close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Kto zabija motocyklistów

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Re: Kto zabija motocyklistów

Postautor: Michał_66 dodano: 08 lis 2013, 17:31

Arcon pisze:Dżiiiiiiizas... Zawsze po obejrzeniu takiej kompilacji mam obawy przed wyjechaniem motocyklem na miasto. Dobrze, że zima idzie, do wiosny mi przejdzie ;)

masakra to mało powiedziane :/ no ale po dokładnym obejrzeniu materiału widać że tak 50/50 % połowa kraks wina po stronie motocyklistów połowa po stronie puszkarzy
Michał_66
 

Re: Kto zabija motocyklistów

Postautor: Tomciog dodano: 21 gru 2013, 19:14

kamil_juri pisze:
Tomciog pisze:Jakis czas temu jechałem za Wawę "plastikiem", na prostych przy 200km/h (krajowa, pusta 7ka) miałem wrażenie, że biegnę, a nie jadę. Dopiero przy znacznie wyższej prędkości skapnąłem, że cos nie tak kiedy przy kiwce ściągnęło mnie na drugi pas. Wtedy manetka w dół i spokojnie.
Ale puszkarze - akurat trafiłem w Wawie na piątek ok 16 trasa na Kraków - chyba nie muszę mówić jak to wyglądało?
No i parę lusterek złożyłem, a jedno z pełną premedytacją pięścią - jakiemuś debilowi w busie, który przed przednim kołem ostro i specjalnie zajechał mi drogę. Część z puszkersów z zazdrości i własnej głupoty utrudnia życie innym.



Sorry ale lecąc 200km/h na naszych nie najprostszych drogach... co się dziwisz że ci ktoś czasem drogę za jedzie? Myślisz, że każdy non stop patrzy w lusterko? Ja jeżdżąc i osobówką i ciężarowym i motocyklem nie zawsze jestem w stanie zobaczyć pędzący plastik. Czasem widzę go w momencie mijania. A patrzę w lusterka. Sorry ale dwa twojego zachowania zero zrozumienia. Ktoś ci zajedzie drogę - ok baran. Ale czasem ktoś coś omija, niektórzy to gapy i nie włączają kierunków i co? Kiedyś mokra plama z ciebie zostanie jak tak dalej będziesz się na drodze zachowywał.

A jakbyś mi "złożył" lusterko w aucie to po pierwsze film na policję, a po drugie niesmak do wszystkich kierowców plastików. Tacy jak ty psują wizerunek osób poruszających się :motor: .

Krótko - ta wypowiedź pokazuje, że ludzie nieodpowiedzialni i nerwusy są po obu stronach.

Dopiero zajrzałem - czasu brak - czytanie ze zrozumieniem - ponownie.
Warszawa, piątek, trasa na Kraków ok 16-tej. Tu nie masz najmniejszych nawet szans na rozwinięcie 50 km/h a gdzie mówić o 200???
Toć wyraźnie napisałem, że te 200 to na pustej 7-ce, a potem w korkach warszawskich. I mimo, że jechałem z nogami na czarnym (ok 5 km/h) debile-puszkarze zajeżdżali drogę-jak ów bus.
Pisać dalej?
Awatar użytkownika
Tomciog
Forumowicz
 
Posty: 195
Rejestracja: 20 paź 2012, 18:15
Lokalizacja: Goscicino
Motocykl: Division 249, XV 250, TL1000S
Tel. kom.: 605848430
Płeć: mężczyzna

Re: Kto zabija motocyklistów

Postautor: Tomciog dodano: 21 gru 2013, 19:35

Karol pisze:Trochę z innej beczki - podsumowanie sezonu motocyklowego 2013 na rosyjskich drogach. Głupi motocykliści, jeszcze głupsi kierowcy puszek i zazwyczaj 0 pomocy. Na szczęście raczej bez wypadków śmiertelnych. Dziki kraj...

http://www.youtube.com/watch?v=mKicu4IDjTw

Cóż - Rossija to stan umysłu - tam takie duperele jak kierunkowskaz, czy też spojrzenie w lusterko to jakaś abstrakcja. Że nie wspomnę o zmianie pasa ruchu... o 3 na raz bez owego magicznego lusterka.
Co nie umniejsza winy motocyklistów czy skuterowców (tych bym osobiście wystrzelał - na Mikołajach w 3M to była plaga gówniażerii nie mającej pojęcia o czymś takim jak przepisy RD) .
Awatar użytkownika
Tomciog
Forumowicz
 
Posty: 195
Rejestracja: 20 paź 2012, 18:15
Lokalizacja: Goscicino
Motocykl: Division 249, XV 250, TL1000S
Tel. kom.: 605848430
Płeć: mężczyzna

Re: Kto zabija motocyklistów

Postautor: kamil_juri dodano: 22 gru 2013, 23:02

Tomciog pisze:
Karol pisze:Trochę z innej beczki - podsumowanie sezonu motocyklowego 2013 na rosyjskich drogach. Głupi motocykliści, jeszcze głupsi kierowcy puszek i zazwyczaj 0 pomocy. Na szczęście raczej bez wypadków śmiertelnych. Dziki kraj...

http://www.youtube.com/watch?v=mKicu4IDjTw

Cóż - Rossija to stan umysłu - tam takie duperele jak kierunkowskaz, czy też spojrzenie w lusterko to jakaś abstrakcja. Że nie wspomnę o zmianie pasa ruchu... o 3 na raz bez owego magicznego lusterka.
Co nie umniejsza winy motocyklistów czy skuterowców (tych bym osobiście wystrzelał - na Mikołajach w 3M to była plaga gówniażerii nie mającej pojęcia o czymś takim jak przepisy RD) .



użytkownicy skuterów... temat rzeka. kolejna kategoria zmotoryzowanych, którzy w dużej mierze odpowiadają za niezbyt pozytywny wizerunek motocyklistów ;) jakieś dwa miesiące temu... skrzyżowanie w centrum Białegostoku (pałacowa z warszawską) chodnik... dwóch gówniarzy, dwa skutery... zapierd.... (inaczej nie da się tego nazwać) po chodniku bo czerwone!!! taki skrót!@! no myślałem że padnę... między ludźmi.... Zero myślenia. Dlatego uważam, że nawet na skuter prawko (niezależnie czy ma się 18 czy nie) powinno być. Bo to użytkownicy drogi. A tu takie tępaki (obstawiam że 16 nie mieli ;) ) zapierniczają po chodniku po pasach... głupota +1000 :wnerw:

A później zdziwienie rodziców, że wypadek był... no to nie kupuje się 13-14 latkowi skutera!! no cóż... zaczynajmy od siebie.

Ostatnio pojawiła się w mediach sprawa kierowcy autobusa który przestał godzinę czy dwie na skrzyżowaniu bo było "czerwone". Ludzie na niego trąbili, pasażerowie kleli ale on stał. Zadzwonił na policję, zgłosił dyspozytorowi... No i co miał robić? Różne były opinie i żal mi człowieka bo się musiał na słuchać idiotów. On zrobił wg mnie słusznie. Niech by wjechał na czerwonym i doszło do wypadku... koniec z pracą. Ale u nas w kraju nadal respektowanie przepisów nie jest pozytywnie postrzegane. :geek:
______________________________________________________________
ZIPP RAVEN 250 '12 r.
Przebieg: 4100 km
Obrazek
Awatar użytkownika
kamil_juri
Forumowicz
 
Posty: 252
Rejestracja: 15 lip 2013, 09:01
Motocykl: Zipp Raven 2012 r.
Płeć: mężczyzna
Wiek: 37

Re: Kto zabija motocyklistów

Postautor: mike_russ dodano: 23 gru 2013, 18:18

Tego z autobusu też akurat rozumiem. Zgłosił i stoi. Na kolei coś takiego jest normalne. Póki nie zjawi się dyżurny ruchu, nie podyktuje pisemnego(!) rozkazu, pociąg stoi i maszynista nie ruszy centymetr za semafor, procedura być musi.

A co to małolatów na chodniku - to do nich chyba nie dotarło, że skuter to jednak nie rower i przydało by się, gdyby ktoś im to jednak wytłumaczył :lanie: . Bo taki młodziak zjedzie mi potem z chodnika pod koło, i on będzie winny, ale mnie będą leczyć :((
Awatar użytkownika
mike_russ
Sympatyk
 
Posty: 2120
Rejestracja: 12 sie 2009, 22:25
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Zipp Raven "Dzikus"
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 13140250
Wiek: 41

Re: Kto zabija motocyklistów

Postautor: Tomciog dodano: 27 gru 2013, 22:27

Ze skuterami jest inny kłopot - zmienają parę drobiazgów w silniku i mają zamiast 49 ccm 80 i prędkość x2, a w papierach nadal te magiczne 49. No i brak elemntarnej wiedzy o przepisach.
Co do kierowcy - najmądrzej nie postąpił - sytuacja kilkukrotna z Rumi skrzyżowanie krajowej 6 z ul. Robotniczą. Czerwone non stop (ot taka drobna awaria dość cyklicznie się powtarzająca) - większość kierowców zawraca i jedzia kilometr dalej żeby skręcić, a ja dzwonię na policaje i pytam co z tym fantem zrobią? Odpowiedź :
"Proszę poczekać 3 zmiany świateł i zachowując największą ostrożność włączyć się do ruchu". I tak zrobiłem... natychmiast otrzymując ripostę na CB od jakiegoś nadgorliwca , że mnie "nagrał na kamerkę i poda do sądu" ;) . Dostał mały opeer i propozycję wizyty w komisariacie.
Potem wizyta "speców" przy światłach (= wciąż czerwone= nowy, spory korek) i na mój osobisty opeer wyłączyli światła w ogóle, co ów korek szybko rozładowało.
Awatar użytkownika
Tomciog
Forumowicz
 
Posty: 195
Rejestracja: 20 paź 2012, 18:15
Lokalizacja: Goscicino
Motocykl: Division 249, XV 250, TL1000S
Tel. kom.: 605848430
Płeć: mężczyzna

Re: Kto zabija motocyklistów

Postautor: majsterklepka dodano: 30 paź 2014, 14:37

O w kukułkę... takie mam odczucia po obejrzeniu filmików.

Rosyjskie drogi są dość specyficzne, zdecydowanie bardziej niebezpieczne od naszych rodzimych. Nie usprawiedliwiam tu nikogo, nie twierdzę, że takich "akcji" u nas nie ma...

Tak sobie myślę, są 4 przyczyny takich wypadków:
1. absolutny brak umiejętności ze strony kierującego jednośladem
2. brawura, głupota, prędkość (po chusteczkę tak zapier%#@ć??)
3. absolutny brak mózgu u co niektórych kierowców puszek
4. czysty, głupi przypadek (nieszczęśliwy zbieg okoliczności)

O ile z punktami 1-3 można walczyć, na punkt 4 nie mamy wpływu...
majsterklepka
Forumowicz
 
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2014, 08:34
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: BRAK
Płeć: mężczyzna
Wiek: 41

Re: Kto zabija motocyklistów

Postautor: jurek1306 dodano: 30 paź 2014, 17:09

majsterklepka pisze:O w kukułkę... takie mam odczucia po obejrzeniu filmików.

Rosyjskie drogi są dość specyficzne, zdecydowanie bardziej niebezpieczne od naszych rodzimych.


Trzeba wziąść pod uwagę, że duży procent kierujących w Rosji albo nie ma prawka albo nie wiadomo skąd je ma i dlatego filmiki są takie a nie inne.
Awatar użytkownika
jurek1306
Forumowicz
 
Posty: 169
Rejestracja: 10 lip 2014, 01:18
Motocykl: Benelli BN 251
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 1501844
Wiek: 55

Re: Kto zabija motocyklistów

Postautor: Maciu56 dodano: 31 paź 2014, 12:09

Aj tam, aj tam, mieszkałem u nich przez cztery lata , można się przyzwyczaić i nauczyć jeździć. Prawdziwy poligon i rzeczywista wojna na drogach. Wszyscy są dla siebie przeciwnikami. Nie zmienia to faktu, że przed każdym wyjściem z domu należy pożegnać się z rodziną... :D
Awatar użytkownika
Maciu56
Sympatyk
 
Posty: 1308
Rejestracja: 19 lis 2013, 10:17
Lokalizacja: Warszawa (obecnie UK)
Motocykl: Była"Ziuta"...
Płeć: mężczyzna
Komunikator: Skype: maciu561
Wiek: 68

Re: Kto zabija motocyklistów

Postautor: paweljunkers dodano: 12 lis 2015, 13:34

Myślę że majsterklepka w tych 4 punktach ujął sedno sprawy_zgadzam się w 101%.
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron