close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Hamowanie i ABS w motocyklu - bajer, czy przydatna rzecz

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: -

Re: Hamowanie i ABS w motocyklu - bajer, czy przydatna rzecz

Postautor: Gixer dodano: 14 kwie 2018, 20:23

mi pare razy abs w hondzie też uratował już życie :)np dzisiaj ;) gdyby nie abs wylądowała bym w bagażniku jakiegoś złoma bez stopu z tyłu... jednak taki abs na przód i tył to wspaniała sprawa
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 20:29 przez Gixer, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Gixer
Klubowicz

Motocykl: Honda CBR 500R

Postautor: jędrek dodano: 14 kwie 2018, 20:26

pikoly pisze:Co do ABS to widziałem , że Dominar 400 jest też w niego wyposażony. Czy ktoś może ma ten model i może coś o nim więcej powiedzieć jak się sprawdza?
Ten motocykl dopiero wchodzi do sprzedaży :)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz

Motocykl: Zipp Raven-250 Yamaha XJ 900
Tel. kom.: 609643753

Postautor: Jack dodano: 14 kwie 2018, 22:16

Zgadzam się że ABS może ratować życie, ale ja mam w FJ- cie odcięty i nigdy nie miałem w żadnym motocyklu. Obawiam się że jak już kiedyś zacznę jeździć motocyklem z ABS-em , to już nie wysiądę na motocykl bez, bo oduczę się hamowania.
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz

Motocykl: Yamaha FJ 1200

Postautor: Deamiens dodano: 14 kwie 2018, 22:41

Co prawda nie o ABS`ie, ale o kontroli trakcji i sprzęgle antyhoppingowym - skoro już odgrzebano stary temat ;) Polatałem dziś ostro po Bieszczadach i trasie DK28 z Załuża na Birczę. DL przy zdrowym odkręceniu w złożeniu na 2`ce po prostu zamiata tyłem (zwłaszcza po zdjęciu kagańca). Przy grubszej redukcji przez przegazówki tył też blokuje. I wiecie co? Cholernie mi to się podoba. Chcę, żeby motocykl był "niebezpieczny", żeby nie wybaczał idiotyzmu. No po prostu nie chcę tej całej elektroniki ułatwiającej mi przetrwanie. Chcę ostrych dohamowań z miotającym się tyłem i uślizgów na wyjściu z zakrętu pełnym ogniem. Jak chcecie bezpieczeństwa, kupcie 2,5 tonowego SUV`a a nie k... motocykl.
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz

Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016

Postautor: kreciik dodano: 17 kwie 2018, 18:35

pikoly pisze:Co do ABS to widziałem , że Dominar 400 jest też w niego wyposażony. Czy ktoś może ma ten model i może coś o nim więcej powiedzieć jak się sprawdza?

a czemu akurat ten model jesteś nim zainteresowany ? widziałam że oferują jazdy testowe, korzystałeś ?
kreciik
Forumowicz

Motocykl: Brak ;(

Postautor: Dyziek76 dodano: 28 kwie 2018, 23:25

Kreciik i pikoly, w ilu wątkach będziecie tak rozmawiać o tym samym?
To nie Onet, spamerzy

Tapatapa...
Awatar użytkownika
Dyziek76
Forumowicz

Motocykl: Romet Soft 125

Poprzednia

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy