close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

uwazajcie na bialego busa

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

uwazajcie na bialego busa

Postautor: Luca dodano: 03 wrz 2009, 14:58

Dobrze, że to była plastikowa a nie szklana. Gdzieś na FM był przypadek ze szklaną.
Tacy bezmyślni kierowcy powinni być pozbawiani prawa jazdy bo są ogromnym zagrożeniem dla innych.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

uwazajcie na bialego busa

Postautor: Motor.a.t dodano: 03 wrz 2009, 15:09

Bezmyślność ludzka nie zna granic :wielkieoczy: Ostatnio jechałam rowerem na małą wycieczkę rowerową(grunt to dotlenić się czasem) wyprzedzał mnie Tir,gdy zrównał się ze mną zatrąbił i zaczął mnie z pychać z drogi!! Jeszcze żeby to zrobił powoli a on dosłownie(kiedy była w połowie jego długości) wjechał na mnie!! W ostatniej chwili odskoczyłam z Rowerem w rów!! Dla mnie skończyło się na otarciach,rower wyglądał gorzej :mur: a ten idiota(użyła bym cięższych słów) jeszcze wesoło sobie zatrąbił :wrr: przede mną jechali jacyś ludzie na skuterku oczywiście im również uniemożliwił jazdę z pychając do rowu.Niestety Pani będa pasażerem owego Skuterka trafiła do szpitala(prawdopodobnie połamana ręka i wstrząs mózgu ) facetowi się nic nie stało.Byłam w szoku!! Jak można tak się zachowywać na drodze!! Bez różnicy czy ktoś jedzie tirem,samochodem,motocyklem,skuterem czy rowerem trzeba mieć wyobraźnię na drodze!!
Awatar użytkownika
Motor.a.t
Forumowicz
 
Posty: 274
Rejestracja: 30 lip 2009, 12:31
Lokalizacja: Żary
Motocykl: brak
Tel. kom.: 662014857
Płeć: kobieta
Wiek: 39

uwazajcie na bialego busa

Postautor: LEFTHANDY dodano: 03 wrz 2009, 20:30

Jest na to paragraf. :lanie:

-- Dzisiaj, 19:33 --

Motor.a.t pisze:Bezmyślność ludzka nie zna granic :wielkieoczy: Ostatnio jechałam rowerem na małą wycieczkę rowerową(grunt to dotlenić się czasem) wyprzedzał mnie Tir,gdy zrównał się ze mną zatrąbił i zaczął mnie z pychać z drogi!! Jeszcze żeby to zrobił powoli a on dosłownie(kiedy była w połowie jego długości) wjechał na mnie!! W ostatniej chwili odskoczyłam z Rowerem w rów!! Dla mnie skończyło się na otarciach,rower wyglądał gorzej :mur: a ten idiota(użyła bym cięższych słów) jeszcze wesoło sobie zatrąbił :wrr: przede mną jechali jacyś ludzie na skuterku oczywiście im również uniemożliwił jazdę z pychając do rowu.Niestety Pani będa pasażerem owego Skuterka trafiła do szpitala(prawdopodobnie połamana ręka i wstrząs mózgu ) facetowi się nic nie stało.Byłam w szoku!! Jak można tak się zachowywać na drodze!! Bez różnicy czy ktoś jedzie tirem,samochodem,motocyklem,skuterem czy rowerem trzeba mieć wyobraźnię na drodze!!


Numery zapamiętałaś?
Sprawdź, czy twoje spasione dupsko pasuje do wymarzonego sprzęta: http://cycle-ergo.com/
Awatar użytkownika
LEFTHANDY
Forumowicz
 
Posty: 1620
Rejestracja: 28 mar 2008, 11:02
Lokalizacja: Praga_TARG?WEK
Motocykl: Rude Bettie V250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

uwazajcie na bialego busa

Postautor: Motor.a.t dodano: 04 wrz 2009, 09:30

tablice miał brudne i nie czytelne :conf:
Awatar użytkownika
Motor.a.t
Forumowicz
 
Posty: 274
Rejestracja: 30 lip 2009, 12:31
Lokalizacja: Żary
Motocykl: brak
Tel. kom.: 662014857
Płeć: kobieta
Wiek: 39

uwazajcie na bialego busa

Postautor: mrzysty dodano: 04 wrz 2009, 20:25

nie łatwo jest zapamietać numery auta gdy walczy sie o zycie,jeszcze niedawno gdy wiecej jezdziłem na rowerze spychanie z drogi było dość czeste teraz na motorku jade srodkiem swojego pasa (staram sie być widoczny-zawsze światła i zielona kamizelka odblaskowa)a 1/3 czasu poświeconego na obserwacje drogi poswiecam na patrzenie w lusterka-lubie wiedzieć co dzieje sie nie tylko przedemna ale i za mną.
Awatar użytkownika
mrzysty
Forumowicz
 
Posty: 255
Rejestracja: 16 lip 2009, 03:09
Lokalizacja: piast?w woj.mazowieckie
Motocykl: Biała Dama Z-175
Tel. kom.: 793303381
Płeć: mężczyzna
Wiek: 46

uwazajcie na bialego busa

Postautor: mike_russ dodano: 04 wrz 2009, 20:42

Cóż, panowie kierujący ciężarówkami z naczepą niekiedy bardzo brzydko się zabawiają... Także z mniejszymi puszkarzami. Otóż świadkiem byłem (jako pasażer) sytuacji, gdy panowie "ciężarowcy" wzięli w 3 "tiry" Poloneza. 1 z tyłu, drugi z przodu, a trzeci z boku-lewym pasem (szybkim). Działo się to w Poznaniu na ulicy Głogowskiej, tuż przy wyjeździe z miasta. Przy każdej próbie hamowania tylny trąbił, i leciutko dobijał do haka. Cały zestaw trzymał starannie 90-100 km/h i wyprowadził nas aż do bramki na autostradę A2, gdzie, chcąc nie chcąc musieliśmy zapłacić, i nadłożyć ponad 20km drogi (zakaz zawracania). Kamery na bramce zarejestrowały tylko 3 spokojnie jadące "Tiry" skutecznie zasłaniające naszego rodzinnego Poldka... :mur: Strach się bać, co by znas zostało, gdyby w trakcie tej szleńczej (jak na starego Poloneza) jazdy nawalił silnik albo dyfer... tylko jedna marna pociecha, że bagażnikowa butla LPG zostawiła by i z Tira zgliszcza. :twisted:
A co do roweru, to raz paskudnie dostałem przez plecy majtającą się linką od naczepowej plandeki. Krzywdy wielkiej nie zrobiło, ale bolało wrednie :wnerw:
Tak czy siak, rozsądniej unikać dróg z tzw. "ciężkim" ruchem....
Pozdrawiam :))
Awatar użytkownika
mike_russ
Sympatyk
 
Posty: 2120
Rejestracja: 12 sie 2009, 22:25
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Zipp Raven "Dzikus"
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 13140250
Wiek: 41

uwazajcie na bialego busa

Postautor: Motor.a.t dodano: 05 wrz 2009, 11:21

unikać??
Niestety przez miejscowość w której mieszkam(niewielką) przetaczają się od rana do wieczora tiry(uroki mieszkania przy granicy niemieckiej) tu nie da się uniknąć z nimi "Starcia".
Oj miałam wiele przyjemności takiej zabawy Tanów "Tirowców" nr. Korek pod Wrocławiem na obwodnicy ponad 4 godzinny bo 2 panów zablokowało oba pasy ruchu i jechali niecałe 20km/h :wnerw: wracałam akurat z Ukrainy po 12 godzinach na przejściu granicznym jeszcze 2 ignorantów wrr :mur:


Ehh im większa maszyna na drodze tym mniej rozumu w głowie!! (istnieją oczywiście wyjątki :] )
Awatar użytkownika
Motor.a.t
Forumowicz
 
Posty: 274
Rejestracja: 30 lip 2009, 12:31
Lokalizacja: Żary
Motocykl: brak
Tel. kom.: 662014857
Płeć: kobieta
Wiek: 39

uwazajcie na bialego busa

Postautor: tamik78 dodano: 05 wrz 2009, 12:18

Zaraz zaraz, teoretycznie jeśli celowo utrudniają ruch jadąc 20km/h to jest na to odpowiedni paragraf. Telefon na policję i powinni przyjechać i wlepić mandat. To teoria, nie wiem jak w praktyce, czy łaskawie by się pofatygowali...
tamik78
Sympatyk
 
Posty: 358
Rejestracja: 20 mar 2009, 22:59
Motocykl: zielony

uwazajcie na bialego busa

Postautor: Motor.a.t dodano: 05 wrz 2009, 13:44

Oczywiście że dzwoniliśmy po 2 godzinach i z tego co wiem nie tylko my.Ale nie widziałam Policji _bezradny aby się pofatygowała jakakolwiek jednostka. :/

Jak powszechnie wiadomo teoria nie zawsze przekłada się na rzeczywistość (niestety) :]
Awatar użytkownika
Motor.a.t
Forumowicz
 
Posty: 274
Rejestracja: 30 lip 2009, 12:31
Lokalizacja: Żary
Motocykl: brak
Tel. kom.: 662014857
Płeć: kobieta
Wiek: 39

uwazajcie na bialego busa

Postautor: Kris dodano: 06 wrz 2009, 22:25

Na Policję, to niestety za bardzo nie można liczyć. Tak jak ktoś już napisał, albo wogóle nie przyjadą, albo po kilku godzinach. Najlepiej wychodzi im chyba wypisywanie mandatów....jak kogoś złapią.
Awatar użytkownika
Kris
Sympatyk
 
Posty: 415
Rejestracja: 20 maja 2009, 22:20
Lokalizacja: Trojmiasto - przewaga Gdyni
Motocykl: Zipp Raven
Tel. kom.: 501963905
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Następna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość