć się do ruchu a tu słyszę okropny jazgot z tylnego koła maszynę zdusilo jeszcze raz puszczam sprzęgło dalej okropne zgrzyty ,myślę jak nic łóżysko .Byłem bardxo zly,miałem niedawno kolo rozebrane widziałem że uszczelniacze były uszkodzone mogłem wymienić te łożyska a nie same uszczelniacze Zestresowany nie mogę wybić na luz -a może to skrzynia i co teraz robić? Zsiadamy i pchamy na parking obok, na sprzęgle ciężko idzie i jeszcze zgrzyty. Padam na kolana patrzę na tylne koło i ogarnia mnie blogi spokój to tylko tylne koło zębate złapalo osłonę łańcucha -siostro rękawiczki proszę ,odginam i pacjent zreanimowany , pękło tylko jedno z trzech mocowań osłony i łby śrub ocierały o osłonę powodując opór ale niewielkie szkody.Dalej droga bajka ,w Jankowie nawigacja zwariowała ale Seba z kawalerią
doeskortował nas nad samą wodę -dzięki chłopaki !lAle czy ja to w dobry dział wrzucam?
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 842
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Cruiser 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości