close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Rumunia 2017

Wycieczki krajowe i zagraniczne oraz relacje z ich przebiegu

Re: Rumunia 2017

Postautor: LadyDragon dodano: 20 gru 2019, 00:15

Świetnie się czyta, prosimy o jeszcze :D
Awatar użytkownika
LadyDragon
Klubowicz
 
Posty: 1455
Rejestracja: 15 sie 2011, 23:43
Lokalizacja: Głogów, dolnośląskie :)
Motocykl: plecaczek
Tel. kom.: 500721926
Płeć: kobieta
Wiek: 52

Re: Rumunia 2017

Postautor: Jack dodano: 22 gru 2019, 11:35

:motor: Super lektura na zimę;)
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2239
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Rumunia 2017

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 22 gru 2019, 12:27

Jack pisze::motor: Super lektura na zimę;)

Lektura Super. Ale o tej zimie _bezradny
Zimy ni ma ;)
Szubi pisz, nie czekaj już na zimę :D
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2226
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Rumunia 2017

Postautor: Mist dodano: 22 gru 2019, 12:38

Pisz Szubi, pisz, bo dobrze się czyta i można zapomnieć o obecnej „zimie” :D
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Re: Rumunia 2017

Postautor: waludi dodano: 22 gru 2019, 13:50

a później powspominamy zimy
Awatar użytkownika
waludi
Klubowicz
 
Posty: 1261
Rejestracja: 01 sty 2014, 15:38
Lokalizacja: Zabrze, Pradła w Jurze
Motocykl: romet r150, honda shadow VT600
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Re: Rumunia 2017

Postautor: Szubi dodano: 28 gru 2019, 22:49

ponieważ dopadła mnie ciąża świąteczna i ledwo mogę się ruszać, to posiedzę przy kompie i coś tam znowu naskrobię.

Wieczór w Sapancie, był to pierwszy i ostatni nocleg pod namiotami. Szkoda było czasu na codzienne rozwijanie i zwijanie namiotów. Ceny noclegów w pensjonatach nie straszyły aż tak bardzo aby wybierać nocleg pod płótnem. Przy okazji spotkaliśmy na tym noclegu grupę motocyklistów z Polski. Czasami miałem wrażenie że w Rumunii na moto to tylko Polacy. Jedynie na Transalpinie i Transfogarskiej to prawdziwa międzynarodówka.
Zazwyczaj w czasie całej wyprawy, wieczorem docieraliśmy do miejsca, które od rana dnia następnego zwiedzaliśmy. Pierwsze co zwiedziliśmy w Rumunii był to Wesoły Cmentarz w Sapancie. Zrobił na mnie duże wrażenie. Szukałem jakiegoś motocyklowego akcentu na nagrobkach, ale nie znalazłem. Stamtąd udaliśmy się w stronę wąwozu Bicaz. Po drodze mijaliśmy autochtonów w strojach ludowych, gdyż akurat tego dnia uroczyście obchodzili święto Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny. Droga która wiodła w stronę wąwozu była drogą w budowie, czyli szutrowa i tysiąca dziur. Jak dobrze że jechałem na, chociaż z nazwy, enduro. Nie wytrzepało dupska aż tak bardzo. Za to widoki były przepiękne. Cóż jak Strabag skończy drogę trzeba będzie jeszcze tu przyjechać. Dojechawszy na miejsce, długo nie mogliśmy poszukać noclegu. Telepka na szutrówce oraz zapadający zmierzch powodował że już chcieliśmy naprawdę odpocząć. W końcu zajeżdżamy do jakiegoś pensjonatu. Pytamy o to czy są miejsca, w jakiej cenie. Właścicielka odpowiada, że miejsca zaraz się znajdą. Ok, ale jaka cena. Ona nie wie, musi się mamy zapytać. To gdzie te miejsca? Na to przynosi łóżka polowe które rozstawia w dużym salonie. Dalej nie znamy ceny. Kobieta unika odpowiedzi jak może. W końcu jak przynieśliśmy swoje graty, rozpakowaliśmy się, podała cenę. Nie pamiętam dokładnie ile, ale sporo jak na te warunki. Tylko dlatego że nie chciało nam się z powrotem pakować dobytku i było już ciemno zaakceptowaliśmy jej ofertę. Z całego wyjazdu, ten nocleg najgorzej wspominam, jedynie nocna rozmowa z Arszenikiem, na najtrudniejszy temat świata, okraszony % miło wspominam. Wcześniej skoczyliśmy na moto do sklepu. Na parkingu na Arszenika napadły dzieci :zaskoczony: Jeden z łukiem, druki z karabinem. Cóż robić, trzeba było skoczyć szybko do sklepu po batoniki i wyrwać towarzysza z niewoli ;)
Nastał następny dzień. Dzień jak się okazał, był dla mnie dniem strat :( Nie miałem pomysłu gdzie zamontować kamerkę, więc wpiąłem ją tylko na taki klips. Zaczęliśmy zwiedzać wąwóz. Wąwóz robi naprawdę wrażenie. Niesamowite co potrafi stworzyć natura. Przy okazji staram się jak najczęściej nagrać na kamerę naszą grupę. W pewnym momencie wjeżdżam w tunel a w tunelu dziura jak krater wulkanu _boisie . Motocykl podskoczył, kamera wyskoczyła i szukaj ją teraz w ciemnym tunelu. Po długich poszukiwaniach znalazłem zwłoki kamery, karty pamięci z nagranymi filmami już nie :( I tyle z moich filmów w Rumunii. Cóż, trzeba będzie tu kiedyś wrócić i to wszystko nagrać od nowa _bezradny . Pod koniec dnia docieramy do rezerwatu wulkanów błotnych. Ledwo schowaliśmy moto pod wiatę, przeszła mega ulewa. Udało nam się :D Właściciela pensjonatu bardzo sympatyczna. Rozwaliła mnie jak pytała się czy jesteśmy głodni, bo ona ma zupę - flaki. Mówiąc to rękami pokazywała brzuch, no flaki :rotfl: Po całym dniu podróży, wskoczyłem pod prysznic. Z łazienki prowadziły 2 stopnie. Wychodząc mokra stopa wpadła z poślizg i jebut po tych dwóch stopniach. Uff, ja na całe szczęście cały ale okulary połamane :zalamka: Co teraz? Bez okularów nie pojadę. Koledzy wzięli blaszkę taśmę i okulary zrobione. No prawie zrobione. Ważne że z nosa nie spadają i można w nich jechać. Dzień pełen wrażeń i......... strat..........kamerki i okularów.
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2601
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Rumunia 2017

Postautor: Mist dodano: 29 gru 2019, 08:25

:oklasky: dobrze, czytamy :)
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Re: Rumunia 2017

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 29 gru 2019, 09:44

Obecny ;)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2226
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Rumunia 2017

Postautor: LadyDragon dodano: 29 gru 2019, 11:56

Odpocznij i poprosimy o ciąg dalszy opowieści :D
Awatar użytkownika
LadyDragon
Klubowicz
 
Posty: 1455
Rejestracja: 15 sie 2011, 23:43
Lokalizacja: Głogów, dolnośląskie :)
Motocykl: plecaczek
Tel. kom.: 500721926
Płeć: kobieta
Wiek: 52

Re: Rumunia 2017

Postautor: paweljunkers dodano: 29 gru 2019, 13:46

LadyDragon pisze:Odpocznij i poprosimy o ciąg dalszy opowieści :D


Myślimy że 15 min. drzemki powinno wystarczyć ;)
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 842
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podróże

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron