close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

ADV 250

Re: ADV 250

Postautor: paweljunkers dodano: 11 sty 2021, 05:15

paweljunkers pisze:
paweljunkers pisze:Filmik fajny i widoki. Technika jazdy Jacka i motocyklisty przed Nim jadącego fatalna! . No chyba ze w poradnikach moto piszą bzdety bezradny


Napisalem to bo chcialem trochę kijem mróweczki poruszyć z zimowego snu. Sam tak jeżdżę i z tym walczę , to taka fiksacja umysłu -wcześniej zacznę skręcać to szybciej zrobie zakręt. Ale taką jazdą odbieramy sobie te lilka procent szansy by uniknąć czołowego zderzenia się z kolegą jadącym z naprzeciwka. Wyobraźmy sobie ze robimy lewy łuk i dojeżdżamy do osi jezdni( na filmach wielu tak robi)- żadne przestepstwo jesteśmy jeszcze na swoim pasie ale kolega z naprzeciwka troche źle ocenił swój prawy łuk i troszeczkę go wypluło na nasz pas. A gdzie tam nawet nie przekroczył swego pasa znosło go do samej lini oddzielającej pas- jeszcze koła są na jego stronie ale gmol już troche na naszej a nasz troszeczke na lewym i wiadomo co. Gdybym zastosował technikę jazdy że prawy łuk robię z lewj strony swego pasa a lewy z prawego skraju pasa to gdyby kolega z nadprzeciwka nawet o metr przekroczył linie jest szansa ze ominiemy się o włos, pomijając pełne spodnie -zawsze można zmienić na te dzinsy z kufra . Warto dać sobie te kilka procent wiecej szansy by dojechać bezpiecznie do celu . Widać na filmach że motorki jadą wolno i ostrożnie i to jest fajnie ale można dać sobie większy margines bezpieczeństwa stosując ""technikę". Fajnie sie ogląda - zazdraszczam zazdrością pozytywną ;)
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 842
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: ADV 250

Postautor: jacek.rc dodano: 29 sty 2021, 10:57

No więc tak , właśnie przyjechaliśmy na camp w Torbole nad j. Garda .
Obrazek
Ekipa ,która była zwiedzać Toskanię ,zna to miejsce i drogę ,która do niego prowadzi . Drogę ,która została wykuta w skałach w latach 70-tych . Miałem szczęście jechać nią już 4 razy i przez pierwsze 3 zastanawiał mnie wjazd w skałę w pewnym momencie drogi . Dopiero jaki śczas temu ,rozmawiając z innym podróżnikiem dowiedziałem się ,że droga ta prowadzi do miasteczka Pieve i niewątpliwej atrakcji czyli " tarasów grozy " _boisie . Właśnie zeszłoroczny wyjazd miał na celu osiągnięcie tego ... celu :D .
Tak więc jest popołudnie ,piękna pogoda ,przyjechałem właśnie ze Słowenii i trzeba by postawić wisienkę na torcie :swir: . Rozbijam obóz , zostawiam cały szpej ,odpalam camerkę i jadę
https://photos.app.goo.gl/XMWgtUAkANup1wE96
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2218
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: ADV 250

Postautor: Mariuszz dodano: 29 sty 2021, 13:48

Super film. Przeciekawe tereny. Aż by się chciało tam być. :buttrock: :oklasky:
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1166
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: ADV 250

Postautor: jacor dodano: 29 sty 2021, 14:46

Fajna droga ! A ja swoich filmów z ostatniej wycieczki jeszcze nie obejrzałem!
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1870
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: ADV 250

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 29 sty 2021, 21:18

Pięknie tam, super jazda. Obejrzałem dwa razy :D . Na ten taras ja bym nie wszedł _boisie
Pogratulować :oklasky:
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2226
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: ADV 250

Postautor: Maciej71 dodano: 30 sty 2021, 21:07

Piękna trasa, niesamowite miejsce, super się ogląda.
Chciałbym tam kiedyś pojechać , zazdroszczę. :)
Momentami było wąsko :) fajny filmik
Awatar użytkownika
Maciej71
Forumowicz
 
Posty: 344
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:39
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: Keeway Superlight 125
Tel. kom.: 692444938
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: ADV 250

Postautor: jacek.rc dodano: 30 sty 2021, 22:49

Wspominki :D , z Jacorem dane mi było odwiedzić w/w camp dwa razy . Włoskie ciepełko , jak mi go teraz brakuje , coś czuję że jeszcze troszkę za nim potęsknię . Już za nie długo przejedziemy się ze Stelvio w kierunku Trafoi , będzie to początek drugiej części dnia ,który niewątpliwie był najciekawszym dniem zeszłego , popapranego roku . Fajnie ,że mogę Wam chociaż troszkę umilić ten zimowy ... _boisie .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2218
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: ADV 250

Postautor: Maciej71 dodano: 31 sty 2021, 21:18

Wrzucaj foty, bo naprawdę umilasz :oklasky:
Jak sprzęt sprawował się na tych stromiznach ?
Często redukowałeś ?
No i czekam na ciąg dalszy. :D
Awatar użytkownika
Maciej71
Forumowicz
 
Posty: 344
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:39
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: Keeway Superlight 125
Tel. kom.: 692444938
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: ADV 250

Postautor: jacek.rc dodano: 01 lut 2021, 10:57

Jakoś tam dawał radę ,na tego typu drogach zawsze cieszę się ,że nie skusiło mnie na mocniejszego sprzęta ,bo ta nutka hazardu mogła by wybrzmieć zbyt głośno :wielkieoczy: :swir: . Co do biegów ,jak producent ( nie wiem po co ) wpakuje 6 biegów ,to trzeba wajchować _bezradny ,w takim zabawkowym motorku to 4 były by idealne . Długa dwójka dawała by radę ,a tak przez 3,4,5 po prostu trzeba przelecieć na prostej ,a na zjazdach ,i podjazdach 2,3 ,bo krótkie _bezradny .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2218
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: ADV 250

Postautor: Maciej71 dodano: 02 lut 2021, 12:01

jacor pisze:Fajna droga ! A ja swoich filmów z ostatniej wycieczki jeszcze nie obejrzałem!


Ty lepiej wrzucaj je tutaj obejrzymy wszyscy :piwa:
Filmiki z podróży są lepsze niż chłam w TV :rotfl:
Awatar użytkownika
Maciej71
Forumowicz
 
Posty: 344
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:39
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: Keeway Superlight 125
Tel. kom.: 692444938
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

PoprzedniaNastępna

Wróć do inne motocykle...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość