close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Skutery 3 kołowe - części i inne info.

Skutery 3 kołowe - części i inne info.

Postautor: NIKT dodano: 08 lip 2019, 16:02

Słowa Hawk1985:

Ja przykładowo ściągałem nowe części z Grecji (tam jest więcej trójkołowców i ogólnie skuterów) gdzie za części płaciłem 1/3 tego co wołali u nas.

Z pomocą przyszło zagraniczne forum http://modernvespa.com/forum/ , niestety w polskim internecie nie ma forum o tych motocyklach, co najwyżej są szczątkowo wspomniane.

Gdyby ktoś zdecydował się za taki skuter, miejcie na uwadze horrendalne koszty części (zwłaszcza zawieszenia bo nie ma zamienników).
Ceny które pokrywają sie z cenami w Polskich serwisach można sprawdzić tu

https://www.motorcyclespareparts.eu/en
Przykładowo drążek zawieszenia (https://www.motorcyclespareparts.eu/en/ ... aring-unit #11) w Polszy wołali coś ponad 800 zł /szt :swir:
Z Grecji kosztował mnie ~280 zł, to nadal dużo za element który osobiście bym wycenił ~100zł
Oczywiście z przodu mamy 2 takie elementy, po jednym na koło

I jakbyś potrzebował części to pisz do nich http://www.kalemis.gr/eshop/contacts/

Jeśli komuś się podoba MP3 / Fuoco miejcie na uwadze koszt części bo można się zdziwić.
Mnie ktoś sprawdził motocykl przed kupnem, lecz zrobił to niedokładnie. Liczyłem się z kosztami ~1000 zł a włożyłem w moto 5x tyle (części + serwis) :zalamka:
Choć ja muszę mieć wszystko technicznie na tip-top

Oglądając rozbitki pierw samemu bym zerknął na wklejoną wyżej stronę z częściami, żeby się nie zdziwić.
Jakieś owiewki można szukać na rynku wtórnym, ale części eksploatacyjne to raczej trzeba dać nowe, a owe nieszczęsne drążki to części eksploatacyjne.

Choć mimo wszystko że przesiadłem się z fajnego turystyka na słabszy sprzęt to jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o kategorie sprzęt miejski, to skuter to jest bajka.
Gdyby miał tylko większe koła z przodu byłoby lepiej, choć nowsze modele mają już 13", być może będę się rozglądać za takimi, ale to jeszcze do przemyślenia.

Ale żem się rozpisał i offtopował, ale to ważne informacje dla osób zainteresowanych tym modelem.

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Skutery 3 kołowe - części i inne info.

Postautor: Hawk1985 dodano: 10 lip 2019, 11:03

Skoro już jest taki temat to coś skrobnę

Panie a jak to się prowadzi i skręca?

Skręca jak motocykl, nie będzie tak zwrotny jak motocykl dwukołowy, ale jest bardzo blisko. Zacytuje swój post po pierwszej przejazdzce tym skuterem
Hawk1985 pisze:Zachowuje się to jak motocykl z tym że skręcając/wchodząc w zakręt (wolno) łapałem się na tym że wyjeżdżałem na środek drogi. Na pewno nie będzie tak skręcać jak dwukołowy motocykl, ale niewiele do tego brakuje.


Czy przód jest sztywny?
Nie choć można go usztywnić przyciskiem, możliwe to jest przy prędkości poniżej 5km/h (zapala się lampka sygnalizująca taką możliwość). Przód odblokowuje się przyciskiem lub automatycznie po przekroczeniu prędkości 5km/h.
Dzięki temu można na światłach mieć obie nogi na podnóżkach.
Ma to tez minusy, jeśli jest nierówna droga i zblokujecie koła w "zlej pozycji" to po ruszeniu motocykl zachowa się jak samochód i nie pojedzie tak jakbyśmy chcieli przy ruszaniu. Można zaliczyć widowiskową glebę.
Wymaga to sporej wprawy, osobiście rzadko z tego korzystam.

Jak działa to zawieszenie?

Czary kurła :swir: Najlepiej wkleję ten filmik, na którym jest to fajnie ukazane https://www.youtube.com/watch?v=qx1j9p-rU24


A ile to pali?
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1653
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Skutery 3 kołowe - części i inne info.

Postautor: NIKT dodano: 10 lip 2019, 17:07

Hawk obcięło część wypowiedzi po pytaniu o spalanie :(


Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Skutery 3 kołowe - części i inne info.

Postautor: Groot dodano: 10 lip 2019, 23:39

Ja jeżdżę moim Piaggio dopiero 3 dzień...nie będę się na razie wymądrzał...ale ten filmik dużo pokazuje co do jego możliwiści..
Awatar użytkownika
Groot
Forumowicz
 
Posty: 594
Rejestracja: 18 cze 2016, 15:50
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Can Am Spyder
Płeć: mężczyzna
Wiek: 61


Wróć do inne motocykle...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron