close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

3 pytania od żółtodzioba - Junak 123

3 pytania od żółtodzioba - Junak 123

Postautor: Majk1987 dodano: 18 sie 2019, 12:34

Witajcie.

Jestem na końcowym etapie kupienia mojej pierwszej 125tki (junak123 2015 8tys.przebiegu).
Jednak zanim to zrobię jako że jestem kompletnym nowicjuszem w tym temacie chciałem poruszyć 3 kwestie które mnie nurtują...

1. Kupując taki używany motocykl jakie naprawy/wymiany w pierwszej i nastepnej kolejności mnie czekają. Jaka cena takiego serwisu i części mniej więcej by oscylowała.

2. Zastanawiałem się nad delikatnym tuningiem takiego motocykla, czytałem że można wymienić trochę rzeczy (mniejsza zębatka z tyłu, dysza paliwa itp). Pytanie czy są "zabiegi" które w razie spotkania z policją itp nie dyskwalifikowały by mnie jako osobę mającą tylko B.

3. Jestem z Opola i pytanie czy możecie polecić jakiegoś mechanika który umiał by się zająć powyższymi niuansami. Wiem wiem pewnie nie reklamujemy nic i nikogo ale jakaś podpowiedź na priv w tym temacie była by dla mnie jak złoto.

Junaka kupuję od kolegi który poleca motocykl i obiecuje jego stan i sprawność. Razem pracujemy i się znamy, cena okazyjna więc myślę że jak na pierwszą taką maszynkę warto spróbować...
Majk1987
Forumowicz
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2019, 12:21
Motocykl: Junak 123
Płeć: mężczyzna

Re: 3 pytania od żółtodzioba - Junak 123

Postautor: to.st dodano: 18 sie 2019, 18:05

Jest taka strona forumjunaka.pl
zarejestruj się tam i wtedy możesz poczytać o tym junaku. Wypowiadają się jego użytkownicy.
_________________________________________
Awatar użytkownika
to.st
Klubowicz
 
Posty: 848
Rejestracja: 07 sie 2014, 21:52
Lokalizacja: Łańcut
Motocykl: Daelim VL 125F Daystar
Tel. kom.: 602501561
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: 3 pytania od żółtodzioba - Junak 123

Postautor: eNgine dodano: 19 sie 2019, 08:17

Co do punktu 1, nie znam stanu motocykla, ale zakładając że jest zadbany to z serwisu przypadnie Ci wymiana oleju co 2-3 tys. km wchodzi chyba niecały litr do niego. W następnej kolejności przyjdzie napęd (łańcuch + zębatki) (W moim przypadku, przy innym motocyklu było to przy przebiegu 17 tys. km). Warto też co jakiś czas (np. raz na 1 lub 2 sezony) zajrzeć i sprawdzić luzy zaworów.
W losowych przypadkach może dojść jeszcze czyszczenie gaźnika, czy wymiana przewodu WN/Fajki/świecy. Z innych zużywających się elementów to klocki hamulcowe, opony, łożyska w kołach, gumowy zabierak tylnej zębatki, gumowy ślizg łańcucha (osłona wahacza), akumulator.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: 3 pytania od żółtodzioba - Junak 123

Postautor: Majk1987 dodano: 20 sie 2019, 16:37

Dzięki za odpowiedzi, każda rada na wagę złota.
Jak już będzie mój to się pochwalę.
Majk1987
Forumowicz
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2019, 12:21
Motocykl: Junak 123
Płeć: mężczyzna


Wróć do inne motocykle...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron