close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Autostrada

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Autostrada

Postautor: Szubi dodano: 26 sie 2022, 09:12

jadąc ostatnio do Warszawy i z powrotem autostradą, niestety taka konkluzja - nie potrafimy jeździć autostradą :lanie: To jakiś koszmar :swir: Jak ktoś się uprze, że od Warszawy do Poznania będzie jechał lewym pasem, to jedzie i wyprzedza wszystkie tiry, nawet te które spotka za 30,50,100 km :mur: i tamuje wszystkie inne pojazdy. Wyścigi słoni to też powszechne zjawisko gdzie tir tira przez kilka minut wyprzedza. Spróbujcie jechać na tempomacie - nie da się _bezradny Ciągle trzeba hamować. Chyba inni też widzą ten problem, bo zostały zorganizowane bezpłatne szkolenia z jazdy na autostradzie, zarówno dla :autko: jak i :motor: . Jak ktoś byłby zainteresowany tu link https://www.autostrada-a2.pl/corporate/csr/campaign/9 , https://www.autostrada-a2.pl/corporate/ ... details/53 Można wybrać różne szkoły jazdy.
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Autostrada

Postautor: jędrek dodano: 26 sie 2022, 10:33

Wystarczy że zatrzyma się na siku i tych co już wyprzedził raz to jak skończy siku musi ich wyprzedzać od nowa :rotfl: generalnie masz rację jazda autostradą czasem to masakra _boisie a co do ciężarówek no cóż kłania się kultura i zwykła ludzka życzliwość , czasem ten który wyprzedza nie ma na tyle siły a ten wyprzedzany mógł by odpuścić chociaż jedno lub dwa oczka w dół , ale sobie myśli po co niech się męczy jemu też nie odpuszczają i tak to się koło zamyka :( moim zdaniem powinno być więcej patroli , już sama obecność policjantów czyni cuda ;) a o lewopasmowcach to nawet żal wspominać bo to już jest choroba zdaje się nie uleczalna :swir: chociaż nie , jak wspomniałem na widok policjantów nagle wszyscy jadą prawym , a dziś to nawet miałem okazję na pięćdziesiątce jechać trzydzieści bo tak zwalniali na widok policji :rotfl: :rotfl: :rotfl: co do szkoleń no dobrze że ktoś organizuje ale tu trzeba ludzką mentalność zmienić bo jak na razie wszyscy się nazywają Europejczykami ale mentalność mają Ruską lub z Azjatyckich stepów ;)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1239
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Autostrada

Postautor: Szubi dodano: 27 sie 2022, 10:07

bo niestety na polskich drogach liczy się JA, ale gdyby pod uwagę wziąć INNI, to też by ostatecznie było lepiej dla mojego JA :swir: :rotfl: :cwaniak:
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Autostrada

Postautor: jędrek dodano: 29 sie 2022, 08:05

Ot ciekawostka https://www.youtube.com/post/UgkxruMpLo ... 5k6osnO39D , da się jak widać ;)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1239
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Autostrada

Postautor: R63 dodano: 03 paź 2022, 18:39

Ja zawsze jadę pierwszy (prawym pasem). Wyprzedzam Tira, lub całą grupę, jak najszybciej (nawet do 140/h, jeśli grupa długa) i przed pierwszym Tirem zwalniam do 100-105/h. Nie szybciej, bo za szybko dojadę do następnej grupy. I spory kawałek jadę pierwszy, do następnego zjazdu/wjazdu. Przęciętna nie mniej niż 100, łatwa do obliczeń. To mój sposób na bezstresową jazdę autostradą, za którą nie przepadam, ale czasem to najlepsza opcja. Pozdrawiam - Rysiek.
R63
Forumowicz
 
Posty: 60
Rejestracja: 12 kwie 2015, 11:54
Lokalizacja: pomorskie okolice Kwidzyna-Sadlinki
Motocykl: Zipp Raven 250, Yamaha 535
Tel. kom.: 660845863
Płeć: mężczyzna
Wiek: 60

Re: Autostrada

Postautor: Luca dodano: 26 maja 2023, 13:42

Mam podobnie. Jak mi się nie śpieszy to łapię najszybszego TIR-a i jadę przed nim w bezpiecznej odległości. Wtedy spokojnie można długo jechać na tempomacie.
Natomiast w nocy jadę za TIR-em, zwłaszcza jak jestem zmęczony.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna


Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron