close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Wybór kasku

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Re: Wybór kasku

Postautor: foxmolder dodano: 27 lip 2013, 13:28

Gixer pisze:Hello ! ;)
Mam takie małe pytanko.. przymierzam sie do zakupu takiego oto kasku http://allegro.pl/kask-ls2-ff-350-diamond-ii-white-rozm-m-poznan-i3350991895.html
i moje pytanie jest takie miał ktoś z was styczność z tym kaskiem? może powiedzieć coś na jego temat ?


Podajesz link do Allegro. Radzę najpierw dobrze przymierzyć kask, a potem kupować. Poza tym, gdzies wyczytałem, że kask należy kupić najlepszy, na jaki nas stać. Kaski za 200 PLN raczej nie są za specjalne. Raczej, bo być może można kupić coś godnego w tych pieniądzach. Naprawde warto odżałować dodatkowo pare groszy i kupić porządny kask po dokładnym przymierzeniu. Opiniami innych nie bardzo bym się kierował, dobór kasku to bardzo indywidualna sprawa. Ktoś jeździ mało i pasuje mu byle ożeszek, ktoś inny jeżdzi dużo i napisze, że jest kiepski. Z mojego niewielkiego doświadczenia wiem, że ważna jest waga, skok otwarcia szybki, żeby można było z otwartą jechać przy upale i blenda na słoneczne dni.
---
foxmolder
Forumowicz
 
Posty: 844
Rejestracja: 01 lip 2012, 13:53
Motocykl: -
Płeć: mężczyzna
Wiek: 48

Re: Wybór kasku

Postautor: Gixer dodano: 27 lip 2013, 19:59

foxmolder pisze:
Gixer pisze:Hello ! ;)
Mam takie małe pytanko.. przymierzam sie do zakupu takiego oto kasku http://allegro.pl/kask-ls2-ff-350-diamond-ii-white-rozm-m-poznan-i3350991895.html
i moje pytanie jest takie miał ktoś z was styczność z tym kaskiem? może powiedzieć coś na jego temat ?


Podajesz link do Allegro. Radzę najpierw dobrze przymierzyć kask, a potem kupować. Poza tym, gdzies wyczytałem, że kask należy kupić najlepszy, na jaki nas stać. Kaski za 200 PLN raczej nie są za specjalne. Raczej, bo być może można kupić coś godnego w tych pieniądzach. Naprawde warto odżałować dodatkowo pare groszy i kupić porządny kask po dokładnym przymierzeniu. Opiniami innych nie bardzo bym się kierował, dobór kasku to bardzo indywidualna sprawa. Ktoś jeździ mało i pasuje mu byle ożeszek, ktoś inny jeżdzi dużo i napisze, że jest kiepski. Z mojego niewielkiego doświadczenia wiem, że ważna jest waga, skok otwarcia szybki, żeby można było z otwartą jechać przy upale i blenda na słoneczne dni.




pytanie już zamknięte ;) kask został zakupiony w po bliższym skepie ;) jak na razie sprawuje sie dobrze ;)
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1931
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Wybór kasku

Postautor: Deamiens dodano: 24 mar 2015, 21:35

Szybka i krótka recenzja kolejnego kasku, może się komuś przyda ;)

LS2 MX433

Nie polecam. Znaczy inaczej, kask jest "MX", czyli być może do takiej jazdy byłby OK, niestety w przypadku jazdy drogowej ma więcej minusów jak plusów. Po pierwsze, "daszek" powodował próby urwania głowy przy większych prędkościach (do czego zapewne przyczyniła się szyba motocykla kierująca strugę powietrza w górę, której rzecz jasna w MX nie ma) i został wyrzucony po jakichś 20km. Po drugie, znowu spowodowane przeznaczeniem - wentylacja jest niezła, za to wygłuszenie (czy jak to zwał) jest tragiczne - hałas jest straszny, na szczęście są stopery. Do tego dwupozycyjna regulacja szyby otwarta/zamknięta. Z zalet, jedyne co mi się nasuwa to fakt, że jako jeden z niewielu kasków które mierzyłem pozwala na swobodne zakładanie okularów - a to w tym przypadku MA znaczenie... Ogólnie polecam omijać szerokim łukiem, mimo że zapewne zostanę z nim na dłużej :)
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1311
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Wybór kasku

Postautor: Szubi dodano: 24 mar 2015, 21:55

też planuję zakupić kask w takim klimacie. Dzięki za recenzje. Wstępnie zastanawiam się nad http://www.ls2helmets.com/uk/helmets/19/160 ale twoja recenzja trochę zgasiła mój zapał lub http://www.caberg.it/caberg_caschi_cabe ... =1&lang=en
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2610
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Wybór kasku

Postautor: Deamiens dodano: 24 mar 2015, 22:05

Powiem tak... wydaje mi się, że większość kasków MX będzie stawiała na wentylację, a jak jest dobra wentylacja to raczej dobrego wygłuszenia nie będzie. A jak jeszcze jest daszek, to aerodynamiki pan nie oszukasz. Nie napisałem że kask jest zły, tylko że nie polecam - zwłaszcza do zastosowań drogowych na dłuższą metę :)) Do buszowania po lasach crossem/enduro bez owiewki i z prędkościami do 80kmph byłby pewnie jak znalazł. W sumie leży nieźle, zapięcie ma podwójne D... Patrząc innymi kategoriami, same plusy :)
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1311
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Wybór kasku

Postautor: mlynaszz dodano: 25 mar 2015, 15:38

Ja z kolei przymierzałem się do Ispido Desert http://intermotors.pl/product-pol-126423-kask-enduro-ISPIDO-DESERT-kolor-bialy.html I taki plastikowy mi się wydał. Zastanawia mnie też ten daszek i fakt, że moja szyba kieruje mi powietrze na górę kasku. Póki co nie kupiłem. :-)
Awatar użytkownika
mlynaszz
Zarząd KCM
 
Posty: 3093
Rejestracja: 08 sie 2008, 07:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Motocykl: CHN->JP->I->GB->JP
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Wybór kasku

Postautor: dito dodano: 10 maja 2015, 15:31

Szubi masz duży rozrzut cenowy :).
Też się zastanawiałem nad takim kaskiem ale boję się, że mi głowę urwie :D, może dołożenie deflektora by trochę zmieniło pęd powietrza?.
Awatar użytkownika
dito
Forumowicz
 
Posty: 122
Rejestracja: 26 kwie 2012, 20:49
Lokalizacja: Piła
Motocykl: Aprilia Pegaso
Tel. kom.: 792998668
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Wybór kasku

Postautor: artk2 dodano: 18 wrz 2015, 18:11

Nie wiedziałem gdzie to umieścić... Można było też w "Śmieszne filmiki" :D
Jest to crashtest kasków motocyklowych z Allegro za, uwaga, 19 zł :swir: Gość podaje, że ileś tych kasków zostało kupione. Cały materiał ku przestrodze.
Awatar użytkownika
artk2
Forumowicz
 
Posty: 237
Rejestracja: 01 sie 2014, 19:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Keeway Superlight 125 Starling
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Re: Wybór kasku

Postautor: waludi dodano: 18 wrz 2015, 20:13

można krótko powiedzieć "Masakra"
Awatar użytkownika
waludi
Klubowicz
 
Posty: 1263
Rejestracja: 01 sty 2014, 15:38
Lokalizacja: Zabrze, Pradła w Jurze
Motocykl: romet r150, honda shadow VT600
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Re: Wybór kasku

Postautor: Snajper dodano: 18 wrz 2015, 20:18

Bardzo spodobało mi się zastosowanie takiego kasku: założyć i napierniczać się po głowie grabkami w piaskownicy.
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości