close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Kamizelka odblaskowa

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Kamizelka odblaskowa

Postautor: kjujik dodano: 08 mar 2009, 21:14

Lupus pisze:Cena jest okrutna :) toż kamizelki po 5 zeta są

Wiem że jest okrutna. I tak jest niższa niż dla policjanta.
http://www.sklepippon.pl/index-cat-202- ... 9_202.html

Na Allegro widziałem tańsze po ok 20-30 PLN i kupiłem na jesieni 2007 r.
Po miesiącu jazdy wiatr je poszarpał i wyrzuciłem.
Te obecne mam od wiosny 2008 i przy moich prędkościach dają radę.
Zresztą co tu dużo mówić. To sort mundurowyi przygotowany do pracy w każdych warunkach.

Michał na plecy też może coś być ale ilość zamówienia zniechęca.

Powiem tylko że o ile w kamizelce jest się widocznym to przy tych odblaskach ... kierowcy widzą cię zanim ty ich zobaczysz.
Skojarzenia są jednoznaczne. :buttrock:

pzdr
kjujik
kjujik
 

Kamizelka odblaskowa

Postautor: Luca dodano: 09 mar 2009, 13:16

Jak jadę sam w daleką trasę i muszę sie przedzierać przez główne drogi to zakładam kamizelkę z napisem POLICE. Nie działa tylko na Warszawiaków. Zamówiłem gdzieś ją w internecie pod nazwą kamizelki odblaskowe z nadrukiem, kosztowała sporo ale przynajmniej mnie widać i kierowcy jak już wyprzedzają to ładnym łukiem zachowując przy tym odpowiedni odstęp.
Jedyny mankament to, że furkocze na wietrze i te naramienniki chyba są znacznie lepsze bo nie przeszkadzają i nie trzeba za każdym razem ich ściągać jak się idzie do sklepu po fajki.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Kamizelka odblaskowa

Postautor: kjujik dodano: 09 mar 2009, 14:03

Luca pisze:Jak jadę sam w daleką trasę i muszę sie przedzierać przez główne drogi to zakładam kamizelkę z napisem POLICE. Nie działa tylko na Warszawiaków. Zamówiłem gdzieś ją w internecie pod nazwą kamizelki odblaskowe z nadrukiem, kosztowała sporo ale przynajmniej mnie widać i kierowcy jak już wyprzedzają to ładnym łukiem zachowując przy tym odpowiedni odstęp.
Jedyny mankament to, że furkocze na wietrze i te naramienniki chyba są znacznie lepsze bo nie przeszkadzają i nie trzeba za każdym razem ich ściągać jak się idzie do sklepu po fajki.

Naramienniki mają jeszcze jedną zaletę :)
Opiszę pokrótce mój przypadek.

Pojechałem zarejestrować Viadro do mojej rodzinnej miejscowości. Tłok w Wydzile Komunikacji, aż szaro od tłumu.
Najważniejsza Pani Zza Lady warczy na kłębiących się Petentów.
Podchodzę ja w kurtce bo pojechałem z Kutna motocyklem.
Szeroki uśmiech i miła obsługa.
Idę ubezpieczać gdzieśtam. Pani pyta czy mam umowę by wyliczyć zniżki. Nie miałem. No to policzyła ot z sufitu PLUS zniżka dla mundurowego.
Świnia jestem le nie wyprowadzałem jej z błędu.
Za XVS płaciłem 90 PLN OC a za litrowe Viadro 60 PLN :]
Pomijam fakt że drogówka na drodze zamiast mnie zatrzymywać to mi przyjaźnie łapkami macha.
Oczywiście gdy mam je założone ;)

pzdr
kjujik
kjujik
 

Kamizelka odblaskowa

Postautor: Luca dodano: 09 mar 2009, 14:46

kjujik pisze:Pomijam fakt że drogówka na drodze zamiast mnie zatrzymywać to mi przyjaźnie łapkami macha.

Ale oni machają po to byś się zatrzymał a nie z pozdrowieniami jedź sobie dalej szczęśliwie z ponad dzwiękową. :rotfl:
Poza tym to przy takich prędkosciach to nie widać co to jedzie czy Kjujik, czy niedźwiedź czy Smerf albo Gargamel :]
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Kamizelka odblaskowa

Postautor: kjujik dodano: 09 mar 2009, 18:28

majkelpl pisze:
Luca pisze:Jak jadę sam w daleką trasę i muszę sie przedzierać przez główne drogi to zakładam kamizelkę z napisem POLICE.


To mozna kupic takie naramienniki, doszyc na plecy napis POLICE i jest git :buttrock:

Wystarczy PW do mnie i załatwiamy "byznes" :cwaniak:

pzdr
kjujik
kjujik
 

Kamizelka odblaskowa

Postautor: senekkorzenna dodano: 09 mar 2009, 20:36

dittos pisze:
senekkorzenna pisze:dittos chyba przesadziłeś z tym obciachem


senek..... , jak dla mnie to możesz nawet kalesony odblaskowe założyć, a co bezpieczniej będzie ..... :D

a zdanie swoje może mieć każdy i nie musisz się z nim zgadzać :cwaniak:



A ciebie co ugryzło żeś tak zripostował .A jak Cię czymś uraziłem to masz od mnie :kwiatek a jak za mało to na zlocie dostaniesz buzi :motor:
senekkorzenna
 

Kamizelka odblaskowa

Postautor: Lupus dodano: 09 mar 2009, 20:39

:) kalesony odblaskowe pomysł wart zastanowienia :DDDD
Awatar użytkownika
Lupus
Sympatyk
 
Posty: 1274
Rejestracja: 27 sty 2009, 20:29
Lokalizacja: Dzierżoniów
Motocykl: Honda CBF 600S
Płeć: mężczyzna
Komunikator: whatsup :D
Wiek: 44

Kamizelka odblaskowa

Postautor: scOti dodano: 09 mar 2009, 22:03

jak beda chcieli to i do tego sie przyczepia
scOti
 

Kamizelka odblaskowa

Postautor: dorplas dodano: 09 mar 2009, 22:38

najlepiej to ubrać się cały w odblaski i do tego moto tak pomalować lub ubrać, to i tak jakaś "łajza" za przeproszeniem nie zauważy, a jeśli chodzi o estetykę to dla mnie też jest jakiś obciach :kicha: , a bezpieczeństwo? hmmm... to raczej wymogi że niby dla bezpieczeństwa tak mi się wydaje
----------------------------------------------------------------------------------
Myśl Za Dużo! a stworzysz problem, którego wcześniej nie było!
Awatar użytkownika
dorplas
Zarząd KCM
 
Posty: 1537
Rejestracja: 28 wrz 2008, 17:35
Lokalizacja: Chojnice GCH .....
Motocykl: NIGHTHAWK 750S
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 827772
Wiek: 45

Kamizelka odblaskowa

Postautor: tessciowa dodano: 10 mar 2009, 00:18

Ja w takowej jeżdże w nocy i w deszcz. Zdecydowanie bardziej widoczna jestem, tym bardziej że niestety lubię czarne ciuchy i czarny kask. Zdanie na temat "bycia" widocznym zmieniłam gdy zobaczyłam mojego Miłego w białym kasku w nocy... głupi kask a świecił jak lampa. Szczerze powiedziawszy w nosie mam czy kamizelka wygląda obciachowo czy nie, ma zwiększyć moje bezpieczeństwo. Po tym jak miłemu jakiś idiota wyjechał na czołowe nad ranem, gdy było jeszcze ciemno, troszkę nam się pozmieniało zdanie na temat "bycia "widocznym". Z fajnych rzeczy dostępnych w necie znalazłam odblaskowe nalepki na moto, folie na bak, nalepki na kask. To co mi sie w nich podoba, to w ciągu dnia mają różne kolory, mogą być złote, zielone, niebieskie itp. Mało tego jest również komplet, który w ciągu dnia jest czarny a w nocy świeci. Koszt zaczyna się od jakichś 19$. Na nowym moto zdecydowanie zaaplikujemy takie cosie :)
tessciowa
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron