close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Szkolenie motocyklowe Poznań

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Re: Odp: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: Michał_66 dodano: 10 paź 2014, 19:28

Arcon pisze:Ten błąd popełniali już starożytni: "po", to nie znaczy "na skutek" :-)

zgadzam się :D
Michał_66
 

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: foxmolder dodano: 11 paź 2014, 13:48

Spróbowałem dziś zmiany biegów bez sprzęgła. Redukcja od 5 do luzu bez problemu, jak masełko. W górę nie tak łatwo, ale też da radę. Czyli w Hyosungu można, ale raczej będę jeżdził po staremu.
---
foxmolder
Forumowicz
 
Posty: 844
Rejestracja: 01 lip 2012, 13:53
Motocykl: -
Płeć: mężczyzna
Wiek: 48

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: mike_russ dodano: 25 paź 2014, 19:41

W Dzikusie raz czy dwa mi się zdarzyło redukować bez sprzęgła, ale bezpieczniej jednak sprzęgła używać bo po to ono jest.
W Lisku próba zmiany biegów bez sprzęgła skończyła się takim zgrzytaniem, że więcej nie próbowałem, szczęśliwie nic się skrzyni biegów nie stało.
W każdym razie mimo wszystko nie polecam...
Awatar użytkownika
mike_russ
Sympatyk
 
Posty: 2120
Rejestracja: 12 sie 2009, 22:25
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Zipp Raven "Dzikus"
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 13140250
Wiek: 41

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: Niebieski dodano: 01 mar 2015, 10:00

Myślę nad szkoleniem dla siebie na torze np. Poznań pod okiem jakiegoś dobrego trenera. Słyszałem, czytałem kiedyś o takim szkoleniu całodniowym, teoria, czyli wykłady oraz praktyka na torze właśnie w Poznaniu, koszt był około 400zł wówczas + własny motocykl + własne paliwo oczywiście. Zbieram informacje na temat tego typu szkoleń, jeśli możecie coś polecić, może ktoś ma też znajomka, który np. korzystał, często korzysta nawet np. co roku z takich szkoleń, możecie polecić jakąś konkretną firmę szkoleniową, miejsce - inny tor, to proszę umieść takie info.
Awatar użytkownika
Niebieski
Klubowicz
 
Posty: 1195
Rejestracja: 18 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: pomorskie
Motocykl: brak
Tel. kom.: 604956970
Płeć: mężczyzna
Wiek: 44

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: Szubi dodano: 01 mar 2015, 10:07

zobacz np.tu http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Fajne są też szkolenia ADAC w niemcowni ale to już sporo kosztuje :/ Kurs obejmuje np.Omijanie przeszkody – unikanie niebezpieczeństwa.

Ten moduł połączy wcześniej nabyte umiejętności i pozwoli poćwiczyć omijanie nagle pojawiającej się przeszkody na drodze. Centrum ADAC Berlin-Brandenburg jest wyposażone w systemy, które sprawiają, że przeszkody naprawdę pojawiają się znienacka, a dostateczne miejsce pozwala na bezpieczne trenowanie tych zagadnień.

tu lina do strony http://high.com.pl/szkolenia-i-kursy/dl ... otocyklem/
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2594
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: Niebieski dodano: 01 mar 2015, 10:15

Dzięki Szubi, jedno to znaleźć w necie, jest tego trochę, ale drugie i ważniejsze teraz dla mnie, to co z tego wybrać, którą imprezę, na jakim torze, jaką firmę, który termin najlepiej, co polecają inni, którzy mają już takie doświadczenia ;)
Awatar użytkownika
Niebieski
Klubowicz
 
Posty: 1195
Rejestracja: 18 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: pomorskie
Motocykl: brak
Tel. kom.: 604956970
Płeć: mężczyzna
Wiek: 44

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: Szubi dodano: 05 lip 2017, 23:11

Niebieski pisze:Myślę nad szkoleniem dla siebie na torze np. Poznań pod okiem jakiegoś dobrego trenera. Słyszałem, czytałem kiedyś o takim szkoleniu całodniowym, teoria, czyli wykłady oraz praktyka na torze właśnie w Poznaniu, koszt był około 400zł wówczas + własny motocykl + własne paliwo oczywiście. Zbieram informacje na temat tego typu szkoleń, jeśli możecie coś polecić, może ktoś ma też znajomka, który np. korzystał, często korzysta nawet np. co roku z takich szkoleń, możecie polecić jakąś konkretną firmę szkoleniową, miejsce - inny tor, to proszę umieść takie info.


jak powyżej. Też o tym myślę w związku z zakupem nowego moto, aby w bezpiecznych warunkach sprawdzić granice mojego :bike05: . Ktoś , coś ? Polecić może?

Tak myślę o motopomocni.pl Najbliższe szkolenie w lipcu w Poznaniu z jazdy precyzyjnej (trzeba trenować, bo Grzegorz ostatnio mi się odgrażał, że na następnym zlocie to on wygra konkurs na najwolniejszą jazdę ;p ) lub w sierpniu w Toruniu na torze, trenowanie zakrętów (w kontekście rumuńskich winkli może być przydatne)

https://motopomocni.pl/szkola-jazdy/
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2594
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: wydech dodano: 17 lip 2017, 09:57

Można powiedzieć ze cyklicznie bo byłem już 3 razy na szkoleniu „Suzuki Shell Moto Szkoła” prowadzi je Janusz Czaja, który oprócz szkoleń dla Suzuki prowadzi również szkolenia dla wszystkich motocyklistów https://www.jcgroup.com.pl/ ze swojego doświadczenia mogę polecić gościa w 100%
Awatar użytkownika
wydech
Klubowicz
 
Posty: 1225
Rejestracja: 14 lis 2012, 20:09
Lokalizacja: okolice Torunia
Motocykl: TS 350+GSF 600
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: jacor dodano: 15 mar 2018, 15:48

Właśnie się zapisałem na :"Motocykl Action Team - Szkoła Jazdy" szkolenie 22 kwietnia.W nocy patrzyłem (po przeczytaniu motocykla)było 20 wolnych miejsc a teraz 8.
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1868
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: Lucky Luke dodano: 15 mar 2018, 23:32

Jacor ciekawa sprawa szkoda tylko ze trzeba miec kat.A.
Lucky Luke
Lucky Luke
Klubowicz
 
Posty: 229
Rejestracja: 19 sie 2015, 00:46
Lokalizacja: Radzymin
Motocykl: SuperLight, Benelli TRK, GSX-R
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość