close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Drogowe zasadzki

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Re: Drogowe zasadzki

Postautor: Gitara dodano: 04 maja 2015, 23:45

Drogowe zasadzki pod mandat.
Witam i chciałbym rozpocząć w tym wątku zbieranie ostrzeżeń o takich drogowych zasadzkach.
Właśnie wchodzi nowy taryfikator mandatów i będzie tylko gorzej. Uważam i nie tylko ja, że dotychczas było niepisane bezprawie drogowe na oznakowywanie zaniżonych ograniczeń prędkości na odcinkach dróg wcale nie tak niebezpiecznych i jednoczesnie duży margines niekaralnego przekroczenia prędkości. Tak uważam, bo nikt z moich zanjomych nie był zatrzymany za przekroczenie 10km/h. Wszyscy się na takie bezprawie zgadzali i jakoś jeździli.
Policja razem z urzędami gmin ma takie miejsca w prawie każdej gminie, gdzie nie ma żadnego powodu na ograniczenie, ale jest i wystarczy posłać tam patrol z nową suszarką (taką z laserem) i zebrać potrzebną kasę. Miejscowi znają te odcinki i jadą przepisowe 50 czy 60 - a zamiejscowi wyprzedzają takiego "marudera" i płacą.
Ostrzegam przed takimi odcinkami jak w słynnym Białym Borze, ale ja mówię o pułapkach zastawianych przez policję razem z gminą. Zapłaciłem 200zł i 6 pkt (jeszcze po starej taryfie - wg nowej 342zł).
Ostrzegam o zasadzce na bocznej drodze wyjazdowej ze Starogardu Gd na Skarszewy (pomorskie). Na całym odcinku kilku kilometrów do pierwszej miejscowości za Starogardem Gd - Linowiec obowiązuje 60km/g wprowadzone jednym znakiem na wyjeździe z miasta. Nic go nie odwołuje, nie ma skrzyżowań, jest patrol policji za górką już daleko poza miastem. Tu zrobić przekroczenie 30km/h to nie problem, bo znak nie jest powtórzony. Nie widzę żadnego powodu na ograniczenie aż do 60tki na prostej drodze, nawet z podwójną ciągłą. Dlaczego nie 70 czy 80?
I uważajcie - gdy miejscowi jadą wolniej niż ograniczenie - to znaczy, że może być zagrożenie suszarką.
Niestety często spotykam miejscowych jadących prowokacyjnie wolno - 45km na zabudowanym (niby zgodnie z przepisami) i prowokuja do wyprzedzania, a nie ma gdzie wyprzedzać.
Pozdrawiam i liczę na Wasze zgłoszenia takich miejsc z podziałem na województwa. Gitara.
Awatar użytkownika
Gitara
Forumowicz
 
Posty: 12
Rejestracja: 14 paź 2014, 21:43
Lokalizacja: Trójmiasto
Motocykl: ZippRaven250
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron