close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Wypadek pod Bydgoszczą oraz inne z kraju.

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Wypadek pod Bydgoszczą oraz inne z kraju.

Postautor: Lepes dodano: 24 lip 2012, 11:32

Nie wiem czy nie napisałeś za ostro :) Nauczyć całe społeczeństwo nie jest łatwo. A problemem na drodze (z moich skromnych doświadczeń jako kierowca i jako pasażer) jest podejście wielu kierowców, którzy uważają się za "mistrzów świata", albo zwyczajnie nie myślą. Przykład z wczoraj: Wchodzę w zakręt 90 stopni. Mam zielone, ale tuż za nim jest przejście (też mają zielone) i przystanek. Zwalniam, bo jest ciemno i nie wiem czy mi ktoś nie wyskoczy. I nagle wyprzedzają mnie (a pas jest jeden na każdy kierunek) trzy - TRZY - puszki. Po ciągłej, bez zwalniania. Na zielonej też mi to zrobili. Ja się grzecznie zatrzymałem - ciemno, więc muszę obczaić - i powoli ruszam bo wjeżdżam na główną, a tu taksiarz z lewej wyprzedza i skręca w prawo, jak ja.

Wiem, że jeżdżę powoli, ale to co robią niektórzy, to nie brawura, ale już głupota. I to ona, wydaje mi się, jest przyczyną większości wypadków. Gdyby na pierwszym opisanym przeze mnie zakręcie wyskoczył im autobus z naprzeciwka (a jeżdżą), to byłoby pozamiatane. Wyjeżdżanie z parkingu lub z miejsca parkingowego? Najczęściej widzę, że wyjeżdżający nie patrzy w ostatniej fazie, tylko liczy na fart i opanowanie ew. kolizyjnego...
Awatar użytkownika
Lepes
Forumowicz
 
Posty: 228
Rejestracja: 26 wrz 2011, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk
Motocykl: Honlei (Roadstar) LF250
Tel. kom.: 505899495
Płeć: mężczyzna
Wiek: 44

Wypadek pod Bydgoszczą oraz inne z kraju.

Postautor: Luca dodano: 25 lip 2012, 10:12

Kyokushin pisze:Wszystkim jest na rękę żeby wypadki były i żeby ludzie w nich ginęli lub mieli obrażenia.

Też mam takie wrażenie.
W prosty sposób można poprawić bezpieczeństwo nawet na tych naszych nędznych drogach, które mamy, ale nic się z tym nie robi.
W budżecie na kolejny rok zakłada się tylko jak bardzo wzrosną wpływy z mandatów.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4994
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Wypadek pod Bydgoszczą oraz inne z kraju.

Postautor: Lepes dodano: 27 lip 2012, 17:37

Łatwiej jest policzyć wpływy z mandatów, niż uzdrawiać / naprawiać cokolwiek. Ktokolwiek by się za to wziął, automatycznie ponosiłby odpowiedzialność, a wiadomo, że następna ekipa działałaby przeciw, bo bycie opozycją zobowiązuje. I tak, po zmianie takiej ekipy, rzeczy zostałby zniesione/zmienione i w rezultacie nic by się nie poprawiło, a tylko zamieszało bardziej... Poza tym... komu z nich chce się cokolwiek robić? Nie są przecież od pracy...

Ale fakt, faktem, że brakuje rzeczywistych kampanii społecznych. Dobrych kampanii, a nie podobnych do tych (nota bene robionych chyba dla spowolnionych):
http://www.youtube.com/watch?v=fizWL8VvyqI

Bo to, co najbardziej zmienia warunki jazdy, to podejście kierowców. Luca, byłeś w Skandynawii... pewnie, że są tam wypadki, ale mimo wszystko - chyba - jest na drodze bezpieczniej?

Dwa razy dziś hamowałem "awaryjnie", raz bo się facet włączał do ruchu i uznał, że motocykl mu nie robi, dwa kiedy gość z lewego pasa postanowił skręcić w prawo, nie dając znać. Kiedy już mnie zobaczył, to pokazał środkowy palec... No i jedź tu bezpiecznie...
Awatar użytkownika
Lepes
Forumowicz
 
Posty: 228
Rejestracja: 26 wrz 2011, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk
Motocykl: Honlei (Roadstar) LF250
Tel. kom.: 505899495
Płeć: mężczyzna
Wiek: 44

Wypadek pod Bydgoszczą oraz inne z kraju.

Postautor: Deamiens dodano: 27 lip 2012, 18:29

Żyjemy w takim a nie innym kraju, wyżej dupy nie podskoczysz. To, że w krajach cywilizowanych jest bezpieczniej, to co prawda głównie przejaw konkretnych "premii" za łamanie przepisów, ale z drugiej strony... czy ktoś nakazuje naszym rodakom zasilać budżet bonusowymi wpływami? beniamin82 ponoć jeździ zgodnie z przepisami, myślisz że zasila budżet? A z drugiej strony, rzuć okiem bardziej na wschód. Co prawda w Rosji nie byłem, ale filmików się naoglądałem. Widać, w którą stronę cywilizacja idzie, i widać gdzie jeszcze nie dotarła.

Co do przytoczonej przez Ciebie kampanii - też się mogą przydać, choć bardziej w formie niecenzurowanego zapisu z nagrania, gdy samochód (najlepiej jakiś wyższy, suv, dostawczak, autobus, ew. siodłówka) trafia w przechodnia z prędkością 50kmph. Dziś widziałem jednego takiego inteligenta, który pchał się na czerwonym prosto pod samochód. Chyba mamusia go nie nauczyła, najpierw w lewo, później w prawo, a następnie jeszcze raz w lewo.

Żyjemy w ciemnogrodzie, dziękuję za uwagę.

Eh, a miałem się już na ten temat nie wypowiadać...
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1311
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Wypadek pod Bydgoszczą oraz inne z kraju.

Postautor: mike_russ dodano: 27 lip 2012, 19:11

Dzisiaj rano znowu się mieściliśmy z Lisem między krawężnikiem a SUV-em jadącym okrakiem na linii (ul. Hetmańska przed wiaduktami kolejowymi)... Jeden pas mu widać za wąski był. Tyle nasze, że został solidnie i słusznie otrąbiony nie tylko przez Lisa, ale też pomniejsze autka wokół -których z resztą wiele widzę codziennie, pewnie też śpieszą do pracy... Cóż, jak w podpisie... :conf:
Awatar użytkownika
mike_russ
Sympatyk
 
Posty: 2120
Rejestracja: 12 sie 2009, 22:25
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Zipp Raven "Dzikus"
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 13140250
Wiek: 41

Wypadek pod Bydgoszczą oraz inne z kraju.

Postautor: Lepes dodano: 27 lip 2012, 19:14

A propos, mnie w przedszkolu uczono lewo-prawo-lewo i, jak pies Pawłowa, do dziś zawsze to robię...

Rosja to zakazany kraj dla pojazdów, też te filmy oglądam i zastanawiam się, gdzie oni mają głowy... Kampanie się przydają, ale jak masz wersję - że tak powiem - "z dupy" (czyli tę z linka), to się ludzie tylko śmieją, a nie zapamiętują. Już tu gdzieś na forum było, jak wyglądała taka kampania w Anglii. Nie złapałem o co chodzi z zasilaniem budżetu przez Beniamina? Cała masa moich znajomych jeździ zgodnie z przepisami, lub minimalnie je przekracza (minimalnie, np. 5-6km więcej) i żyje, i nie zasila niczyjego budżetu.

Fakt, że w takim kraju żyjemy, że łatwiej pieprzyć o spiskach, robić awantury o byle co i czepiać się bzdur, niż za poważne rzeczy zabrać. Z drugiej strony, kiedyś i tak ta cywilizacja tu dotrze.

A w zasadzie mam też kilka miłych aspektów, jakby przeciwwagę do tych negatywnych - jak stoję na światłach, czy wolno przejeżdżam, to się do mnie kierowcy w puszkach uśmiechają, a dzieci machają łapkami. I to jest miłe. I pokazuje, że jednak można :) Choć z drugiej strony to ogromna zasługa typu motocykla.

Co do stylu jazdy - miałeś absolutną rację. Jak już się przyzwyczaiłem trochę, to szybciej jeżdżę :P
Awatar użytkownika
Lepes
Forumowicz
 
Posty: 228
Rejestracja: 26 wrz 2011, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk
Motocykl: Honlei (Roadstar) LF250
Tel. kom.: 505899495
Płeć: mężczyzna
Wiek: 44

Wypadek pod Bydgoszczą oraz inne z kraju.

Postautor: Deamiens dodano: 27 lip 2012, 20:00

Rosja to zakazany kraj dla pojazdów, też te filmy oglądam i zastanawiam się, gdzie oni mają głowy...
A wyobraź sobie, że ci "cywilizowani" to samo mówią o nas.
Cała masa moich znajomych jeździ zgodnie z przepisami, lub minimalnie je przekracza (minimalnie, np. 5-6km więcej) i żyje, i nie zasila niczyjego budżetu.
Cała masa moich znajomych (ze mną włącznie) miałaby praktycznie po prawku, gdyby po roku punkty się nie zerowały. I też żyjemy :)
Jak już się przyzwyczaiłem trochę, to szybciej jeżdżę
I oby tak dalej :)
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1311
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Wypadek pod Bydgoszczą oraz inne z kraju.

Postautor: Szubi dodano: 28 lip 2012, 11:57

mike_russ pisze:Dzisiaj rano znowu się mieściliśmy z Lisem między krawężnikiem a SUV-em jadącym okrakiem na linii (ul. Hetmańska przed wiaduktami kolejowymi)... Jeden pas mu widać za wąski był. Tyle nasze, że został solidnie i słusznie otrąbiony nie tylko przez Lisa, ale też pomniejsze autka wokół -których z resztą wiele widzę codziennie, pewnie też śpieszą do pracy... Cóż, jak w podpisie... :conf:


ja najbezpieczniej czuję się jadąc środkiem swojego pasa. Jak jadę bliżej pobocza, puszki kombinują "a może się wcisnę" itp.
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2603
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Wypadek pod Bydgoszczą oraz inne z kraju.

Postautor: foxmolder dodano: 28 lip 2012, 20:13

szubiszu pisze:ja najbezpieczniej czuję się jadąc środkiem swojego pasa. Jak jadę bliżej pobocza, puszki kombinują "a może się wcisnę" itp.


dokładnie tak mnie uczyli na kursie, jeżeli są wyznaczone pasy ruchu, mam jechać środkiem, inaczej wręcz zachęcam do wyprzedzania, a to niebezpieczne dla mnie
---
foxmolder
Forumowicz
 
Posty: 844
Rejestracja: 01 lip 2012, 13:53
Motocykl: -
Płeć: mężczyzna
Wiek: 48

Wypadek pod Bydgoszczą oraz inne z kraju.

Postautor: mike_russ dodano: 29 lip 2012, 09:58

Ja też zwykle jeżdżę środkiem pasa, a co najmniej na 1/3 szerokości. W opisanej sytuacji jechałem lewym pasem szykując się do skrętu w lewo- i też jechałem środkiem pasa, ale koleś jechał "okrakiem" na linii "na chama" i trzeba było się ratować. _boisie
Z takim nie ma co dyskutować, bo może i on by był winny, ale to ja w szpitalu. Z resztą jak gościa stać na takiego SUV-a, to i na dobrego adwokata by wyłożył. A potem by się nagle okazało, że Lis wyciąga 250km/h i potrafi się teleportować akurat w drzwi tej jego super-puszki.... :mur:
Czasem lepiej odpuścić, prawo jest w naszym kraju równe, ale są "równi i równiejsi"...
Awatar użytkownika
mike_russ
Sympatyk
 
Posty: 2120
Rejestracja: 12 sie 2009, 22:25
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Zipp Raven "Dzikus"
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 13140250
Wiek: 41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość