close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Kolizja z "puszką"

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Kolizja z "puszką"

Postautor: Szczepan03 dodano: 16 cze 2015, 19:50

Dzisiaj na drodze miałem nieprzyjemne zajście ale od początku. Droga dwujezdniowa w jednym kierunku. Kierowca WV transportera wymusił na mnie pierwszeństwo omijając stojący autobus na przystanku przez co musiałem hamować awaryjnie. Kiedy wrócił na prawy pas zacząłem go wyprzedzać i kiedy się z nim zrównałem pokazałem mu żeby uważał i zacząłem jechać dalej prosto po czym poczułem uderzenie w motor. Po uderzeniu zjechałem na prawy pas i chciałem się zatrzymać po czym dobił do mnie drugi raz. Po całym zajściu sprawę niemal rozwiązałem na sposób rosyjski ale jakimś cudem się powstrzymałem choć pomyślałem, że nie popuszczę i wezwałem Policję. Po przyjeździe patrolu Policja miała ciężki orzech do zgryzienia i wskazanie sprawcy. Posiłkowali się kolejnym radiowozem i potem jeszcze jeden dojechał, aż wskazali moją winę. Po części dlatego, że nie było wyraźnego śladu na oponie WV, a był tylko na jego feldze. Najeżdżając na mnie uderzył właśnie swoim przednim lewym kołem w mój wydech (drugie uderzenie centralnie w tył). Kolejna sprawa to fakt, że kierowca WV przyjął obronę jako to ja zajechałem mu drogę i próbowałem go zepchnąć przez co musiał uciekać na prawo :wrr: Kiedy ja jestem przekonany, że po prostu mnie staranował z premedytacją. Kolejny i kluczowy problem przez co zgodziłem się po długim czasie na mandat to fakt, że on jechał z pięcioma pasażerami. Kiedy powiedziałem, że się nie zgadzam i kierujemy sprawę do sądu to jasno Policja dała mi do zrozumienia, że o mojej wygranej może zdecydować tylko cud. To wszystko przez to, że ja jechałem sam a on miał 5 świadków. Policja biorąc pod uwagę okoliczności musiała wskazać moją winę choć do końca nie wierzyli w jego wersję gdyż zamiast wypisać mandat 450zł za nieprawidłową zmianę pasa ruchu, wypisali 250zł za nieprawidłowe wyprzedzanie. Miałem kilka pomysłów jak wydać te 250 zł ale najgorsze jest to, że jemu uszło to płazem i kto wie co jeszcze nawywija na drodze. Jedynie mogło by mnie uratować nagranie z kamerki której w moto nie posiadam :(
Podsumowując, miejcie oczy w koło głowy i włączone wideorejestratory.
Uszkodzenia: https://drive.google.com/file/d/0B7vxT7 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B7vxT7 ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Szczepan03
Forumowicz
 
Posty: 78
Rejestracja: 28 mar 2015, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
Motocykl: Romet Soft Chopper
Płeć: mężczyzna
Komunikator: www.facebook.com/sergiusz.zakowski
Wiek: 41

Re: Kolizja z "puszką"

Postautor: Morph dodano: 16 cze 2015, 20:20

Dlatego ja odpuszczam takim idiotom ,bo mogło się skończyć jeszcze gorzej ,mogli cię zepchać do rowu ,a potem obić i byłoby wtedy na sposób rosyjski .W sumie to dobrze ,że nic Ci się nie stało ,motor się wyklepie ,mam trochę puszek :piwo:
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Kolizja z "puszką"

Postautor: beniamin82 dodano: 16 cze 2015, 20:35

Niestety klasyka :-(.

Patrz "motocyklista doskonały " strona 127. Podrozdział agresywni kierowcy...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Kolizja z "puszką"

Postautor: Hawk1985 dodano: 16 cze 2015, 21:17

Kurcze aż krew się gotuje, najgorsze że mu to ujdzie na sucho :/
A sam myślałem o kupnie kamerki, czytając twój tekst chyba będę musiał kupić
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1653
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Kolizja z "puszką"

Postautor: Arcon dodano: 16 cze 2015, 21:42

I co komu z kamerki, jak będzie leżał na jezdni ze złamaną nogą :/
Arcon
Forumowicz
 
Posty: 1542
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:36

Re: Kolizja z "puszką"

Postautor: Szczepan03 dodano: 16 cze 2015, 22:02

Arcon pisze:I co komu z kamerki, jak będzie leżał na jezdni ze złamaną nogą :/

Przyda się na tyle, że przynajmniej winny poniesie karę. Można też leżeć na jezdni ze złamaną nogą i ktoś na dodatek ci wmówi, że twoja wina.
Awatar użytkownika
Szczepan03
Forumowicz
 
Posty: 78
Rejestracja: 28 mar 2015, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
Motocykl: Romet Soft Chopper
Płeć: mężczyzna
Komunikator: www.facebook.com/sergiusz.zakowski
Wiek: 41

Re: Kolizja z "puszką"

Postautor: Arcon dodano: 16 cze 2015, 22:23

Niby tak... Ale mimo wszystko, marna to pociecha :(
Arcon
Forumowicz
 
Posty: 1542
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:36

Re: Kolizja z "puszką"

Postautor: Tytus dodano: 17 cze 2015, 15:54

Świeży filmik z Wykopu na poruszany przez was temat https://www.youtube.com/watch?v=N6BOTz8TM8A
Okazuje się ,że takie rzeczy nie tylko w Rosji.
Tytus
Forumowicz
 
Posty: 161
Rejestracja: 08 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Warmia
Motocykl: Romet ADV 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 60

Re: Kolizja z "puszką"

Postautor: Jack dodano: 17 cze 2015, 21:31

Szczęście, że jesteś cały Szczepan. Masz rację że kamerka mogła by pomóc w tej sytuacji.
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2234
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Kolizja z "puszką"

Postautor: andrzej_sl dodano: 23 cze 2015, 15:48

zobaczcie to, ile szczęścia miał motocyklista (a w zasadzie jeszcze nie motocyklista)

http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/legni ... zyl/7jkswe
Trzy najpopularniejsze słowa na świecie - "Made in China".
andrzej_sl
Klubowicz
 
Posty: 753
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:30
Lokalizacja: Gliwice
Motocykl: Mińsk125-JL150-GS500-ST1100
Tel. kom.: 600413426
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Następna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron