close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Niedzielne przejażdżki

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Niedzielne przejażdżki

Postautor: indon dodano: 02 lip 2017, 22:06

Hej!
Witam wszystkich!
Jestem nowy na forum, ale po dzisiejszej przejażdżce muszę napisać parę słów.
Jechałem sobie przez pewną wieś (Zastów - małopolskie, prawie Kraków) i miałem już przejechane około 100 km po okolicach; jechałem przez ta wieś około 40 km/h - słoneczko, przyjemna jazda, Niedziela..., gdy nagle zza zakrętu(środek wsi, gęsto zabudowanej) wypada BMW 316... nie wiem ile miał na liczniku ale na suchej nawierzchni wpadł w poślizg i leciał prosto na mnie.... zjechałem maksymalnie do prawej krawędzi i ... czekałem co będzie (wszystko chyba się działo w 2-3 sekundy) BMka odbiła jakimś cudem w lewo i zarzuciło ją w druga stronę; o centymetry przeszła obok mnie.... Miałem dość! Cała przyjemność z jazdy uleciała jak kamfora... Wróciłem szczęśliwie do domu ale dalej mnie trzepie...
To tak dla przestrogi - różne typy wsiadają w Niedziele do samochodów! Uważajcie na siebie!
indon
Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: 02 lip 2017, 21:13
Motocykl: Romet R250
Tel. kom.: 692448399
Płeć: mężczyzna

Re: Niedzielne przejażdżki

Postautor: Snajper dodano: 03 lip 2017, 00:00

Witaj w niebezpiecznym świecie motocyklistów ;) :piwa:

Ja już przyzwyczaiłem się do takich sytuacji. Ostatnia z nich: droga poza miastem w teorii podwójna linia ciągła na środku (bo droga kręta i wąska). Krótki odcinek prostej a z przeciwka nadjeżdża kolumna samochodów. Na przodzie przeładowana ciężarówka, za nią sznureczek aut. Nagle gdzieś z tyłu wypada BMW (uwielbiam kierowców tych aut :mur: ) i zaczyna wyprzedzać. Już na oko widzę, że nie zdąży, i idziemy na "czołówkę" . Zahamowałem, zjechałem na pobocze. Kiedy mnie mijał podmuch zakołysał mną jak liściem. W takich sytuacjach warto odpuścić i porzucić dumę, zamiast trafić na cmentarz z napisem "tutaj leży ten co miał pierwszeństwo".

Swoją drogą po ponad dwudziestu latach bycia kierowcą mam uprzedzenie do marki BMW ze względu na wiele takich sytuacji z udziałem kierowców jeżdżących tą marką.
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Niedzielne przejażdżki

Postautor: beniamin82 dodano: 03 lip 2017, 06:17

Polecam "Strategie Uliczne", sam regularnie wracam do tej książki.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Niedzielne przejażdżki

Postautor: Raven 125 dodano: 03 lip 2017, 07:59

Cześć, aż krew żyłach zaczęła mi pulsować popijając poranną kawę na twoją historię.
Awatar użytkownika
Raven 125
Sympatyk
 
Posty: 304
Rejestracja: 24 lis 2015, 01:04
Lokalizacja: Kotuń
Motocykl: Yamaha XVS 1300A
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 56691283
Wiek: 43

Re: Niedzielne przejażdżki

Postautor: jacor dodano: 24 maja 2022, 14:44

Znalezione na TVN 24 "
Korczyna. Rolnik wyznaczył nagrodę za wskazanie motocyklistów, którzy rozjeżdżają mu pole

1000 zł nagrody oferuje rolnik z Korczyny koło Krosna (woj. podkarpackie). Pieniądze dostanie ten, kto wskaże motocyklistów, którzy jeździli po uprawach rolnika. Andrzej Urbanek próbował ich zatrzymać, ale skończyło się to uszkodzeniem jego samochodu. Dlatego mężczyzna zdecydował się umieścić nagranie i apel w internecie.

"Popatrzcie się jakie sku******stwo, żeby po polu zasianym jeździć" - mówi Andrzej Urbanek, pokazując nagranie, na którym dwaj motocykliści przejeżdżają przez jego pole. Za jednośladami unoszą się tumany kurzu."
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1862
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Niedzielne przejażdżki

Postautor: jędrek dodano: 24 maja 2022, 17:03

Łoj to całkiem blisko Dajana ;)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1239
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Niedzielne przejażdżki

Postautor: zdzichu125 dodano: 24 maja 2022, 21:05

DaJan raczej zawsze ma czysty motur. :)
Awatar użytkownika
zdzichu125
Forumowicz
 
Posty: 613
Rejestracja: 27 mar 2014, 22:08
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: K750, BMW R1150RT, JINLUN 250V
Płeć: mężczyzna


Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron