close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Wybór kasku

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Re: Wybór kasku

Postautor: beniamin82 dodano: 24 kwie 2013, 21:54

Rownie dobrze mozesz jezdzic bez...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Wybór kasku

Postautor: Tomciog dodano: 26 kwie 2013, 23:41

Cóż...sam chętnie założyłbym to:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=dkU ... =endscreen
;)
Awatar użytkownika
Tomciog
Forumowicz
 
Posty: 195
Rejestracja: 20 paź 2012, 18:15
Lokalizacja: Goscicino
Motocykl: Division 249, XV 250, TL1000S
Tel. kom.: 605848430
Płeć: mężczyzna

Re: Wybór kasku

Postautor: Morph dodano: 22 maja 2013, 18:03

Witam
Przymierzam się do kupna takiego KASKU ,czy ta uchylna szczęka się sprawdza ,czy raczej dać sobie spokój i kupić zwykły integralny z blendą ?
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Wybór kasku

Postautor: kalin20 dodano: 22 maja 2013, 19:47

Sam ostatnio taki kask kupiłem, tylko w macie. Szczęka uchyla się dość łatwo, nie opada i wg. W czasie deszczu nie puszcza wody. Są też inne zalety, nie musisz za każdym razem jak tankujesz ściągać kasku, poprostu uchylasz szczękę, do tego w mega upały po mieście można smigać z opuszczoną blędą i podniesioną szczęką i jest przyjemnie i chłodniej.
Jednak kask ma wadę, jest dość głośny, napewno głośniejszy od integrala, nie wiem dlaczego mimo że przez łączenie szczęki nie dostaje się powietrze.
Można zamontować pinlocka i tak też uczyniłem i nie znam pojęcia parującej szybki.
Generalnie fajny kask za tę cenę.
Zapraszam na Fanpage ;)

[url]https://www.facebook.com/RometDivision[/url]
Awatar użytkownika
kalin20
Forumowicz
 
Posty: 281
Rejestracja: 09 lip 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn
Motocykl: Romet Division
Płeć: mężczyzna
Wiek: 33

Re: Wybór kasku

Postautor: Szubi dodano: 22 maja 2013, 21:00

Morph pisze:Witam
Przymierzam się do kupna takiego KASKU ,czy ta uchylna szczęka się sprawdza ,czy raczej dać sobie spokój i kupić zwykły integralny z blendą ?


Też w nim jeżdżę od roku i jestem zadowolony. Gdzieś na forum jest też moja recenzja tego kasku. Jedyną wadą która mi osobiście przeszkadza to zbyt duży skok szybki. W pierwszym położeniu jest dokładnie na linii mojego wzroku. :/
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Wybór kasku

Postautor: kalin20 dodano: 22 maja 2013, 21:22

To fakt, mogła by mieć więcej pozycji otwarcia ;)
Zapraszam na Fanpage ;)

[url]https://www.facebook.com/RometDivision[/url]
Awatar użytkownika
kalin20
Forumowicz
 
Posty: 281
Rejestracja: 09 lip 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn
Motocykl: Romet Division
Płeć: mężczyzna
Wiek: 33

Re: Wybór kasku

Postautor: Morph dodano: 22 maja 2013, 21:36

Szubi pisze:...Gdzieś na forum jest też moja recenzja tego kasku...

Znalazłem gdyby ktoś był zainteresowany to jest TUTAJ
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Wybór kasku

Postautor: kalinowy dodano: 22 maja 2013, 22:12

Ja mam taki kask i kolega Kwadrat. Z tym , że ja mam model starszy mimo iż kupowaliśmy jednocześnie. Różnica jest taka, że mój kask ma inny nieco kształt dużo lepiej trzyma sie głowy niż Kwadrata. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest ale tak jest. I to nawet nie chodzi o kształt głowy bo obydwaj mamy to wrażenie, że ten nowszy model jest jakiś dziwny, nie przylega tak do czachy i już. Więc moja rada żeby zwrócić na to uwagę i najlepiej przymierzyć a nie kupować w necie.
Awatar użytkownika
kalinowy
Sympatyk
 
Posty: 376
Rejestracja: 31 lip 2012, 22:04
Lokalizacja: Opole
Motocykl: trampek, kawa EN 500
Tel. kom.: 791362770
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Wybór kasku

Postautor: Deamiens dodano: 15 cze 2013, 17:02

Chwalicie się swoimi kaskami, to i ja się pochwalę, a raczej ocenię z dłuższej perspektywy :)

Obecnie (i równocześnie od kilku lat) latam w HJC CS12N, na chwilę obecną ma trochę ponad 40k km nalotu. Co ciekawe, po tym czasie na szybce znajduje się raptem kilka małych rysek, wyglądających na powstałe od kamyczków spod kół poprzedzających pojazdów - to dobrze, bo nowa szybka kosztuje ponad 200pln, i już bardziej by się chyba opłacało kupić nowy kask. Największą jego zaletą jest fakt, że przez ten czas zdążył się dopasować, i leży po prostu idealnie. Ważną (jak dla mnie) kwestią jest też to, że od początku nie było problemów z zakładaniem i jazdą w okularach. System otwierania szybki nadal chodzi płynnie, choć potrafi się czasem zaciąć przy zamkniętej. Za to kompletnie przestał współpracować mechanizm otwierania górnego wlotu powietrza - jakoś tak w tamtym roku. Również uszczelka pomiędzy skorupą a szybą pamięta lepsze czasy i nie przylega idealnie do szyby.
Do minusów można zaliczyć niewypinaną wyściółkę kasku (czyli na ewentualne suszenie warto zarezerwować kilka dni) i wagę (co prawda na głowie nie jest to specjalnie odczuwalne, ale w porównaniu z innymi kaskami różnica jest zauważalna).
Integral, jak to integral - chroni przed wszystkim. Kamyczki czy piach z naszych świetnych dróg, mniejsze i wieksze owady, od jakiegoś czasu również gałęzie w lesie, nawet dwa dłuższe szlify - jak na razie nie do zdarcia.
Na chwilę obecną raczej bym go nie polecał, bo za cenę którą za niego teraz wołają można kupić lepsze kaski (a nawet jeśli nie lepsze, to wygodniejsze w użyciu) - ale z perspektywy czasu zasługuje na wysoką ocenę.
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1308
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Wybór kasku

Postautor: Gixer dodano: 23 lip 2013, 17:09

Hello ! ;)
Mam takie małe pytanko.. przymierzam sie do zakupu takiego oto kasku http://allegro.pl/kask-ls2-ff-350-diamond-ii-white-rozm-m-poznan-i3350991895.html
i moje pytanie jest takie miał ktoś z was styczność z tym kaskiem? może powiedzieć coś na jego temat ?
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron