close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Szkolenie motocyklowe Poznań

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: Easy dodano: 01 paź 2014, 08:40

Awatar użytkownika
Easy
Forumowicz
 
Posty: 240
Rejestracja: 10 cze 2010, 21:44
Lokalizacja: Gdynia
Motocykl: Zipp Roadstar 250 '10
Płeć: mężczyzna

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: Szubi dodano: 02 paź 2014, 22:25

a tu film jak to się robi bez sprzęgła - warto zwrócić szczególną uwagę na ruch ręki https://www.youtube.com/watch?v=SI-fQpJacmo

a na kanale dodatkowo kilka innych filmów na ten temat z komentarzem np. ten https://www.youtube.com/watch?v=jS-YOwm ... kQ&index=5 od 13 min dobrze pokazana zmiana bez sprzęgła
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: beniamin82 dodano: 02 paź 2014, 23:21

A jesteś pewien ze w chinczykach z silnikami bazujacymi na myśli technicznej lat 90tych da się tak robić bez szkody dla silnika?
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: jacor dodano: 04 paź 2014, 01:57

W junaku bardzo fajnie wchodzą biegi do góry przy dynamicznej jeżdzie bez sprzęgła.W dół jeszcze nie próbowałem ale jak się naoglądam filmików z waszych linków to spróbuję :)
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1862
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: jinsei no tenshi dodano: 04 paź 2014, 10:11

W dół o dziwo też bardzo fajnie wchodzą, próbowałem po przeczytaniu artykułu z linku :D
Największym problemem jest jak dla mnie przy-gazówka przed redukcją, a dokładniej synchronizacja prawa ręka (gaz)lewa (luz sprzęgła) noga (bieg)
w moim motocyklu nie ma obrotomierza, więc zmiany biegów na wyczucie, wiem już jak pracuje i jeździ, więc nie ma problemu, tyle że czasem brak mi synchro między elementami ;) przy-gazówka za wcześnie rwie moto do przodu, wtedy odruch wciska za mocno klamkę sprzęgła i obroty rosną (silnik zawyje) ;)
Ale to kwestia tylko wyuczenia odruchów i praktyki, bo gdy uda się to wszystko zrobić odpowiedniej kolejności i krótkim czasie to aż się zastanawiam czasem ;) czy faktycznie zmienił mi się bieg ;) bo nie ma zgrzytnięć, szarpnięć ani zmian odgłosów pracy silnika, jazda jest płynniejsza niż na automacie :D ale....
tu drugi aspekt sprawy nie po to kupiłem motocykl aby jeździć jak skuterem ;p od ruszania do v-maxa na jednym odgłosie ziuuuuuuuu.....
Pozytyw całej zabawy z bez sprzęgłową zmianą biegów - skróciłem czas wciskania klamki sprzęgła do minimum :D ale nadal je używam :D tak przy zwiększaniu biegu jak i przy redukcji
Aby zapomnieć o zasadach,
należy je znać i szanować
.





使
Awatar użytkownika
jinsei no tenshi
Klubowicz
 
Posty: 706
Rejestracja: 22 maja 2010, 16:25
Lokalizacja: Głogów (Dolnyśląsk)
Motocykl: ZippV250 -》Honda VT600 Shadow
Tel. kom.: 661058821
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: jarb dodano: 04 paź 2014, 18:57

jinsei no tenshi pisze:W dół o dziwo też bardzo fajnie wchodzą, próbowałem po przeczytaniu artykułu z linku :D
Największym problemem jest jak dla mnie przy-gazówka przed redukcją,
Pozytyw całej zabawy z bez sprzęgłową zmianą biegów - skróciłem czas wciskania klamki sprzęgła do minimum :D ale nadal je używam :D tak przy zwiększaniu biegu jak i przy redukcji

I ja próbowałem, i nawet mi wychodzi.
Ale tu jest jeszcze coś :
http://www.youtube.com/watch?v=jS-YOwmt17Y
I TO DZIAŁA :D :D
Oczywiście nie ma potrzeby jeździć tak stale, ale chwilami dla frajdy-czemu nie ;)
Jarek
Obyś tyle razy do domu wrócił, ile razy z niego wyjedziesz,,,
Awatar użytkownika
jarb
Sympatyk
 
Posty: 1394
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo
Motocykl: Aktualnie rower
Tel. kom.: 883764001
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: Szubi dodano: 04 paź 2014, 20:48

beniamin82 pisze:A jesteś pewien ze w chinczykach z silnikami bazujacymi na myśli technicznej lat 90tych da się tak robić bez szkody dla silnika?


nie wiem _bezradny Też trochę podchodzę do tego sceptycznie. Aktualnie jestem na etapie, że myślę, że jak ktoś bardzo dobrze zmienia biegi bez sprzęgła to spoko, wchodzą jak w masło, nic nie szarpie, czasami nawet nie wiadomo kiedy bieg przeskoczył. Niestety jak zrobi się to źle, mocno szarpie, skrzynia jęczy itp. Na razie próbuje trochę tak, trochę tak lub tak jak napisał jensei.

Bardzo ważne piszę tu o swoich doświadczeniach ze zmianą biegów oraz o tym co dowiedziałem się na szkoleniu. Nikogo nie przekonuję żeby jeździł ze sprzęgłem lub bez.
Więc niech mi później nikt wyrzutów nie robi, że przeze mnie rozwalił sobie skrzynię biegów :ojoj:
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: jacek.rc dodano: 04 paź 2014, 21:25

Szubi wyrzuty ,wyrzutami jak zaczną przychodzić faktury za remonty skrzyń :D ,to dopiero będzie jazda ;p bez sprzęgła i bez trzymanki :rotfl:.
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: Luca dodano: 10 paź 2014, 08:32

Szubi pisze:Więc niech mi później nikt wyrzutów nie robi, że przeze mnie rozwalił sobie skrzynię biegów :ojoj:

Przy umiejętnym dobieraniu obrotów w chińskich rzędówkach można zmieniać biegi bez sprzęgła, ale jest to kosztem trwałości skrzyni.
Shipp zmieniał w swojej 250cc biegi bez sprzegła i po 30tyś musiał zaglądać do skrzyni, natomiast ja w moim Jelonku zmieniałem zawsze ze sprzegłem i też muszę teraz zaglądnąć do skrzyni, tylko że Jelon ma przebieg 81tyś.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Odp: Szkolenie motocyklowe Poznań

Postautor: Arcon dodano: 10 paź 2014, 18:56

Ten błąd popełniali już starożytni: "po", to nie znaczy "na skutek" :-)
Arcon
Forumowicz
 
Posty: 1542
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości