close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Mikiln 250 czy juz czas na remont ?

Mikiln 250 czy juz czas na remont ?

Postautor: Misza dodano: 03 lut 2016, 00:50

Witam :)

Mam nadzieje ze ktoś mi pomoże w rozważaniu kłopotu
posiadam Mikilon 250 enduro chłodzony cieczą silnik LC170MM kupiłem go w średnim stanie,
mój problem z nim polega na kłopocie z odpalaniem z kopki i z rozrusznika też jest kłopot na zimnym go odpalić bo na ciepłym jako tako łapie,
zawsze jak jest zimny to muszę najpierw dawać kilka zrazy gazu później odpalam na 2 sekundy i tak z 10 razy aż zacznie powoli trzymać obroty i jak się rozgrzeje to już normalnie od strzała pali ..
jeździ około 90km/h lecz przy gwałtownym dodaniu gazu jedzie jak skuter na kolo nawet nie ma co próbować zero mocniejszej reakcji , o małym rowie nie ma co liczyć aby przeskoczyć bo nawet jak dam z 1 ostro to nie podniesie kawale koła,
i jak jeżdżę np po lasach normalnie to ok ale znów jak mam jakąś prosta drogę to jak gonie na maksa to po 400 metrach motor gaśnie i muszę czekać z 2 minuty by odpalił i musze kilka razy dodać gazu bo nie chce odpalać , i w silniku coraz bardziej coś się tłucze zawory raczej nie bo były niedawno ustawione ,
patrzyłem na ciśnienie tłoką wychodziło mi około 7 bar, dziś rozkręcę silnik i dodam jak cos fotki cylindra i tłoka,
.
2 problem polega na tym ze jak jadę lub stoję i dodaje mu gaz to strasznie mi wibracje przenosi na nogi ze aż się dziwnie stoi bo jak siądę to ok

Czy tłok już możne być do wymiany ? jeśli tak to gdzie szukać części bo na allegro jest cylinder i tlok za 200 , bo lepiej kupić chyba nowy komplet niż sie bawić w szlify i szukanie tłoków,,
znalazłem tylko ta aukcje z cylindrem takim jak mój ale bez uszczelki pod głowicę ;/ : http://allegro.pl/cylinder-kpl-250-atv- ... 35161.html

Z góry Dziękuję za odpowiedz ;)
:piwa:
Misza
Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2016, 00:10
Motocykl: Mikilon 250
Płeć: mężczyzna

Re: Mikiln 250 czy juz czas na remont ?

Postautor: beniamin82 dodano: 03 lut 2016, 06:16

Zapraszamy do powitalni... Mamusia nam zabroniła rozmawiać z nieznajomymi...!

Ja bym zaczął od czyszczenia gaźnika a nie od rozkręcenia silnika.
Może dostaje zbyt mało paliwa.
A i spróbuj pojechać na otwartym wlewie baku, może się podciśnienie robić.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6680
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Mikiln 250 czy juz czas na remont ?

Postautor: Maciu56 dodano: 03 lut 2016, 06:28

A może najpierw "powitalnia"? I awatar troszkę bogatszy... ;)
Awatar użytkownika
Maciu56
Sympatyk
 
Posty: 1308
Rejestracja: 19 lis 2013, 10:17
Lokalizacja: Warszawa (obecnie UK)
Motocykl: Była"Ziuta"...
Płeć: mężczyzna
Komunikator: Skype: maciu561
Wiek: 68

Re: Mikiln 250 czy juz czas na remont ?

Postautor: Michał_66 dodano: 03 lut 2016, 08:55

tak tak może najpierw powitalnia :D
a swoją drogą zakładając że pomiar ciśnienia został wykonany prawidłowo ( manetka otwarta na full w momęcie pomiaru) to 7 bar to stanowczo za mało
Michał_66
 

Re: Mikiln 250 czy juz czas na remont ?

Postautor: Misza dodano: 03 lut 2016, 12:19

:dziendobry: powitania już odbita

a więc tak
Gaźnik tez był cały rozkręcany i dokładnie czyszczony paliwo raczej odpada bo założyłem wężyki przezroczyste i paliwo jest nawet jak by nie dostawał bo nie nadarzył by to by zaraz po chwili odpalił a on tak robi jak jest rozgrzany i mu daje w dup* i cos tak słychać metalicznie nierówno w silniku
podciśnienie w baku raczej odpada bo korek i tak na uszczelce mi cieknie :),

I pomiar robiłem na odkręconej manetce bo tak to kicha totalna była kilka jazd temu było 7.5 a teraz tylko 6,5 a prawie 7 ..

W silniku nic nie było robione od nowości czyli 2008r bo wszystko oryginał zero nawet rysi na śrubach :)

zdjąłem cylinder zajęło mi to z 1 godz i na tłoku a cylindrze jest śladów trochę ma od strony gaźnika i od strony wydechu na tłoku sa malutkie ślady rysek zrobię zdjęcia
wygląda jak tlok do wymiany jak by sie zacierał na tych bokach chyba

czy ktoś zna taniej gdzie można dostać części czy te za 200 na allegro to ok cena :)
Misza
Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2016, 00:10
Motocykl: Mikilon 250
Płeć: mężczyzna

Re: Mikiln 250 czy juz czas na remont ?

Postautor: Michał_66 dodano: 03 lut 2016, 15:05

200 za komplet tłok, sworzeń,pierścienie, cylinder to nie jest drogo
Michał_66
 

Re: Mikiln 250 czy juz czas na remont ?

Postautor: Misza dodano: 05 lut 2016, 11:50

witam
bylem u mechanika i potwierdził mi ze tłok już wyjechany dlatego tylko 6 bar było
wiec zakupiłem nowy zestaw moje pytanie z jaka silą dokładnie dokręcać głowice ?
?
Misza
Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2016, 00:10
Motocykl: Mikilon 250
Płeć: mężczyzna

Re: Mikiln 250 czy juz czas na remont ?

Postautor: Misza dodano: 09 lut 2016, 12:01

Czy nikt nie wiem z jaka silą sie dokręca głowice w chińczyku 250 ?
i czy ktoś posiada serwisówke schematy budowy silnika i gaźnika jak składać te silniki abym nic nie przegapił i przy okazji sprawdził sobie sprzęgło czy ok jest złożone i gaźnik bo w 1 miejscu tak jak by brakowało uszczelki do pompki
? bo koleś w końcu mi wysłał te części
Misza
Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2016, 00:10
Motocykl: Mikilon 250
Płeć: mężczyzna

Re: Mikiln 250 czy juz czas na remont ?

Postautor: eNgine dodano: 09 lut 2016, 12:36

Z wyczuciem - tak żeby nie ukręcić ;) a tak poważnie, to może po prostu podeprzyj się japońską serwisówką do tego silnika. Do tej pory nie dorobiłem się klucza dynamometrycznego, ale mimo to chyba mam dobre wyczucie bo nic nie ukręciłem.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Mikiln 250 czy juz czas na remont ?

Postautor: Luca dodano: 10 lut 2016, 11:15

Misza pisze:Czy nikt nie wiem z jaka silą sie dokręca głowice w chińczyku 250 ?

Dokręcałem w swoim Jinlunie, ale już nie pamiętam z jaką siłą. Mimo wszystko trzeba też z wyczuciem i jak szpilka zaczyna sprężynować przy dokręcanniu to na pewno nie wolno więcej dokręcać, bo strzeli.
Jeśli gdzieś zapisałem siłę dokręcania to tylko mogło być tutaj: http://chomikuj.pl/Luca/Podzespoly+Jelonka/Skrzynia
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4986
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do inne motocykle...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron