close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

motocykle z pasami bezpieczeństwa ?

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

motocykle z pasami bezpieczeństwa ?

Postautor: Snajper dodano: 01 lip 2016, 14:56

W ramach kursu na prawo jazdy dowiedziałem się o istnieniu motocykli (sic!) fabrycznie wyposażonych w pasy bezpieczeństwa. Zgodnie z przepisami można na nich jeździć bez kasku.
Jedyne co znalazłem to taki skuterek. Obrazek[/url]

Nie mam pojęcia jak wygląda motocykl z pasem bezpieczeństwa _bezradny ale nawet na takim skuterku w czasie wywrotki wolałbym mieć głowę trochę bardziej osłoniętą. Moim zdaniem trochę nielogiczny jest ten przepis. No i widział ktoś motocykl z fabrycznym pasem bezpieczeństwa ? :roll:
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: motocykle z pasami bezpieczeństwa ?

Postautor: freex dodano: 01 lip 2016, 15:02

A skąd wiesz czy to co pokazałes to nie motocykl ?
Wszystko co powyżej 50ccm to motocykle. Ile razy mnie zatrzymuje Policja na Buspasach w Krakowie bo myślą że skuterem jadę a tu zonk w dowodzie wpisane jak byk Motocykl :-)
--------------------------------
i życie staje się prostsze ....
Awatar użytkownika
freex
Klubowicz
 
Posty: 859
Rejestracja: 13 sie 2008, 11:58
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: Zipek
Tel. kom.: 501411357
Płeć: mężczyzna
Komunikator: skype-vinko25
Wiek: 42

Re: motocykle z pasami bezpieczeństwa ?

Postautor: Morph dodano: 01 lip 2016, 17:07

Snajper pisze:...w czasie wywrotki wolałbym mieć głowę trochę bardziej osłoniętą...

Głowę jak głowę ,ale ciekawe co w czasie szlifu ,przecież będąc zapiętym w pasy motocykl będzie nas ciągnął za sobą _boisie
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: motocykle z pasami bezpieczeństwa ?

Postautor: Deamiens dodano: 01 lip 2016, 17:35

No tak, ale jesteś de facto obudowany "klatką bezpieczeństwa". BMW od dawna oferuje taki "motocykl z dachem". I dopóki szlifując nie trafisz na jakieś przeszkody typu latarnia, drzewo, samochód które zniszczą dach/klatkę bezpieczeństwa, to wszystko jest bezpieczne :)
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1308
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: motocykle z pasami bezpieczeństwa ?

Postautor: Morph dodano: 01 lip 2016, 18:00

Na tym zdjęciu @snajpera widzę ,że nóg nic nie chroni ,więc w przypadku wywrotki nogi bedą pod motocyklem ciagnięte razem z maszynę _boisie
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: motocykle z pasami bezpieczeństwa ?

Postautor: Deamiens dodano: 01 lip 2016, 18:23

Nie, o ile złączysz kolana wewnątrz "obrysu motocykla" :) Kwestia psychiki, po prostu kulisz się w jednośladowym samochodzie.
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1308
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: motocykle z pasami bezpieczeństwa ?

Postautor: artk2 dodano: 01 lip 2016, 18:45

Wprawdzie pasów nie widać, ale zdecydowanie są to takie samochody jednośladowe. Dziwaczne. Dla nikogo chyba :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
artk2
Forumowicz
 
Posty: 237
Rejestracja: 01 sie 2014, 19:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Keeway Superlight 125 Starling
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Re: motocykle z pasami bezpieczeństwa ?

Postautor: freex dodano: 01 lip 2016, 20:53

Nie ma pasów dlatego jadą w kasku.
--------------------------------
i życie staje się prostsze ....
Awatar użytkownika
freex
Klubowicz
 
Posty: 859
Rejestracja: 13 sie 2008, 11:58
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: Zipek
Tel. kom.: 501411357
Płeć: mężczyzna
Komunikator: skype-vinko25
Wiek: 42

Re: motocykle z pasami bezpieczeństwa ?

Postautor: Snajper dodano: 01 lip 2016, 23:59

freex pisze:A skąd wiesz czy to co pokazałes to nie motocykl ?
Wszystko co powyżej 50ccm to motocykle. Ile razy mnie zatrzymuje Policja na Buspasach w Krakowie bo myślą że skuterem jadę a tu zonk w dowodzie wpisane jak byk Motocykl :-)



No tak - ale ja widziałem w dowody rejestracyjne skuterków 50 ccm wpisane jak wół: motorower. Po prostu polskie przepisy... :zalamka:

Dla mnie określenie co jest motocyklem a co skuterem jest proste. Jeśli wsiadam i nie mam na czym ścisnąć kolan, to skuter - jeśli mogę motocykl. Ma to historyczne uzasadnienie :D Skutery powstały dla osób które chciały: wsiadać wygodnie, jeździć nawet w sukience, nie brudzić się z łańcuchem. Skuter to wygodny pojazd codzienny, motocykl pojazd wymagający większej pracy nad techniką jazdy, ale za to dający więcej frajdy :)

Co do bezpieczeństwa - podzielam zdanie Morpha - nie wystarczy skulić się i czekać na rozwój wypadków. Siła bezwładności jest nieubłagana, czasem nawet facet po siłowni który w takim ustrojstwie wywali się na bok przy większej prędkości może mieć problem z utrzymaniem grzecznie ściągniętych razem nóg i głowy w pionie. Podzielam też zdanie Artk2 - takie pojazdy są dla "nikogo chyba". Na pewno dla nikogo kto nie zdaje sobie sprawy że czasem lepiej wypaść z siodła i pojechać d...ą po asfalcie niż ślizgiem grzmotnąć czymś takim w drzewo.
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: motocykle z pasami bezpieczeństwa ?

Postautor: jędrek dodano: 02 lip 2016, 06:31

Ale skoro to wymyślili i pozwalają na tym jeździć to widocznie jakiś procent bezpieczeństwa jest i tak mi się zdaje że to pojazd raczej do miasta no a po drugie pewno jak ma te pasy to chyba nie jest zabronione zakładać kask :D no a po trzecie to myślę że jeżdżą tym ludzie dorośli i świadomi :cwaniak: :-)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1239
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Następna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron