close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Kxd 50 dla 5-cio latka

Kxd 50 dla 5-cio latka

Postautor: Michoł dodano: 15 maja 2020, 11:57

Temat dla potomnych, czyli tych którzy chcą kupić swojemu dziecku takiego sprzęta.
Posiadam w stajni taką bestie od dwóch sezonów. Ujeżdżana jest przez moich dwóch synów od wieku 4 - 6 a teraz już mają po 5 - 7 lat.
Od razu po zakupie należy zmienić ten gówniany filtr stożkowy na albo gąbkowy albo na taki - https://motor-x.pl/wklad-filtra-powietr ... ike,p.html
Dlaczego tak? Ponieważ filtr znajduje się za tylnym kołem i wali na niego cały syf z drogi. Przepuszcza niemiłosiernie brud. Po pierwszym sezonie już porysowana była gładź cylindra. Trochę osłab więc zrobiłem remont. Teraz przejdźmy do filtra tego prostokątnego od kosiarki. On tez przepuszcza syf ale już w mniejszym stopniu jeśli poupycha się go na około gąbką (ja użyłem takiej zwykłej gąbki do mycia hehehe), oraz przed tą wewnętrzną okrągłą gąbeczką filtra z dużym oczkiem wytniemy sobie kółeczko z takiej jakby fizeliny, co robi się filtry do okapów kuchennych hehehe arkusik takiej fizeliny kosztyje jakieś 12zł. Czyli w ciul tych filtrów można z tego wyciąć.
Teraz tak. Jeśli zdejmiecie cylinder (który jest jednocześnie zintegrowany z głowicą) i sworzeń tłoka jest 8mm, to od razu kupujcie wał na sworzeń korby 10mm. Czemu tak? Bo prawie wszystkie części na allegroszy są na sworzeń 10mm. Taka przeróbka też umożliwia dostęp do pełnego wachlarza części tuningowych. Co i ja poczyniłem zakładając cylinder 60ccm :D
Oryginalna świeca jest do luftu. Od razu to trzeba wypierdzielić i założyć coś markowego. To jest jakaś standardowa świeca od kosy spalinowej czy kosiarki. 12 ziko kosztuje i nie będziecie się wkurzać.
Na razie tyle z uwag. Nic się z tym nie dzieje więcej. Jak coś to będę tu uzupełniać temat. Ogólnie maszyna dobra.
Awatar użytkownika
Michoł
Forumowicz
 
Posty: 396
Rejestracja: 03 cze 2010, 13:40
Lokalizacja: Kielce
Motocykl: Zipp RoadStar 250
Tel. kom.: 603362340
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Kxd 50 dla 5-cio latka

Postautor: Set666 dodano: 22 maja 2020, 23:05

Polecam jeszcze koniecznie zainwestować w zdalne odciecie zapłonu , ja w quadzie dla znajomego zastosowałem sterowanie do centralnego zamka ( jakieś tanie z a...... ) I jak odbiornik dostanie sygnał to odrazu odłącza zapłon , bardzo prosto to zrobić no i do tego o oczywiście hamulec awaryjny podłączony pod ten układ ( tutaj serwo modelarskie sprawdza się idealnie bo nie od razu zablokuje koła tylko do blokady koła zwalnia jakieś 1-1,5metra przed zablokowaniem koła . Bez takiego zabezpieczenia bal bym się dziecko posadzić na coś takiego
Romet r 150 chopper 2009 ---> honda cb 400N 1982-->honda st 1100---> ???
Set666
Forumowicz
 
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2018, 23:55
Motocykl: Honda cb 400 1983
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38


Wróć do inne motocykle...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość