close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

pasażer niepełnospsawny

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

pasażer niepełnospsawny

Postautor: joanna1684 dodano: 29 cze 2015, 22:24

jak w temacie jeździł ktoś z osobą która porusza się o kulach/jeździ na wózku
joanna1684
Forumowicz
 
Posty: 198
Rejestracja: 15 mar 2015, 00:53
Lokalizacja: DDZ
Motocykl: Keeway, Piaggio MP3 500
Płeć: kobieta

Re: pasażer niepełnospsawny

Postautor: Fobos1 dodano: 29 cze 2015, 22:29

Jeśli jest sama w stanie zająć miejsce na motocyklu gdy kierowca już siedzi i potem zsiąść to chyba nie ma problemu.
Awatar użytkownika
Fobos1
Forumowicz
 
Posty: 155
Rejestracja: 31 maja 2014, 10:48
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: był JunakM25,jest HondaCB500F
Płeć: mężczyzna

Re: pasażer niepełnospsawny

Postautor: jacek.rc dodano: 29 cze 2015, 22:35

Znam gościa ,który po wypadku na moto nie chciał się poddać i mimo niepełnosprawności ruchowej śmiga na trajce .Niestety jazda z niepełnosprawnym na normalnym moto ,za plecaczka może być niebezpieczna ,bo plecak musi się też dobrze bujać ,żeby moto jechało tak jak chce kierowca .Kiedyś odwoziłem osobę ,wprawdzie sprawną ale chyba inaczej :swir: ,jak skręcałem ,to ja wychyliłem się w jedną stronę plecak w drugą ,a moto jechało prosto od tamtego czasu nie wożę przygodnych... .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: pasażer niepełnospsawny

Postautor: Jack dodano: 29 cze 2015, 22:48

To na pewno będzie ryzykowne.
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2234
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: pasażer niepełnospsawny

Postautor: beniamin82 dodano: 30 cze 2015, 07:39

joanna1684 pisze:jak w temacie jeździł ktoś z osobą która porusza się o kulach/jeździ na wózku


Ja myślę że nie będzie z tym większego problemu jeżeli tylko pasażer potrafi wsiąść na motocykl i trzymać się rękami kierowcy.
Są nawet motocykle dostosowane do poruszania się przez niepełnosprawnych z dysfunkcją nóg. Są kółka boczne chowające się po osiągnięci zadanej prędkości.

https://suw.biblos.pk.edu.pl/resources/ ... awnych.pdf
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: pasażer niepełnospsawny

Postautor: joanna1684 dodano: 30 cze 2015, 09:45

jacek.rc pisze:Znam gościa ,który po wypadku na moto nie chciał się poddać i mimo niepełnosprawności ruchowej śmiga na trajce .Niestety jazda z niepełnosprawnym na normalnym moto ,za plecaczka może być niebezpieczna ,bo plecak musi się też dobrze bujać ,żeby moto jechało tak jak chce kierowca .Kiedyś odwoziłem osobę ,wprawdzie sprawną ale chyba inaczej :swir: ,jak skręcałem ,to ja wychyliłem się w jedną stronę plecak w drugą ,a moto jechało prosto od tamtego czasu nie wożę przygodnych... .


takie coś to miałam jak ADV mojego chłopaka został na serwisie - bardzo często jeżdżę z pasażerem i już wielu różnych pasażerów a on był najgorszym he he
joanna1684
Forumowicz
 
Posty: 198
Rejestracja: 15 mar 2015, 00:53
Lokalizacja: DDZ
Motocykl: Keeway, Piaggio MP3 500
Płeć: kobieta


Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron