close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Niezbędnik motocyklisty:)

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Niezbędnik motocyklisty:)

Postautor: Luca dodano: 30 lip 2009, 11:03

Majkelpl tracisz fason :kicha:
Co do zabierania w trasę gratów to tak naprawdę potrzeby jest dobry strój, komóra i kasa a jak kasy brakuje lub chcemy zaoszczędzić to zabieramy to najprawdopodobniej sie przyda :D
A takie graty jak klucz do naciągania łańcucha, do śiwc, wraz z zapasowymi świecami powinny mieć stałe miejsce w motocyklu bez względu na to gdzie jedziemy. Jeszcze zapasowa linka do gazu i sprzęgła nie zaszkodzi (ale to taki mój konik).
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Niezbędnik motocyklisty:)

Postautor: Romeciarz dodano: 30 lip 2009, 13:59

majkelpl pisze: No coz ... takie tematy :rotfl:


Sianem się nie wykręcaj. Odpowiedź była poniżej poziomu :kicha:
Aby zakręty były proste
Awatar użytkownika
Romeciarz
Klubowicz
 
Posty: 1193
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:45
Lokalizacja: Człuchów-Krzyżakowo
Motocykl: R 250; Hyosung,R 1100 RT -były
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Niezbędnik motocyklisty:)

Postautor: Romeciarz dodano: 30 lip 2009, 15:52

PSZCZÓŁKA pisze:Trzymaj fason, chłopie.


Ale po co to mówisz. Do tego trzeba dojrzeć :rotfl: Samemu :ojoj:
Aby zakręty były proste
Awatar użytkownika
Romeciarz
Klubowicz
 
Posty: 1193
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:45
Lokalizacja: Człuchów-Krzyżakowo
Motocykl: R 250; Hyosung,R 1100 RT -były
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Niezbędnik motocyklisty:)

Postautor: Dobry dodano: 30 lip 2009, 17:02

Jak wiecie ja do domu mam ok 500 i przeważnie robie tą trasę wieczorem i jest wszystko pozamykane tak więc zaopatrzyłem się w preparat o nazwie SURE-jak się kapcia złapie podobno działa jak pianka do okien i można dalej jechać oczywiście ostrożnie,można to kupić na orlenie.Zawsze worze małą latarkę.POZDRAWIAM

-- Dzisiaj, 20:04 --

A jeszcze zapomniałem bardzo ważne ,jeżeli ktoś nie ma odblasków na motongu lub ubraniu na moto to zaopatrzcie się w kamizelkę odblaskową naprawdę pomaga w jeździe i w bezpieczeństwie
Obrazek
Awatar użytkownika
Dobry
Sympatyk
 
Posty: 1701
Rejestracja: 10 maja 2009, 13:25
Lokalizacja: Ustka/Tomaszów-Mazowiecki
Motocykl: RoV250/XJ900/CBR1000F/Varadero
Tel. kom.: 505381119
Płeć: mężczyzna
Wiek: 43

Niezbędnik motocyklisty:)

Postautor: scOti dodano: 31 lip 2009, 01:13

Aga, ja juz poruszalem ten temat co warto z soba zabrac - efekt byl taki sam jak teraz. Zaden konkretny.

polecam Ci odkopac tamten temat, znajdziesz liste paru rzeczy co wypisalismy w kilka osob


edit:

znalazlem link:
viewtopic.php?f=7&t=543&start=0
scOti
 

Niezbędnik motocyklisty:)

Postautor: Shipp dodano: 31 lip 2009, 07:18

Każdy ma swój sposób na gadżety zabierane na drogę. To zależy od stanu motocykla, czego spodziewamy się na drodze i sami czujemy, co może się przydac. W moim przypadku wożę nieco inne wyposażenie w VStarze niż Viście. Inny motocykl, inne wymagania i potrzeby. Owszem, kamizelka odblaskowa czy zapasowe żarówki i świeczki mam w obu, ale poza tym niezbędnik już się różni.
Shipp
Forumowicz
 
Posty: 1345
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:42
Motocykl: .

Niezbędnik motocyklisty:)

Postautor: Dobry dodano: 31 lip 2009, 08:35

Kolego majkelpl masz nieaktualne informację o apteczce muszą ją mieć tylko kierowcy zawodowi a zwykli kierowcy .POZDROWIONKAtylko z własnego wyboru policja nie wlepi ci mandatu za brak apteczki.POZDROWIONKA

-- Dzisiaj, 08:36 --

pomerdały mi sie wyrazy ale wiadomo o co chodzi
Obrazek
Awatar użytkownika
Dobry
Sympatyk
 
Posty: 1701
Rejestracja: 10 maja 2009, 13:25
Lokalizacja: Ustka/Tomaszów-Mazowiecki
Motocykl: RoV250/XJ900/CBR1000F/Varadero
Tel. kom.: 505381119
Płeć: mężczyzna
Wiek: 43

Niezbędnik motocyklisty:)

Postautor: plaski dodano: 31 lip 2009, 10:07

Jeśli chodzi o samochód, to dla jasności aktualnie w samochodzie potrzebna jest tylko i wyłącznie gaśnica. Nawet nie musi mieć ważnego badania, które się powinno robić co rok. Bez gaśnicy dostaniemy mandat i 2 punkty, a bez ważnego badania tylko pouczenie. Co do apteczek i innych rzeczy, to nie jest obowiązkowe ich wożenie. Jeśli zaś chodzi o kamizelki, to NIE są one obowiązkowe w Polsce. Ale mimo to nie wolno Ci po zmierzchu wysiąść z samochodu na drodze bez kamizelki, aby np. zmienić koło. Wtedy musisz mieć na sobie kamizelkę, ale samo jej wożenie nie jest obowiązkowe. Konkluzja jest taka, że kamizelki nie musisz wozić, ale musisz ją mieć na sobie jak wychodzisz z auta po zmierzchu w celu jakiejś naprawy, albo awarii.

A co do motorka, to właśnie. Co trzeba wozić przy sobie w Polsce? Może przy okazji ktoś wie co na Słowację trzeba zabrać? Bo wiem, że jeśli chodzi o autko, to mają długą listę rzeczy wymaganych. A jak jest z moto?
plaski
 


Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron