close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

łożyska

Re: łożyska

Postautor: Arcon dodano: 20 sty 2015, 19:24

Zazwyczaj tak, ale kolega Sułek pisze wyżej, że tulejka uniemożliwia mu zastosowanie ściągacza. Zbigniew jak tu zajrzy, to na pewno profesjonalnie doradzi, jak się za to najlepiej zabrać. Albo pisz od razu do niego kolego na PW, tylko nie zapomnij podzielić się wiedzą i efektami :)
Arcon
Forumowicz
 
Posty: 1542
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:36

Re: łożyska

Postautor: Michał_66 dodano: 20 sty 2015, 19:45

Arcon pisze:Na wylot na pewno nie, bo tam musi być próg, przynajmniej z jednej strony.

Cyt. za forum XTZ:
Wkładasz ośkę koła mniej-więcej do połowy głębokości tej tulei dystansowej, strzelasz ją po przeciwnych bokach 2x młotkiem - tuleja się przekasza, łożyska minimalnie rozchodzą, pojawia luz na tulei i masz próg do wybijania.

Ja też nie mogłem sobie kiedyś z tym poradzić, pojechałem do warsztatu, a oni skomentowali "bez młota nie robota" i jakoś te łożyska dość szybko wyciągnęli :D

tak trzeba zrobić jak pisze Arek innej możliwości nie ma tuleja łapie luz i lekko opada i masz próg potem wkrętak płaski taki ślusarski po którym można walić młotkiem albo pręt cieńszy niż ośka i od środka wybijasz sam tak wymieniałem w tylnym kole w Roadstarku
Michał_66
 

Re: łożyska

Postautor: Sułek dodano: 20 sty 2015, 20:27

Już wybiłem metodą przekoszenia tulejki i potem przedłużką od kluczy nasadowych wyciepałem z piasty :D Pojawił się następny problem a mianowicie:tulej jest lekko wygięta na kształt banana :tango: i jeden koniec lekko schodkowy,czyli niesymetrycznie opierał się o łożysko i mógł być przyczyną jego wczesnego zużycia :conf: Oprócz tego wypadła mi jakaś uszczelka od strony bębna hamulcowego,coś jak oring o przekroju trójkąta o zaokrąglonym wierzchołku i teraz nie wiem którą stroną mam go założyć i na jakiej głębokości bo są jeszcze dwa podtoczenia oprócz gniazda na łożysko.A co do tuleji to:mam kupić?(gdzie?),dorobić?,wyprostować?(problematyczne),podszlifować? albo złożyć na czuja i znowu po 4700km wymienić łozyska?
Sułek
Forumowicz
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:38
Lokalizacja: Świnoujście
Motocykl: Zip Roadstar 250, Versys X-300
Tel. kom.: 792852999
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: łożyska

Postautor: beniamin82 dodano: 20 sty 2015, 20:49

Zdaje się że Marcoja miał podobny problem, tylko że u niego byla tulejka fabrycznie za krótka.
Nie pamiętam kto mu wytoczył nową. Obawiam się jednak że tuleje nie będą pasowały, więc i tak musisz chyba wytoczyć.
Albo zamówić w Zippie.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6675
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: łożyska

Postautor: Grzeno dodano: 21 sty 2015, 08:01

Może się czepiam , ale mam nadzieję że bęben o którym wspomina Sułek to tylko taki żart
Charlej Chininson/V-Stromx2/VN-900/NC750X
Awatar użytkownika
Grzeno
Klubowicz
 
Posty: 1447
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:32
Lokalizacja: Gdańsk (na blachach) GD ....
Motocykl: CHARLEJ CHININSON/Vstrom/VN900
Tel. kom.: 792550845
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: łożyska

Postautor: Arcon dodano: 21 sty 2015, 10:25

Sułek ma w opisie Zipp Roadstar 250, więc to chyba nie żart ;) tylko nie wiem w takim razie, czemu siedzimy w temacie Cruiser 250 :/
Arcon
Forumowicz
 
Posty: 1542
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:36

Re: łożyska

Postautor: Sułek dodano: 21 sty 2015, 10:52

A bo wyszukiwarka mnie tu przygnała po wpisaniu "łożyska" a nie chciałem zakładać nowego tematu więc zapytałem tutaj,
Sułek
Forumowicz
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:38
Lokalizacja: Świnoujście
Motocykl: Zip Roadstar 250, Versys X-300
Tel. kom.: 792852999
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Poprzednia

Wróć do Cruiser 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron