Wybór kasku

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Wybór kasku

Postautor: lopez73 dodano: 24 kwie 2010, 21:24

mike_russ pisze:C... i bardzo bym prosił, lopez73 o szczegółową opinię na temat - szczególnie dot. współpracy z okularami. Na zasadzie- czy jest trwały, mechanizmy (szybki) działają jak należy, co z praniem (wypinane wnętrze) i temu podobne - może się skuszę na podobny :)) Wprawdzie cena jest znaczna - ale cóż jest cenniejszego, niż własna głowa przecież :))


jak na razie nie mogę za dużo powiedzieć o tym kasku ale z okularami nie mam żadnych problemów , nie zauważyłem też problemów z otwieraniem szczęki i szybki , wyściółka jest wyjmowana i można ją wyprać jedyne co mam do zarzucenia to wydaje mi się że jest on trochę za głośny ale nie mam porównania z innymi i ten uwierający pasek pod brodą jest denerwujący ale nie zapinam go za ciasno i da się przyzwyczaić , jednak na pewno warto przymierzyć parę kasków i wtedy wybrać ten odpowiedni :)
Awatar użytkownika
lopez73
Forumowicz
 
Posty: 112
Rejestracja: 03 sty 2010, 22:22
Lokalizacja: Szczecin
Motocykl: Zipp Raven => GV650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Wybór kasku

Postautor: mike_russ dodano: 25 kwie 2010, 19:02

Dzięki za informacje :))
Na razie nabyłem kask otwarty Ozone A-202 jak wspominałem. Jest tani - dałem 220 zł w sklepie (bywa i po 200 ). Ale też prosty, bez dodatkowych szyb.
Pierwsze spostrzeżenia:
+Ma daszek, przez co troszkę "rowerowo" wygląda, a i od słońca niecoś oczy chroni, i mam nadzieję, że nie będzie w tym ustrojstwie gwizdać w czasie jazdy. Pozytyw daszka taki, że chroni otwartą szybę przed przypadkowym uszkodzeniem gdy kask się niesie w ręku (już się przydało...) :oops:
+wypinana podszewka
+ładnie współpracuje z okularami, bo ma dość szeroko boczki, i dużo miejsca na uszy - przynajmniej jak dla mnie.
Minusy:
- tandetna zapadka na szybce - podejrzewam, że po niedługim czasie szybka będzie się sama zamykać;
- podejrzewam marną wentylację - niby wywietrzniki są, ale jak mniemam lepiej wyglądają, niż działają... Z tym, że w kasku otwartym nie jest to aż takie ważne ;)
-oczywiście o wygłuszeniu zapomnij - choć dla mnie to lepiej, bo z roweru nauczony jestem uważnie nie tylko patrzeć, ale i słuchać co się wokół dzieje.

Co do uwierającego paska pod brodą - myślę, że można spróbować czymś go obszyć - np. zrobić pochewkę z dwóch kawałków starego pasa bezpieczeństwa od samochodu albo jakieś miękkiej skóry wypchanej cienką gąbką - to poszerzy pasek i powinien mniej uwierać. Ważne tylko, żeby nie naruszyć samego paska przy tym. :eureka:

edit 19-06-2010:
Po przetestowaniu kasku na 40-50km/h.
-Wentylacja lepiej działa niż wygląda- i w kasku całkiem nieźle wieje, pozamykałem co się dało i było lepiej ale stanowczo nie jest to kask na chłodną porę - już widzę, że na wiosnę/jesień muszę obstalować szczelniejszy kask (szczękowy?) albo się przeprosić z kominiarką. Za to na lato- świetny.
-Głośny przy otwartej szybie powyżej 20-30 km/h - nie słyszałem instruktora w radyjku (słuchawki) tak dmuchało... Po zupełnym zamknięciu szyby o wiele cichszy, opływ powietrza wokół dość spokojny, a jednocześnie sporo słychać z zewnątrz. Mimo to nie jest to kask do większych szybkości - podejrzewam, że max. około 80km/h.
-Daszek troszkę trzeszczy ale minimalnie i mnie to nie przeszkadza. Nie gwiżdże, i dość dobrze chroni oczy przed słońcem, choć na pierwszy rzut oka na to nie wygląda.
-Pasek nie uwiera - obawiałem się tego, ale na szczęście jest dobrze.
edit 04-07-2010:
Przy odrobinie wprawy mogę go założyć bez zdejmowania okularów, nie ma też problemu z słuchawkami od radia - (miniaturowe, wkładane do uszu).

edit 25-08-2010
Jazda pod wiatr z szybkością powyżej 50km/h powoduje, że nie słychać silnika, tak wieje (inna rzecz, że Romecina cicha jest). Jeżeli policzyć szybkość wiatru około 40km/h, (razem 90km/h) to potwierdza się teza, że nie jest to kask do większych szybkości - hałas jest już bardzo duży. Sygnał karetki, czy klakson słychać, ale nic więcej, i wrażenia nieprzyjemne.

02-10-2010
Po testach na 80-90kmh/ potwierdzone - Hałas duży, i szpetnie wieje, do tego daszek zaczyna trzeszczeć. Krótko: Vmax. dla tego kasku to 90km/h.
Potwierdza się teza o tandetnej zapadce. Zostało mi jedno pośrednie ustawienie szyby, zamknięte, i otwarte- tu daszek podtrzymuje szybę, i nie opada.
Troszkę się ubił w środku, i ciaśniej muszę zapinać pasek.

Ciąg dalszy nastąpi.
Pozdrawiam :))
Ostatnio zmieniony 02 paź 2010, 23:12 przez mike_russ, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
mike_russ
Sympatyk
 
Posty: 2120
Rejestracja: 12 sie 2009, 22:25
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Zipp Raven "Dzikus"
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 13140250
Wiek: 41

Wybór kasku

Postautor: Karol dodano: 15 sie 2010, 20:04

A spotkał się ktoś może z kaskami firmy OSBE ?
Szukam właśnie swojej pierwszej skorupki i 2 modele tej firmy wybitnie wyróżniają się wyglądem: TORNADO i RUFUS.
Niestety nie ma mowy o przymiarce, bo można je kupić tylko przez neta lub bezpośrednio w Żorach :roll:

Zastanawiam się jak sprawują się te kaski i czy warte są swojej ceny. A może znacie inne kaski, w miarę bezpieczne, w przystępnej cenie i fajnie wyglądające ?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Forumowicz
 
Posty: 1076
Rejestracja: 02 lip 2010, 17:27
Lokalizacja: Toruń
Motocykl: Chituma CTM250-3 Fastran
Tel. kom.: 602356890
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 10691947
Wiek: 40

Wybór kasku

Postautor: eNgine dodano: 16 sie 2010, 11:45

Hej, nigdy nie miałem do czynienia z tą firmą, osobiście polecam Nolan a z tańszych Naxa, ale w tym pierwszym może spokojnie brać udział w wojnie klonów (Star Wars), a w drugim latać w F16 ;).
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Wybór kasku

Postautor: Michoł dodano: 18 sie 2010, 00:32

Chciałem się tylko pochwalić że od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem kasku AIROH SV55S.
Dla mnie ten kask jest super-mega-czadzik :) Możliwe że kupie do niego blutacza co bym mógł sobie z bratem na trasce pogadać.
Jak ktoś chciałby taki kask sobie zakupić i ma jakieś pytanie to na PW.
Awatar użytkownika
Michoł
Forumowicz
 
Posty: 396
Rejestracja: 03 cze 2010, 13:40
Lokalizacja: Kielce
Motocykl: Zipp RoadStar 250
Tel. kom.: 603362340
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Wybór kasku

Postautor: grzenio dodano: 18 sie 2010, 11:37

Jakoś nie trafiacie ze stylem z tymi kaskami...
do chopperków to tylko takie;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to najnowszy hicior;

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 sie 2010, 19:32 przez grzenio, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
grzenio
Forumowicz
 
Posty: 407
Rejestracja: 02 wrz 2009, 00:19
Lokalizacja: PL
Motocykl: Black Star
Płeć: mężczyzna

Wybór kasku

Postautor: Motor.a.t dodano: 18 sie 2010, 12:31

Ostatnio przekonałam się do kasków Ferro, ładnie wykonane, każdy znajdzie coś dla siebie ceny... względne.
Chociaż Awina ma też coś do zaoferowania, linia LS5.
Awatar użytkownika
Motor.a.t
Forumowicz
 
Posty: 274
Rejestracja: 30 lip 2009, 12:31
Lokalizacja: Żary
Motocykl: brak
Tel. kom.: 662014857
Płeć: kobieta
Wiek: 39

Wybór kasku

Postautor: eNgine dodano: 18 sie 2010, 12:34

Grzenio ten ostatni to dla tych co mają długie włosy, w tym również dla kobiet - nie niszczy trwałej ;).
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Wybór kasku

Postautor: Karol dodano: 18 sie 2010, 14:20

Michoł pisze:od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem kasku AIROH SV55S.

Też mi się ten model podoba, a jak stoi na dzień dzisiejszy cenowo ? Kupowałeś gdzieś w sklepie, czy na Alledrogo ?

W salonie Yamahy mają promocję na takiego szczękowca Caberg Rhyno za 550 zł. Całkiem przyjemna skorupka, chociaż podobno niemiłosiernie głośna, no i kolorystycznie wolałbym coś czarnego i matowego :))
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Forumowicz
 
Posty: 1076
Rejestracja: 02 lip 2010, 17:27
Lokalizacja: Toruń
Motocykl: Chituma CTM250-3 Fastran
Tel. kom.: 602356890
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 10691947
Wiek: 40

Wybór kasku

Postautor: KaeM dodano: 18 sie 2010, 17:06

To ja też dorzucę mój ostatni zakup:
szczękowiec Astone Sun Vision Vega

http://www.motoplus.com.tr/data/images/A/7/a710412ea4b6885a5f0eaa69ce617f3cl.jpg

w porównaniu z poprzednim z naxy to teraz jest rewelacja
dużo ciszej, bardzo wygodny system wysuwania i chowania blendy przeciwsłonecznej
Awatar użytkownika
KaeM
Forumowicz
 
Posty: 504
Rejestracja: 23 sie 2009, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: BMW F800ST
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość