close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Bajaj - pytania i odpowiedzi

Re: Bajaj - pytania i odpowiedzi

Postautor: Dyziek76 dodano: 08 maja 2018, 06:49

Usiądź na Duke'u i na Dominarze. Zobaczysz, że Hindus to nie "replacement", lecz inny motocykl.

Tapatapa...
Awatar użytkownika
Dyziek76
Forumowicz
 
Posty: 379
Rejestracja: 09 lip 2015, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Romet Soft 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 47

Re: Bajaj - pytania i odpowiedzi

Postautor: robson dodano: 08 maja 2018, 09:03

Nie siedziałem ani na jednym ani na drugim, silnik mają ten sam przecież, opinia subiektywna w końcu. Ale nie taka odległa jednak jeśli chodzi o spadek wartości.

Pewnie się kiedyś skuszę na testy bo 400 musi już jechać. No i ugrzeczniona w stosunku do duke'a moc pewnie poprawi elastyczność. Czyta teoria :)
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

Re: Bajaj - pytania i odpowiedzi

Postautor: jędrek dodano: 12 maja 2018, 12:43

Jestem świeżo po jeździe testowej powiem tak krótko i zwięźle było zajebiście :rad: :rad: :rad: tylko krótko bo godzinkę :( ale można się umówić jeszcze raz na jazdę i chyba skorzystam.Motorek wygląda fajnie jeździ fajnie,ogólnie mnie pasuje :)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1239
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Bajaj - pytania i odpowiedzi

Postautor: Mist dodano: 12 maja 2018, 19:48

Jędrek, wheeli ( czy jakoś tak) zrobiłeś? :D
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Re: Bajaj - pytania i odpowiedzi

Postautor: Dyziek76 dodano: 12 maja 2018, 20:17

jędrek pisze:Jestem świeżo po jeździe testowej powiem tak krótko i zwięźle było zajebiście :rad: :rad: :rad: tylko krótko bo godzinkę :( ale można się umówić jeszcze raz na jazdę i chyba skorzystam.Motorek wygląda fajnie jeździ fajnie,ogólnie mnie pasuje :)
To napisz więcej, proszę

Tapatapa...
Awatar użytkownika
Dyziek76
Forumowicz
 
Posty: 379
Rejestracja: 09 lip 2015, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Romet Soft 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 47

Re: Bajaj - pytania i odpowiedzi

Postautor: krysz dodano: 12 maja 2018, 21:24

Też wreszcie przymierzyłem się do "badżadża", niestety bez jazdy. Ogólnie fajny, ale nie żałuję, że wybrałem hondę ;)
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Bajaj - pytania i odpowiedzi

Postautor: jacor dodano: 12 maja 2018, 23:28

jędrek pisze:Jestem świeżo po jeździe testowej powiem tak krótko i zwięźle było zajebiście :rad: :rad: :rad: tylko krótko bo godzinkę :( ale można się umówić jeszcze raz na jazdę i chyba skorzystam.Motorek wygląda fajnie jeździ fajnie,ogólnie mnie pasuje :)

Czyżby zipek zmieni właściciela?
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1862
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Bajaj - pytania i odpowiedzi

Postautor: jędrek dodano: 13 maja 2018, 06:17

Nie,przynajmniej na razie nie.
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1239
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Bajaj - pytania i odpowiedzi

Postautor: Lucky Luke dodano: 02 lip 2018, 23:32

Dominar fajnie wywazony i jak Jedrek pisze nowy za 15 tys to ciekawa propozycja. KTM to inne cena i koszt serwisu.
Lucky Luke
Lucky Luke
Klubowicz
 
Posty: 229
Rejestracja: 19 sie 2015, 00:46
Lokalizacja: Radzymin
Motocykl: SuperLight, Benelli TRK, GSX-R
Płeć: mężczyzna

Re: Bajaj - pytania i odpowiedzi

Postautor: selmen dodano: 29 wrz 2019, 22:46

Nieco ponad miesiąc temu przetestowałem Dominara 400. Sprzęt nie jest taki mały jak myślałem a silnik jest dość dynamiczny. Udało mi się go rozpędzić do 156 km/godz i nie miałem problemu na trasie szybkiego ruchu z wyprzedzaniem ciężarówek czy nawet wolniejszych samochodów osobowych. Mając wzrost 182 cm mieściłem się na nim komfortowo. Kolana o nic nie zapierały i układały się z zapasem w profilach zbiornika. Pozycja była naprawdę wygodna i zachęcała do dalszego wypadu. Zniechęcająca jest praktycznie żadna ochrona przed wiatrem (ale znam takich, dla których jest to esencja jazdy na moto). W cenie 2000 do tego motocykla dostępny jest dodatkowy pakiet: dłuższa szyba i 3 dobrej jakości kufry wraz ze stelażami. Tak więc żeby się jako tako turystycznie jeździło za taki kompletny motocykl trzeba dać 17500 (sam motocykl w salonie, w którym go brałem do testu był za 15500 zł za rocznik 2019). Testowy motocykl z przebiegiem 2600 km był na sprzedaż za 14000 zł. Sprzęt jest naprawdę solidnie wykonany, zero tandety, nic nie odstaje i wizualnie naprawdę świetnie się prezentuje. Motocykl jest niesamowicie manewrowy i lekki. Prowadzi się fantastycznie przy każdej prędkości a niezłe gumy pozwalają na mocne pochyły w zakrętach. Heble na 5, dobra dozowalność i siła hamowania. Sprzęgło niesamowicie miękkie i dobrze wyczuwalne. Anty hoppingowe zresztą jak w KTM-ie RC 390. W standardzie ma gmole co zabezpieczy motocykl w razie upadku i pozwoli go lepiej upiąć na przyczepce.
Minusy... Niestety w testowym motocyklu ciekła już i to mocno jedna laga, co przy tak znikomym przebiegu nie powinno mieć miejsca. Było to bardzo zniechęcające i dziwiłem się ze diler w ogóle wystawia takie moto z defektem do testu bo na mnie jako na potencjalnego klienta zadziałało to odpychająco. Mając do dyspozycji warsztat serwisowy mógł taką usterkę szybko usunąć. A nie zrobił tego... :/ Myślałem naprawdę o zakupie tego sprzęta, jako maszyny do wożenia na przyczepce gdzieś daleko na rodzinne wypady i do polatania w czasie gdy moja druga połowa zapragnie pobyć z dala ode mnie i vice versa :ganja: Drugim zniechęcającym mnie bodźcem był fakt, że diler zamknął salon i serwis wraz z końcem sezonu. Zlikwidował znaczy i zwinął się. Przypomniało mi to bardzo wyraźnie o stałej już praktyce Rometa, Almotu i innych rodzimych "producentów" jednośladów polegającej na wypuszczaniu krótkich serii motocykli, które potem trzeba serwisować samemu i dobierać części od innych marek. A także o polityce rodzimych "sprzedafców" pragnących tylko upchnąć jak najwięcej towaru i uciec potem od jego serwisowania ogłaszając bankructwo. To już niestety norma. Takich serwisów jak "Lux Mot" w Kobyłce i pasjonatów jak Kamil nagrywających filmy z warsztatu i z trasy jest niestety niewielu. A szkoda bo parę dalekowschodnich sprzętów sprzedawanych w Polsce uważam za bardzo udane. Jak Bajaj Dominar 400- bo to ciekawa propozycja dla osób mających prawko A2 lub takich, dla których od prędkości i pojemności ważniejsze są doznania z nieśpiesznej jazdy nowym motocyklem. Analiza wpisów na profilu Facebookowym posiadaczy tego modelu to przekrój różnych opinii od tych o ciągłych usterkach do tych pełnych zachwytu. Wyznacznikiem popularności modelu jest jednak jego sprzedaż a chińskie i teraz indyjskie sprzęty o pojemnościach powyżej 125 cm nie schodzą na pniu. Może jest w tym zasługa samych dilerów i ich praktyk, o których wspomniałem powyżej. A może jednak że polski kupujący wciąż woli za 16000 zł kupić np DL-a 1000 z 2006 roku i mieć pewność że zawsze starczy mu mocy i przez wiele lat kupi do niego każdą śrubkę.
Pozdro
Non Omnis Moriar...
Awatar użytkownika
selmen
Klubowicz
 
Posty: 1454
Rejestracja: 19 sie 2010, 22:08
Lokalizacja: Białystok; Czerwony Bór
Motocykl: WSK;KZ550;Fj;R1100RT;Duke II
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

PoprzedniaNastępna

Wróć do inne motocykle...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron