close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Uważajcie na drogach

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Uważajcie na drogach

Postautor: scOti dodano: 27 cze 2009, 12:29

Ehh smutna wiadomośc, jak już pewnie wiecie dwie osoby z forum miały wypadek - dittos i marccoja - na szczęście chłopaki zyją i jakoś sie trzymają ale niech to bedzie przestroga dla innych - uważajcie na tą zdradliwą pogodę i sprawdzcie moto przed jazdą...

pzypomnę swój post na stronie romet-r250.pl:
Przed pierwszą jazdą. Sprawdzenie motocykla :
http://www.romet-r250.pl/przed-pierwsza ... cykla.html

sprawdzenie zajmuje chwile, a może pomóc..
scOti
 

Uważajcie na drogach

Postautor: Shipp dodano: 27 cze 2009, 14:33

Możesz napisac coś więcej co się chłopakom stało? Chyba obu naraz nie rozkręciły się motocykle w trasie?
Shipp
Forumowicz
 
Posty: 1345
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:42
Motocykl: .

Uważajcie na drogach

Postautor: scOti dodano: 27 cze 2009, 14:36

marccoja - przed przejsciem dla pieszych sie wylozyl z tego co mi wiadomo (moze piach na drodze?)

a dittos na zakrecie doznal uslizgu kola


moze ktos cos wiecej napisze, najlepiej sami poszkodowani
scOti
 

Uważajcie na drogach

Postautor: Shipp dodano: 27 cze 2009, 14:40

No żesz kutfa Scoti, miej na uwadze moje stare serce i nie strasz tak ludzi! _boisie
Już myślałem, że... No, ulżyło mi że tylko o uślizgi chodzi.
Shipp
Forumowicz
 
Posty: 1345
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:42
Motocykl: .

Uważajcie na drogach

Postautor: Leon7112 dodano: 27 cze 2009, 21:47

Shipp pisze:No żesz kutfa Scoti, miej na uwadze moje stare serce i nie strasz tak ludzi! _boisie
Już myślałem, że... No, ulżyło mi że tylko o uślizgi chodzi.



No niby tylko uślizgi, ale chłopaki żebra i obojczyki połamane mają :( :zalamka:
Awatar użytkownika
Leon7112
Forumowicz
 
Posty: 263
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:43
Lokalizacja: Sieradz-prawie
Motocykl: Hyosung ST-7, ZZR 600
Tel. kom.: 663914803
Wiek: 52

Uważajcie na drogach

Postautor: tamik78 dodano: 27 cze 2009, 22:16

Obu kolegom życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Takie zdarzenia utwierdzają mnie w przekonaniu że słusznie jadę w pełnym rynsztunku nawet po przysłowiowe bułki. Prawda, trochę czasu trzeba poświęcić na przebranie się, ale nigdy nie wiadomo kiedy coś się może przytrafić, taka już przypadłość jazdy motocyklem.
Dla tych mniej doświadczonych co nie wiedzą: starajcie się omijać na drodze wszelkie znaki poziome - to cholerstwo potrafi być śliskie, a mokre to już katastrofalnie śliskie.
tamik78
Sympatyk
 
Posty: 358
Rejestracja: 20 mar 2009, 22:59
Motocykl: zielony

Uważajcie na drogach

Postautor: herrmannek dodano: 27 cze 2009, 22:19

Kurcze blade... Panowie szybkiego powrotu do zdrowia, czego wam i sobie życzę!!!

Też zawsze w ubranku full wypas, choć i w tym może sobie kuku zrobić nawet przy niegroźnych upadkach...
herrmannek
 

Uważajcie na drogach

Postautor: scOti dodano: 27 cze 2009, 22:20

tamik78 pisze:(...)starajcie się omijać na drodze wszelkie znaki poziome - to cholerstwo potrafi być śliskie, a mokre to już katastrofalnie śliskie.


bardzo słuszna uwaga.


Swoja droga tamik, też zawsze zakładam wszystk to co mam... łącznie z zółwikiem - jakoś pewniej sie czuje..
scOti
 

Uważajcie na drogach

Postautor: scOti dodano: 27 cze 2009, 22:30

dittos napisz prosze cos o swoim slizgu - niech to bedzie przestroga dla innych
scOti
 

Uważajcie na drogach

Postautor: scOti dodano: 27 cze 2009, 22:43

dittos pisze:
scOti pisze:dittos napisz prosze cos o swoim slizgu - niech to bedzie przestroga dla innych



no nie wiem Scoti, czy da sie to porównac do jazdy chopperem na zakrecie, bo ja byłem w sporym złozeniu mimo małej predkosci, poza tym opony w sporcie maja biezniki równiez po bokach szeroko.



pewnie to nie opisuj, bo po cholere
scOti
 

Następna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron