close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Romet CRS 50 4T

Re: Romet CRS 50 4T

Postautor: eNgine dodano: 20 sie 2016, 11:02

Pogratulować więc udanego zakupu i użytkowania, fajnie że tak Cię cieszy i przy okazji widać, że zaszczepił bakcyla motocyklizmu :). Jazda przez cały okrągły rok to nie lada wyczyn, więc podziwiam za wytrwałość. Sam zaczynałem od jeszcze mniejszego pojazdu niż twój (motorynka) i jeździłem nim przez 17 lat, naprawiałem w niej wszystko samemu (z pomocą taty) i to myślę, że mnie przygotowało do zakupu chińczyka, ale trochę przygotowało nad wyraz, bo poza wymianą napędu i paroma przeróbkami nie miałem okazji go naprawiać.

Piszesz, że śmigasz po Łodzi, aż dziwne że się jeszcze nie spotkaliśmy gdzieś na trasie (ja też dojeżdżam do pracy na motocyklu) - choć może dlatego że u mnie to głównie bałuty, śródmieście, widzew-mileszki. Pozdrawiam i życzę dalszego bezawaryjnego użytkowania.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Romet CRS 50 4T

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 20 sie 2016, 22:23

W naprawach również mi pomaga tata.
Rejonów gdzie jeżdżę nie mam, ale najczęściej też Bałuty, al. Włókniarzy, trasa W-Z lub Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego i Zakładowa. Cecha charakterystyczna - podłużna aluminiowa skrzynka nad tylnym kołem.

Przyznam się, że rozważam przesiadkę na 125tkę. Wiem że rozsądniej by było iść zrobić prawko kat. A, ale w chwili obecnej nie mogę. Wiem jedno, kat. A chce mieć, więc prędzej czy później zrobie :)
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Romet CRS 50 4T

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 22 sie 2016, 19:57

He he, okazało się jeszcze że 6 letni akumulator padł. Z rozrusznika nie zagada, kopajka szybko wróciła do łask :)
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Romet CRS 50 4T

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 22 sie 2016, 22:01

Pytanko do klubowiczów z Łodzi i okolic, ma ktoś prostownik/ładowarkę do akumulatorów żelowych 12V 6ah ? Chciałbym jeszcze sprawdzić czy rzeczywiście aku padł, może wystarczy go podładować. Podrzuciłbym akumulator mój, jeśli byłaby taka możliwość.
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Romet CRS 50 4T

Postautor: eNgine dodano: 22 sie 2016, 22:48

A czym się różni zwykły prostownik od takiego do akumulatorów żelowych ? Ja mam dostęp do regulowanego prostownika (można regulować prąd ładowania), ale jeśli aku ma 6 lat to raczej już kończy żywo, tym bardziej że używasz przez okrągły rok ;) - w razie czego na Piłsudskiego są dostępne akumulatory od ręki (sklep firmowy Centra, ale ma różne marki).
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Romet CRS 50 4T

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 23 sie 2016, 11:34

Nie wiem czy jest różnica w prostowniku dla akumulatorów żelowych a elektrolitowych. Ale dzięki za info gdzie kupić, aku ma 6 lat, ale śmiga w Romku od 3ch, niecały rok u jakiegoś łepka, u mnie ponad 2 latka.
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Romet CRS 50 4T

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 23 sie 2016, 17:41

Dziś Romek zagadal na starter - pacjent walczy dzielnie :) prostownik już mam, naładuje baterie i zobaczymy czy i ile to da.
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Romet CRS 50 4T

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 23 sie 2016, 20:58

Troché lipa że po 3ch godz. jest brak możliwości edycji posta... Trudno, jedziemy jeden pod drugim, a co.
Aku wsadzone na miejsce, jak by to ująć It's a live - na chwilę obecną :) okaże się podczas użytkowania.
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Romet CRS 50 4T

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 21 wrz 2016, 19:58

Siemka,
oto niespodzianka jaka spotkała mnie wracając rano z pracy: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Nowa linka już zamontowana (przebieg 20 826 km).

A tutaj jeszcze ciepłe zdjęcia Romka https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Romet CRS 50 4T

Postautor: Snajper dodano: 22 wrz 2016, 20:15

Czasem się zdarza. Ja mam na tym punkcie obsesję więc zmieniam linki od czasu do czasu tylko dlatego, żeby mi nie pękły w dłuższej trasie.

Swoją drogą ładnie utrzymany ten motorek :)
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

PoprzedniaNastępna

Wróć do inne motocykle...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość